Kuidas lisada rummi puuviljakoogile

Puuviljakoogid on koogid, mida inimesed traditsiooniliselt pühade või muude pidustuste jaoks küpsetavad ja mis omandavad oma eripärase maitse tänu kangete alkohoolsete jookide lisamisele. Enamik puuviljakooke koosneb koogitainast, kuivatatud või suhkrustatud puuviljadest ja pähklitest. Puuviljakoogi määrimine rummi või muu alkoholiga annab samuti niiskust ja aitab kooki säilitada. Rumm lisatakse puuviljakoogile nii enne küpsetamist läbi puuviljade leotamise kui ka pärast küpsetamist, kandes seda otse koogile ja marlile.

1
Asetage kuivatatud ja suhkrustatud puuviljad, mille lisate koogitainasse, mõõtetopsi või suletavasse anumasse. Järgige valitud puuviljakoogi retsepti, et määrata kindlaks, kui palju puuvilju peaksite kasutama.

2
Vala puuviljadele tume rumm. Rumm peaks vilja täielikult katma. Katke kile või konteineri kaanega.

3
Enne puuviljakoogi küpsetamist leotage puuvilju rummis vähemalt 24 tundi toatemperatuuril. 72 tundi leotamist on ideaalne, kuid kontrollige puuvilju iga päev ja lisage vajadusel rohkem rummi, et need ära ei kuivaks.

4
Lisa rummiga leotatud puuvilju oma koogitainasse ja jäta leotusvedelik alles.

5
Küpsetage puuviljakook ja laske täielikult jahtuda. Jätke see küpsetuspannile.

6
Pintselda kondiitripintsliga puuviljakoogi ülaosa rummi.

7
Asetage oma tööpinnale tükk plastikust ümbrist, mis on piisavalt suur, et katta kogu puuviljakook.

8
Niisutage marli rummiga ja asetage see kile peale.

9
Vormige puuviljakook marli peale. Mähi kook marli ja seejärel pintselda rummiga.

10
Tõmmake plastikust üles ja ümber marli kaetud koogi. Tõmba see kindlasti tihedalt vastu kooki.

11
Kata kook 2 kihi alumiiniumfooliumiga. Aseta kook õhukindlasse anumasse ja hoia toatemperatuuril.

12
Lase puuviljakoogil paraneda. Puuviljakookide kõvenemiseks kulub tavaliselt vähemalt kuu, mil alkohol pehmeneb, kuid enamik traditsioonilisi retsepte soovitab 3 kuud.

13
Kastke puuviljakook rummiga. Kui te ei kavatse kooki kaua säilitada, keerake puuviljakook lahti ja määrige rummiga iga 1–2 nädala järel. Võite piserdada rummi otse koogile või pintseldada kondiitripintsliga koogile. Säilitage oma puuviljakoogi niiske tekstuur ja maitse pikema küpsemisperioodi jooksul, pintseldades seda põhjalikult rummiga vähemalt iga 3 kuu järel. Mähi marli, kile ja foolium tihedalt ümber.

14
Valmis.