Kuidas lõigata Ribeye

Ribeye praed võib valmistada mahlase ja õrna õhtusöögi. Peaasi on veenduda, et need on õigesti lõigatud.

1
Mähi praad fooliumisse ja lase umbes 10 minutit seista. Kui teie praad on teie maitse järgi küpsetatud, eemaldage see soojusallikast ja mähkige see alumiiniumfooliumi. Laske oma praadil umbes 10 minutit seista, et see saaks oma mahla tagasi imada. Seejärel eemaldage alumiiniumfoolium.

2
Vajadusel lõigake praad luu küljest lahti. Transportige praad lõikelauale ja lõigake luu ära steigi noaga, kui teil on kondiga ribeye praad. See luu peaks asuma praadi välisservas. Luu ümber olevat liha süüakse tavaliselt ilma riistadeta, samas kui ülejäänud steiki saate tükkideks lõigata ja süüa.

3
Viil vastu tera. Mõiste “tera” viitab pikkadele lihaskiududele steigi sees, mis on üksteisega paralleelsed. Kui lõikate steiki nende lihaskiudude suunas, võib praad olla liiga sitke. Lõika tükid vastu tera, et praad on võimalikult pehme. Võite oma praad lõigata nii õhukeseks või paksuks, kui soovite, kuid kui te pole kindel, kust alustada, proovige lõigata see 1,3 cm (1–2 tolli) viiludeks.

4
Osta terve kondita ribeye. Kui soovite küpsetada mitut ribeye steiki, on kõige kuluefektiivsem osta kogu ribeye, mis on tavaliselt umbes 12–18 naela (5,4–8,2 kg) liha. Terve ribeye saate osta lihapoest või toidupoest hinnaga kuni 5 dollarit naela kohta, samas kui eelnevalt lõigatud viilud võivad mõnikord olla nii kallid kui 11 dollarit naela kohta.

5
Lõika konditusnoaga ribeye tagaküljelt rasv ära. Üks peamine piirkond, kust soovite rasva eemaldada, on ribeye tagumine pind. Selg ülespoole liigutage konditusnuga horisontaalselt üle pinna, et rasv ära lõigata.

6
Kasutage oma konditusnuga, et saba ära lõigata. Teine suur piirkond, mis tavaliselt sisaldab palju rasva, on saba, mis asub piki ribeye kitsamat külge. Asetage konditusnuga umbes 1 tolli (2,5 cm) kaugusele ribeye kitsamast küljest ja lõigake saba ära.

7
Lõika 1-tollised (2,5 cm) pihvid. Ribeye pihve saate lõigata nii õhukeseks või paksuks, kui soovite, kuid tavaline laius on 1 tolli (2,5 cm). Mõõtke lihtsalt 1 toll (2,5 cm) ribeye otsast ja saagige see oma noaga sirgjooneliselt läbi. Paksuse saate määrata ka inimeste arvu järgi, keda loodate ribeye’ga toita. Näiteks kui viilutate oma ribeye 1-tollisteks (2,5 × cm) steigideks, võite saada 12–16 tükki. Kui toidate ainult 10 inimest, võiksite teha praed veidi paksemaks, võib-olla 1,5 tolli (3,8 cm).

8
Lõika ära ülejäänud saba rasv. Kui olete oma ribeye tükkideks lõiganud, minge tagasi ja lõigake ära kõik suured rasvatükid, mida märkate igaühe kitsas otsas. Isegi kui lõikasite enne pihvide viilutamist saba ära, võib praadide sellele osale jääda liigne rasv.

9
Ostke turult terve ribeye. Minge lihapoodi või toidupoodi ja ostke terve ribeye. Kuigi peate ribeye ise pihvideks lõikama, on selle ostmine palju soodsam. Kui eelnevalt viilutatud ribeye pihvid maksavad sageli umbes 10–11 dollarit naela kohta, maksavad terved ribeye’d 8 dollarit või vähem naela kohta.

10
Lõika ära suured rasvatükid ribeye tagaküljel. Pöörake kogu ribeye esiküljele, nii et rasvaga kaetud seljaosa oleks paljastatud. Kasutage teravat lihunikunoa, et lõigata rasva pinda ja tõmmake see teise käega ära.

11
Pöörake ribeye ümber ja viilutage luude vahelt. Asetage ribeye selili, nii et näete liha sees olevate ribi luude otsad. Asetage nuga otse 1. ja 2. ribikontide vahele ja lõigake liha lõpuni läbi. Nii saate suure kondiga kauboi stiilis ribeye praad. Jätkake luude vahelt lõikamist, et saada rohkem kondiga ribeye pihve.

12
Lõika ära sabast pärit rasv. Kui olete oma ribeye tükkideks lõiganud, lõigake saba rasvane ots ära. See on eriti oluline grillimisel, kuna rasv võib süttida.