Kuidas lõigata Tri Tip

Tri tip on populaarne veiselihatükk, millel on palju maitset ja madala rasvasisaldusega liha. See on bumerangi või kolmnurga kujuline lõige, mis võib tekitada küsimusi, kuidas seda õigesti lõigata. See on tegelikult lihtne protsess ja kõik, mida pead teadma, on liha tera suunda, mis muutub kogu kolme otsa jooksul.

1
Otsige tera enne maitsestamist üles ja küpsetage praad. Teramustrit on lihtsam määrata, kui praad on toores ja maitsestamata. Kontrollige liha enne küpsetamist, et hõlpsasti leida tera, mis on suund, kus rasv- ja lihaskiud läbivad liha. Kolme otsa puhul on steiki kujust tulenevalt 2 erinevat teramustrit. Pihvi väiksemal küljel olev teramuster jookseb vertikaalselt, suuremal küljel aga diagonaalselt.

2
Pärast küpsetamist laske steikil 10-15 minutit puhata. On oluline, et te seda sammu vahele ei jätaks! Lihal seista laskmine tagab, et mahl imendub tagasi steiki, mitte ei valguks üle lõikelaua.

3
Lõika liha piki õmblust või kumerat osa kaheks tükiks. Kasutage teravat nuga ja tugevat lõikelauda. Teie kaks tükki on erineva suurusega, kuid oluline on teha lõige õmbluse või kõvera osa juurest, et saaksite nikerdada mõlemad tükid vastu tera.

4
Lõika liha tera vastu 1,3 cm (1–2 tolli) tükkideks. Kallutage nuga veidi, et liha kallutatult lõigata. Veenduge, et lõikate vastu tera, mis tähendab, et lõikate tera orientatsiooni tõttu iga 2 tükki erinevalt. Liha vastu tera lõikamine muudab närimise lihtsamaks.

5
Maitsesta praad ja lase 30 minutit toatemperatuuril seista. Segage väikeses kausis 2 supilusikatäit (29,6 ml) (28,6 g) granuleeritud küüslauku, 1 supilusikatäit (14,8 ml) (14,3 g) koššersoola ja 1 tl (4,7 g) värskelt jahvatatud musta pipart. Hõõruge maitseainesegu steikile ja jätke seejärel 30 minutiks toatemperatuurile. Ärge unustage enne maitsestamist ja küpsetamist määrata liha tera!

6
Prae steigi mõlemat poolt 10 minutit keskmisel-kõrgel kuumusel. Asetage tritiots grillile otsesel kuumusel ja praege, kuni see on kenasti pruunistunud. Seejärel keerake praad ümber ja praege teiselt poolt veel umbes 10 minutit.

7
Laske steikil kaudsel kuumusel küpseda, kuni see saavutab 54 °C (130 °F). Viige praad grilli kaudse kuumuse ossa. Sulgege grillil kaas ja laske sellel umbes 20–30 minutit küpseda. Kasutage kiirloetavat termomeetrit, et mõõta steigi rasvaseima osa temperatuur. See on valmis, kui temperatuur on 130 °F (54 °C).

8
Marineerige praad enne küpsetamist 6–12 tundi külmkapis. Sega 1–2 tassi (120–ml) sidrunimahla, 1–2 tassi (120–ml) sojaõli, 1–4 tassi (59–ml) sojakastet, ¼ tassi (32 g) valget suhkrut, ¼ tassi (32 g) musta pipart, ¼ tassi (32 g) küüslaugusoola, ¼ tassi (32 g) hakitud küüslauku ja ¼ tassi (32 g) hakitud kuivatatud sibulat suures segamisnõus. Aseta tritiots plastnõusse või ahjuvormi ja vala marinaad peale. Lase külmikus 6–12 tundi tõmmata.

9
Asetage praad madalale röstimispannile restile. Esmalt sisestage kolme otsa kõige rasvasemasse ossa ahjukindel termomeeter, et saaksite temperatuuri jälgida.

10
Röstige kaaneta 30–35 minutit 218 °C (425 °F) ahjus. Küpseta, kuni liha temperatuur jõuab termomeetri näidu põhjal 135 °F (57 °C).

11
Eemaldage praad ahjust, katke see fooliumiga ja laske puhata. Selleks, et liha temperatuur tõuseks temperatuurini 145 °F (63 °C), peate röstimispanni katma fooliumiga. Laske sellel 15 minutit puhata, siis olete valmis seda nikerdama.

12
Valmis.