Kuidas kaunistada kooki maasikatega

Mõned parimad koogikaunistused on kõige lihtsamad ja maasikatest lihtsamat (või maitsvamat) ei saa. Need sobivad suurepäraselt peaaegu iga koogiga, sealhulgas biskviidi, vahukoogi või juustukoogiga. Traditsioonilisemas kujunduses on kasutatud maasikaid ja valget võikreemi, kuid võib kasutada ka maasika- või šokolaadiglasuuri.

1
Lase koogil täielikult jahtuda, kui just küpsetasid. Lase koogil esmalt 10–15 minutit vormis jahtuda, seejärel võta see vormist välja. Laske sellel restil jahtuda. Kui kaua see aega võtab, sõltub nii koogi paksusest kui ka köögis valitsevast temperatuurist. Selleks võib kuluda 20–60 minutit. Kui soovite kooki viiludeks lõigata, et saaksite selle täita, tehke seda pärast selle vormist eemaldamist. Viilutatud kook jahtub palju kiiremini!

2
Kui valmistad kihilist kooki, määri esimesele kihile glasuur. Kandke esimesele kihile soovitud kogus võikreemi, seejärel määrige see koogikaunistamise spaatliga ümber. Tee vahele jääkiht. Paksused 0,64 ja 1,27 cm (1–4 ja 1–2 tolli). Kui ostsite eelküpsetatud rullbiskviidi, lõigake see kõigepealt pooleks või kolmeks osaks.

3
Lisage soovitud täidised, seejärel asetage peale teine ​​kiht. Selle jaoks sobivad eriti hästi moos ja viilutatud maasikad, kuid võib proovida ka teisi täidiseid, näiteks vanillikreemi, erinevate marjade segu või vahtu. Määri täidis võimalikult koogi äärte lähedale. Rikkalikuma koogi saamiseks määri teise kihi alumisele küljele võikreem, seejärel aseta kahe kihi vahele viilutatud maasikad. Vajuta teine ​​kiht piisavalt tugevalt alla, et see kleepuks täidise külge, kuid mitte nii kõvasti, et täidis välja immitseks.

4
Määri glasuur koogi peale ja külgedele. Tõsta koogi peale paks kiht glasuurit, seejärel silu koogikaunistuslabidaga ühtlaseks. Järgmisena kühveldage koogi külgedele veel glasuurit ja siluge ka need. Tõmmake koogi külgedele ümber koogikaunistamise kamm, et anda sellele rohkem tekstuuri. Kamm näeb välja nagu ristkülik, mille hambad on lõigatud ühele küljele.

5
Pane kook glasuuri tardumiseks külmkappi. Kuni härmatis hakkab tarduma, alustage maasikate valmistamisega. Selleks ajaks, kui olete maasikate pesemise, koorimise ja viilutamise lõpetanud, on glasuur valmis. Ei ole kindlat aega, mille jooksul glasuur peaks tarduma. Tahad lihtsalt, et see oleks piisavalt tugev, et see mahutaks maasikaid.

6
Peske ja koorige maasikad, seejärel lõigake õhukesteks vertikaalseteks viiludeks. Valige kenad koonusekujulised maasikad ja loputage neid jaheda veega. Patsutage need rätikuga kuivaks, seejärel lõigake lehtrohelised osad ära. Viilutage maasikad terava noaga vertikaalselt teravaotsast kuni tasase põhjani. Tehke viilud umbes 0,32–0,64 cm (1–8–1–4 tolli) paksusteks. Salvestage keskele kenaim maasikas! Loputage ja kuivatage, seejärel lõigake lehtroheline osa ära.

7
Tee tordi peale maasikatest rõngas, mille tipud jäävad väljapoole. Aseta maasikad tordi peale kõrvuti. Võid asetada need nii, et teravik puudutaks koogi servi, või asetada need koogi keskele lähemale. Kui jätad maasikate ja koogiserva vahele ruumi, saad võikreemi torustada. kammkarbid.

8
Esimese sisse tee teine ​​maasikarõngas, kattudes sellega. Kui palju maasikaid katte, sõltub see, millist kujundust soovite. Mida rohkem maasikaid kattuda, seda rohkem jäävad otsad välja. Mida vähem neid kattute, seda lamedam on kujundus. Kui kattute maasikatega rohkem kui poole võrra, kleepuvad punktid üles ja loovad lõpuks roositaolise kujunduse. Veenduge, et maasikate otsad oleksid suunatud ka koogi äärte poole.

9
Tehke rohkem kattuvaid maasikarõngaid, kuni jõuate keskele. Jätke keskele terve maasika jaoks piisavalt ruumi. Unikaalsema kujunduse saamiseks kattuge iga maasikarõngas seda rohkem ja rohkem, mida lähemale keskusele jõuate. Nii näeb see rohkem välja nagu roos.

10
Asetage viimane maasikas koogi keskele. Sisestage maasikas nii, et ots jääks roosinupukujuliseks. Teise võimalusena lõigake maasikas kõigepealt roosiks ja seejärel asetage see keskele.

11
Kuumuta 1 tass (325 g) hoidiseid, seejärel vala see maasikatele. Mõõda 1 tass (325 g) hoidiseid väikesesse kastrulisse ja tõsta pliidile. Kuumutage neid keskmisel kuumusel paar minutit, kuni need on ühtlased ja vedelad, seejärel valage need maasikatele. Kuumutatud hoidised muudavad maasikad läikivaks ja aitavad neil kauem värskena püsida. Vaarika-, maasika- või aprikoosikonservid sobivad suurepäraselt. selle jaoks. Kui teil on veel kuumutatud hoidiseid, visake need ära või kasutage mõnes teises retseptis. Kui jätsite maasikate ja koogi servade vahele ruumi, torka koogi ümber võikreemi kammkarpe. Tehke seda pärast konservide valamist.

12
Peske suur koonusekujuline maasikas, seejärel lõigake lehed ära. Valige suur maasikas sirgete külgedega, mis kitsenevad teravaks; see peaks igast küljest vaadatuna välja nägema koonusena. Loputage maasikas, patsutage see kuivaks, seejärel lõigake rohelised lehed ära. Ärge kasutage kõverdunud, laigukujulisi maasikaid. Nendest ei saa eriti häid roose. Ärge koorige maasikat kõrrega läbi ajades. Peate punkti puutumata.

13
Tehke maasika küljele lõige põhjast 1,3 cm (1–2 tolli) kaugusel. Asetage maasikas tasasele pinnale lõikepool allapoole. Viilutage terava noaga otse maasika küljele, peatudes alusest 1,3 cm (1–2 tolli) kaugusel. Lõike laius on maasikati erinev. See juhtub loomulikult, olenevalt sellest, kuidas see kõverdub. Alustage lõikamist umbes kolmandiku kuni poole võrra maasika küljest ülespoole. Tehke lõige horisontaalselt ja lõikelauaga paralleelselt.

14
Esimese rea lõpetamiseks lõigake aluse ümbert veel 3–4 viilu. Kui palju te lõpuks sobite, sõltub teie maasika ümbermõõdust, kuid teile peaks mahtuma vähemalt 3 või 4 rohkem. Proovige kõiki lõikeid alustada ja lõpetada esimesega samal tasemel. Lõiked peaksid olema piisavalt lähedal, nii et need peaaegu puudutaksid. Ärge jätke nende vahele suuri vahesid. Maasika kõvera kuju tõttu näevad need horisontaalsed lõiked välja nagu poolringid. Kui need hiljem ära koorite, näevad need välja nagu kroonlehed. See lõpetab teie esimese kroonlehtede rea.

15
Tehke teine ​​kroonlehtede rida, ajades need esimese komplekti vahele. Alusta seda rida umbes 3/4 kuni 2/3 maasikapõhjast. Asetage iga kroonleht kahe allapoole jääva kroonlehe vahele, nagu tellised seinale. Ärge lõigake kroonlehtedesse esimesest reast, muidu rikute need ära. Kui palju kroonlehti te sobitate, sõltub teie maasika suurusest . Peaksite siiski mahutama 3–4 kroonlehte. Kui teil on teise rea kohal piisavalt ruumi, võite teha kolmanda kroonlehtede rea. Tõenäoliselt mahute siiski ainult 2 või 3 kroonlehte.

16
Lõika otse maasika ülaosasse, peatudes kroonlehtedel. See loob teie roosi keskpunga. Lõige võib toimuda horisontaalselt, vertikaalselt või diagonaalselt, kuid proovige asetada see kahe kroonlehe vahele, mitte kroonlehtede vahedesse. Sarnaselt eelmiste ridadega ärge lõigake selle all olevaid kroonlehti.

17
Lõigake pung ja kroonlehed lahku. Asetage nuga maasika ülaosas kahe kroonlehe vahele ja liigutage seda, et need laiali kangutada. Korrake seda liigutust teiste tehtud kroonlehtedega. Alustage maasika ülaosast ja lõpetage põhjaga. Nii valmib 1 maasikaroos. Kasutage seda protsessi, et teha nii palju kui soovite. Kui teete mitu maasikaroosi, kaaluge nende valmistamist erinevas suuruses. See muudab paigutuse realistlikumaks.

18
Kasutage roosi kleepimiseks koogile tilk võikreemi. Kui kook seisab mõneks tunniks, soojendage mikrolaineahjus moosi ja valage see roosile, enne kui koogile asetate. See sulamoosi kate aitab maasikal kauem värskena püsida. Selleks sobivad suurepäraselt vaarikahoidised, kuid võib kasutada ka maasikat või aprikoosi. Teise võimalusena kasutage punast või roosat geeli. Parima maitse saavutamiseks sobitage võikreem sellega, mida kasutasite oma koogil. Näiteks kui kasutasite koogi külmutamiseks vaniljevõikreemi, siis maasika kleepimiseks kasutage vaniljevõikreemi.

19
Tõsta viinapuud jäätunud koogile, seejärel lisa neile viilutatud maasikad. Külmutage kook esmalt valge võikreemiga. Toru viinapuud rohelise glasuuriga koogile. Lõika minimaasikad pooleks ja lisage need viinapuudele, et need näeksid välja nagu kasvavad. Jätke rohelised minimaasikatele. Teise võimalusena lõigake need ära ja lõigake oma rohelised rohelise glasuuriga. Lõika veel maasikaid pooleks, seejärel asetage need ümber koogi alumise serva. Teise võimalusena toruge viinapuud küpsetuspaberile, lisades sulatatud šokolaadi. Lase šokolaadil taheneda, seejärel koori see ära ja tõsta koogile.

20
Täida koogi ülaosa maasikatega, seejärel toru servale kammkarbid. Lõika maasikatelt esmalt rohelised osad ära, seejärel aseta maasikad koogile teravikotsad ülespoole. Kasutage nii palju maasikaid, et see kataks kogu koogi pinna. Toruge võikreemist kammkarbid ümber koogi serva. Kuumutage 1 tass (325 g) maasika-, vaarika- või aprikoosikonservi, seejärel valage see maasikatele, et saada läikiv välimus. See kujundus sobib igasuguse kujuga kookidele: ruudukujulised, ristkülikud, või ümmargune. Ilusama esituse saamiseks valige umbes sama kuju ja suurusega maasikad.

21
Lõika maasika ülaosasse V-kujuline sälk, seejärel lõika viiludeks. Tehke rohelise varre mõlemale küljele 2 lõiget. See mitte ainult ei eemalda varre, vaid loob ka V-kujulise sälgu. Järgmisena asetage maasikas terava küljega lõikelauale ja lõigake see õhukesteks viiludeks. Kui koorite need lahti, saate südamed! Tehke viilud umbes 0,64 cm laiused. Asetage südamed koogile soovitud mustriga. Näiteks võite need juhuslikult hajutada või teha ilusa kaare. Asetage 2 südant kokku puutuvate punktidega, et luua liblikas!

22
Aseta terved maasikad koogi ülemise serva ümber. Kindlasti loputage maasikad kõigepealt hästi ja lõigake rohelised varred ära. Midagi uhkemat, tõmmake kõigepealt suured tärnid ümber koogi ülemise serva, seejärel asetage maasikad peale. Asetage maasikad üksteisele nii lähestikku või üksteisest nii kaugele, kui soovite. Kui ühendate tähed, tehke need. laiemad kui maasikad. Teise võimalusena lõigake maasikad pooleks ja asetage need siis, lõikekülg allpool, glasuurile. Tee punktid näoga koogi sisse.

23
Aseta viilutatud maasikad ümber koogi alumiste äärte. Loputage esmalt maasikad, seejärel lõigake rohelised osad ära. Lõika need pooleks või 0,64 cm paksusteks viiludeks. Suru maasikad jääkülma koogi külgedele nii, et lamedad servad jääksid allapoole ja teravad otsad ülespoole.Kui viilutasid maasikad pooleks, siis suru lõikepool glasuurile nii, et maasika väliskülg oleks näha.Kasuta maasikad, mis on kõik ühesuguse kuju ja suurusega, et saaksime protsessilisema puudutuse. Kook on värvilisem, kui asetate maasikad kõrvuti, kuid võite jätta iga marja vahele kuni 2,5 cm vahed.

24
Värvilisema välimuse saamiseks kombineeri maasikaid teiste marjadega. Laota viilutatud maasikad kattuvateks rõngasteks koogi peale. Jäta keskele tassi suurune vahe, seejärel täida see mustikatega.Selleks sobivad ka murakad või vaarikad.Võid kasutada ka teisi marju, millel on teistsugune kujundus. Näiteks võite viinamarjakujunduses mõned maasikad asendada murakatega!

25
Looge skaleeritud kujundus, kattes maasikad külili. Lõika koonusekujulistelt maasikatelt rohelised osad ära, seejärel lõika need 0,64 cm paksusteks viiludeks. Asetage maasikad tordi peale rõngasse nii, et punktid kattuksid lamedate otstega. Looge värvilisem kujundus, lisades esimesse rõngasse rohkem maasikarõngaid. Kui lisate rohkem rõngaid, kaaluge maasikate suuna muutmist punkt sisse: päripäeva ja vastupäeva.

26
Valmistage dekadentlikuks maiuspalaks šokolaadiga kastetud maasikakook. Määri kook vanilje-võikreemiga glasuuriga. Kastke maasikad sulašokolaadi sisse, seejärel jahutage need mõneks minutiks küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile sügavkülmikusse. Toru koogi ülemisse serva ümber suured võikreemirosetid, seejärel aseta nendesse maasikad. Teise võimalusena määri kook maasikavõikreemiga ja vala peale ganache. Toru peale võikreemitähed, seejärel lisa šokolaadiga kastetud maasikad. Rikkalikuma maiuspala saamiseks määri kogu kook ganache’iga. Asetage peale kastetud maasikad, seejärel lisage šokolaadi lokid. Piima-, tume- ja valge šokolaad on kõik suurepärased valikud. Võid isegi maasikad kasta kahe värvi šokolaadi sisse või nirista peale sulašokolaadi.Jäta rohelised lehed maasikatele peale; need näevad ilusamad välja.