Kuidas maasikaid korjata

Hooaja kõrghetkel pole maitsvad värsked maasikad – ja nende korjamine on tegevus, mis võib olla lõbus kogu perele. Kui te pole kunagi varem maasikaid korjamas käinud, pole seda raske korjata. Peate lihtsalt teadma, kuidas tuvastada parimad marjad ja parim viis nende eest hoolitsemiseks, kui need on korjatud.

1
Pange oma konteinerid valmis. Kui tõmbate maasikad taime küljest lahti, vajate nende panemiseks mõnda tüüpi anumat, et need ei saaks kahjustada. Kui olete talus, mille valite ise, on neil tõenäoliselt konteinerid, mida saate kasutada. Tavaliselt maksavad nad nende eest, nii et võiksite oma oma kaasa võtta. Te ei soovi liiga sügavat anumat, sest te ei tohiks kuhjata marju sügavamale kui 5 tolli, vastasel juhul võite marju põhjas muljuda. Kerged anumad töötavad kõige paremini, kuna peate neid endaga kaasas kandma. valima. Tupperware, metallist ahjupannid ja plastikust nõud, mille küljed on vähemalt 3 tolli kõrged, töötavad hästi. Hea valik on ka punutud korvid. Kuna marjade korjamiseks võib tekkida vajadus maas istuda või põlvitada, võiksite mugavamaks muutmiseks kaasa võtta ka põlvekaitsmed või aiapadja.

2
Otsige punaseid marju. Kui proovite otsustada, milliseid maasikaid korjata, on oluline valida need, mis on täiesti punased. Maasikad ei küpse pärast korjamist edasi, seega peaksid need välja nägema sellised, nagu tahaksid neid korjates süüa. Eelkõige vaadake maasika otsa – kui see on punane, võite selle korjata. Vältige valgete, kollaste või rohekate otstega marju. Veenduge, et korjatud maasikad oleksid täidlased ja tunduksid tugevad, kui neid puudutate.

3
Haara marjavarrest kinni. Kui olete valmis maasikat korjama, hoidke selle vart nimetissõrme ja pisipildi vahel umbes 1 tolli kõrgusel marjast kõrgemal. Hoidke puuvilju vastu peopesa ilma pigistamata, et vältida marjade muljumist. Mõnda sorti maasikaid, näiteks Surecropi marju, on lihtsam korjata kui teisi, kuna need rebivad küpsena kergesti varre küljest lahti, nii et te ei pea muretsema liiga palju nende ettevaatlikust käsitlemisest. Siiski on kõige parem käsitleda kõiki marju õrnalt juhuks, kui te ei tea, mis tüüpi need on.

4
Keerake marja varre külge. Parim viis tagada, et te ei kahjustaks korjatavaid marju, on need varre juurest taime küljest ära lõigata. Keerake seda õrnalt sõrmede vahel ja tõmmake kergelt. Laske maasikal rullida peopessa ja jätkake protsessi, kuni käsi on täis – see tähendab tavaliselt 3 või 4 marja. Pange marjad ettevaatlikult mahutisse ja korrake seda, kuni teil on piisavalt puuvilju. Olge ettevaatlik, et ärge astuge ega põlvitaks maasikatele või taimedele korjamise ajal. Kui näete mädanenud, putukatest tulvil maasikaid, mida on põletanud päikese käes või muul viisil kahjustatud, eemaldage need taime küljest. Kodus saate need lihtsalt ära visata. Korjatavas talus suunatakse tavaliselt kahjustatud marjad kogumiseks rea keskele jätma. Kui võimalik, ärge jätke korjatud marjade konteinereid päikese kätte. Leidke varjuline koht nende hoidmiseks, et need värsked püsiksid. Proovige koju sõita ettevaatlikult, et maasikad liiga palju ei satuks. See hoiab neid verevalumite eest.

5
Kasvata ise. Kui teile meeldib regulaarselt maasikaid süüa, võib oma istutamine olla parim valik. Nii on teil igal hooajal alati oma partii valida. On sorte, mis kasvavad peaaegu igas kliimas, nii et tõenäoliselt saate maasikaid kasvatada kõikjal, kus te elate. Sageli on parem alustada pigem paljasjuursete taimedega kui seemnetega, et suurendada võimalust saada ohtralt terveid marju. Enamikus kliimatingimustes tuleks maasikad istutada varakevadel. Kui aga elate pehmes kliimas, võite istutada ka sügisel. Kui elate külmade talvedega piirkonnas, multšige kindlasti oma maasikataimed, et kaitsta neid külma ja muude talvekahjustuste eest. Taimedele võib külma ilmaga ohutuse tagamiseks õled lõdvalt asetada. Maasikataimed on allutatud mitmesugustele kahjuritele ja haigustele, nagu maasikate juurekärsakas, lestad ja verticilliumi närbumine. Ostke kindlasti haigusvabad taimed ja eemaldage kõik haiged osad või mädanenud viljad, et vähendada probleemide tekkimise võimalust. Kui hakkate märkama languse märke, peate oma maasikataimed välja vahetama. Tavaliselt kestavad taimed umbes kolm aastat.

6
Külastage talu. Kui teil pole rohelist pöialt, võite siiski nautida maasikakorjamist – lihtsalt leidke kohalik talu, kus teil on lubatud ise korjata. Tavaliselt on nendes taludes suured maasikapõllud, nii et teil on veelgi suurem võimalus leida palju kvaliteetseid puuvilju kui paari taimega oma hoovis. Korjatalust pärit marjad on ka tervislikumad kui poest ostetud marjad, kuna neis ei ole tavaliselt nii palju pestitsiidi- ja fungitsiidijääke. Korjatavad talud müüvad maasikaid tavaliselt naela kaupa. Paljudel juhtudel võivad taludes olla ka muud hooajalised puuviljad, mida saate korjata, näiteks vaarikad ja mustikad, et saaksite reisi ajal korjata erinevaid puuvilju. Kui te pole kindel, kust oma piirkonnas valitud talu leida, tehke veebiotsing lähima valiku leidmiseks.

7
Määrake õige aeg ja ilm. Maasikaid saab tavaliselt koristada aprillis, mais ja juunis, sõltuvalt teie elukohast. Mida soojem on teie asukoht, seda varem on marjad tavaliselt küpsed. Ilm, nagu vihm ja jahe temperatuur, võib aga tootmist tõsiselt mõjutada, nii et kui lähete farmi korjama, helistage eelnevalt, et tagada varu olemasolu. Kui lähete vali farmi nädalavahetusel, on parem varakult lahkuda. Paljudel juhtudel korjatakse põllud puhtaks keskpäevaks. Pidage meeles, et kuumadel päikesepaistelistel päevadel korjatud maasikad riknevad tõenäoliselt kiiremini kui jahedatel päevadel korjatud maasikad. Kui te ei kavatse kohe korjatud maasikaid kasutada, on parem neid korjata hommikul jahedamal ajal või jahedal ja pilvisemal päeval. Veerandi maasika korjamiseks kulub umbes 10–15 minutit, nii et andke endale piisavalt aega, et valida nii palju kui vaja.

8
Eemaldage kõik kahjustatud marjad. Ükskõik kui tähelepanelik te korjamise ajal olete või kui ettevaatlik olete pärast seda, võite koju jõudes saada mädanenud või kahjustatud marju. Valage puuviljad ettevaatlikult madalatesse pannidesse ja sorteerige need läbi, et saaksite eemaldada kõik, millel on ilmseid kahjustuse märke. Mädanenud maasikad tuleb ära visata, samal ajal kui saate need, mis transpordil muljuti, ära visata või süüa.

9
Pese maasikad vahetult enne kasutamist. Kuigi peaksite oma maasikad enne söömist või nendega küpsetamist pesema, on oluline mitte teha seda enne, kui olete valmis neid kasutama. Seda seetõttu, et marjade pesemine rikneb kiiremini. Laske need puhtaks saamiseks kiiresti külma vee alla. Ärge laske marjadel pesemise ajal vees leotada ega istuda. See muudab need pehmeks ja hallituse tekkeks vastuvõtlikumaks.

10
Hoida külmkapis. Maasikad hallitavad kiiresti, kui need toatemperatuurile jätta. Parim temperatuur nende säilitamiseks on vahemikus 32–36 kraadi Fahrenheiti, mistõttu peaksite neid hoidma külmkapis. Hoidke neid madalas anumas ja võimalusel asetage need oma krõbedamaks sahtlisse. Külmkapis säilivad maasikad umbes nädal, olenevalt sellest, kui küpsed nad korjamise ajal olid. Tavaliselt on siiski kõige parem neid süüa mõne päeva jooksul pärast korjamist. Kui teil on maasikatest üleküllus, on üks suurepärane võimalus lisatarvikute hoidmiseks neid kuivatada. kuivatatud maasikatest saab suurepäraseid suupisteid ning neid saab kasutada küpsetamiseks, teraviljasegude ja magustoitude valmistamiseks. Lisateavet maasikate pikaajaliseks säilitamiseks kuivatamise kohta leiate teemast Kuidas kuivatada maasikaid.

11
Valmistage mõned marjad külmutamiseks ette. Kui olete mõne päeva jooksul pärast korjamist korjanud rohkem marju, kui jõuate ära süüa, võiksite ülejäägid külmutada, et need enne kasutamist ära ei rikneks. Lõika nuga ära marjade ülaosas olev roheline vasakpoolne kate. Seejärel pange need kurni ja peske külmas vees. Enne külmutamist laske marjadel vähemalt 10 minutit kuivada, et vabaneda liigsest veest.

12
Tehke esialgne külmutamine küpsiseplaadil. Asetage puhtad marjad vahapaberiga vooderdatud küpsiseplaadile või küpsetuspannile. Veenduge, et need oleksid ühes kihis, nii et ükski marjadest ei jääks külmumisel üksteise külge kinni. Laske neil sügavkülmas seista, kuni need on täiesti tahked. Soovi korral võite marjad enne küpsiseplaadile asetamist viiludeks lõigata.

13
Asetage külmutatud marjad sügavkülma kottidesse. Kui marjad on läbinud esialgse külmutamise, võite need viia plastikust sügavkülmakottidesse. Sügavkülmiku põlemise vältimiseks on oluline võtta aega, et kottidest võimalikult palju õhku välja pigistada. Pärast marjade pakkimist proovige need asetada oma sügavkülmiku kõige külmemale riiulile. Kui teil on vaakumtihendamissüsteem, on hea mõte kasutada seda maasikate sügavkülmakottidel enne nende sügavkülma panemist. Kui te seda ei tee. Kui teil on vaakumsulgur, sulgege sügavkülmutuskotid peaaegu lõpuni, jättes kõrre jaoks täpselt piisavalt ruumi. Ime kogu õhk kotist läbi kõrre välja ja pigista põhk kinni. Tõmmake see välja ja sulgege kott kiiresti, et see oleks võimalikult õhukindel. Enne maasikate sügavkülma panemist kirjutage sügavkülma kotile kuupäev, et saaksite alati teada, kui vanad need on. Maasikatest jätkub ligikaudu 6 kuud sügavkülmas.