Kuidas teha puuviljakooki

Traditsiooniliselt mitu kuud enne pidustusi, nagu jõulud või pulmad, valmistatud alkoholis leotatud puuviljadega koogid on pidulikud ja maalähedased. Kui soovite lähitulevikus puuviljakooki, siis nende kiirete puuviljakookide retseptide järgi sööte kiiresti omatehtud puuviljakooki.

1
Lülitage ahi sisse ja valmistage pann ette. Kuumuta ahi 325 kraadini F. Määri 8-tolline vedruvorm kergelt võiga. Lõika küpsetuspaber, et vooderdada vormi põhja ja asetada see võiga määritud põhja peale. Võtke teine ​​pikk küpsetuspaberi riba ja keerake see mööda panni võiga määritud külgi. Jätke paar tolli küpsetuspaberit panni külgedelt üles ja välja. See hõlbustab puuviljakoogi eemaldamist pärast küpsetamist.

2
Aseta või, helepruun suhkur ja tumepruun suhkur kaussi. Kui teil on statsionaarne mikser, asetage need vispli kinnitusega kaussi. Kui ei, võtke saumikser välja. Vahusta koostisosi, kuni segu on kerge ja kohev. Veenduge, et teie või ei oleks täiesti külm ja kõva, vastasel juhul muudab see kloppimise keeruliseks.

3
Lisa munad. Lisa üks munadest ja klopi segu, kuni muna on segunenud. Lisa teine ​​muna ja klopi segu uuesti läbi. Lisage viimane muna ja segage, kuni see on segunenud.

4
Lisa brändi, apelsinimahl ja -koor ning sidrunikoor. Segage segu, kuni need koostisosad on põhjalikult segunenud.

5
Voldi sisse jahvatatud mandlid, segatud pähklid ja puuviljad (suhkrustatud ja kuivatatud). Võtke spaatliga ja tehke randme abil õrnalt ringe, voltides need koostisosad taignasse. Ärge lihtsalt segage ega vahustage tainast, vastasel juhul kaotate või kloppimisel kogu mahu.

6
Asetage jahu, sool ja küpsetuspulber eraldi kaussi. Vahusta neid koostisosi 20 sekundit, et kergitusaine täielikult seguneks.

7
Sega kuivained oma märja taigna sisse. Lisa kuiva jahu segu oma märjale taignale. Võtke spaatel ja tehke randme abil õrnalt ringid, voltides need koostisosad taignasse.

8
Laota tainas oma pannile. Vala tainas ettevalmistatud vedruvormi pannile. Võtke nuga ja siluge ülemine osa. Aseta vedruvorm suurema küpsetusplaadi peale.

9
Küpseta oma puuviljakooki. Aseta päts ahju ja küpseta 1 tund.

10
Alandage ahju temperatuuri ja jätkake küpsetamist. Lülitage ahi alla 300 kraadini F. Seejärel küpsetage oma puuviljakooki veel 90 minutit.

11
Katsetage puuviljakooki ja eemaldage see ahjust. Torka koogi tester või hambaork koogi keskele. Kui see tuleb puhas, lülitage ahi välja ja eemaldage oma puuviljakook ahjust. Kui see pole valmis, pange puuviljakook tagasi ahju ja kontrollige seda iga 5 minuti järel, kuni see on valmis.

12
Laske puuviljakoogil täielikult jahtuda, kuni see on veel vedruvormi pannil. Torka koogi peale mitu auku ja pintselda pealt veidi brändit.

13
Eemaldage puuviljakook ja mähkige. Kui kook on täiesti jahtunud, vabasta vormi vedrukujuline pool ja eemalda koogivormi põhi. Eemaldage küpsetuspaber alt ja külgedelt, seejärel mähkige puuviljakook täielikult kilesse. Kata pakitud puuviljakook täielikult alumiiniumfooliumiga. Asetage puuviljakook suletavasse säilituskotti või koogivormi.

14
Pintselda puuviljakook brändiga. Pintselda puuviljakooki vähese brändiga üks või kaks korda nädalas. Pakkige puuviljakook korralikult ümber. Tehke seda mitu nädalat või kuni olete valmis puuviljakooki serveerima.

15
Lülitage ahi sisse ja valmistage pann ette. Kuumuta ahi 350 kraadini F. Määri 9×5-tolline leivavorm kergelt võiga ja tõsta kõrvale.

16
Pange või, suhkur, kaneel, ingver, küpsetuspulber, sool ja vanill kaussi. Kui teil on statsionaarne mikser, asetage need vispli kinnitusega kaussi. Kui ei, võtke saumikser välja. Vahusta koostisosi, kuni segu on ühtlane. Veenduge, et või ei oleks täiesti külm ja kõva, vastasel juhul muudab see kloppimise keeruliseks.

17
Lisa munad. Lisa üks munadest ja klopi segu, kuni muna on segunenud. Lisa teine ​​muna ja klopi segu uuesti läbi.

18
Lisa jahu. Lisa segule jahu ja sega ettevaatlikult, kuni jahu on täielikult segunenud.

19
Sega juurde ananass. Viska ananassipurki koos mahlaga. Segage, kuni vedelik on segunenud.

20
Sega hulka kuivatatud puuviljad, pähklid ja suhkrustatud kirsid. Segage neid koostisosi, kuni need on lihtsalt segunenud. Vältige segu liigset segamist, kuna see võib muuta koogi sitkeks.

21
Laota tainas oma pannile. Valage tainas ettevalmistatud leivavormi. Võtke nuga ja siluge ülemine osa. Puista pätsile ühtlaselt jäme valge suhkur.

22
Küpseta oma puuviljakooki. Aseta päts ahju ja küpseta 1 tund.

23
Kata puuviljakook fooliumiga ja lõpeta küpsetamine. Tunni aja pärast võtke fooliumileht ja asetage see puuviljakoogi peale. Küpseta veel 15 minutit. Foolium ei lase puuviljakookil küpsemise ajal kõrbeda.

24
Katsetage puuviljakooki ja eemaldage see ahjust. Torka koogi tester või hambaork koogi keskele. Kui see tuleb puhas, lülitage ahi välja ja eemaldage oma puuviljakook ahjust. Kui see pole valmis, pange puuviljakook tagasi ahju ja kontrollige seda iga 5 minuti järel, kuni see on valmis.

25
Keera puuviljakook restile. Kui olete puuviljakoogi ahjust välja võtnud, laske sellel 20 minutit leivavormis seista. Seejärel tõmmake noaga ümber panni külgede ja lükake puuviljakook jahtumise lõpetamiseks restile. Kui lasete sellel 20 minutit puhata, aitavad kõik pähklid, puuviljad ja kirsid valmis saada.

26
Lase puuviljakoogil täielikult jahtuda. Enne viilutamist oodake, kuni puuviljakook on täielikult jahtunud. Kui proovite viilutada sooja puuviljakooki, rebenevad tükid ja puuviljad või pähklid võivad tükkidena välja tulla.