Kuidas leida asendust traatjahutusrestile (küpsetamine)

Traatjahutusrest on asendamatu kööginõu, kui soovite küpsetisi kiiresti ja tõhusalt jahutada. Siiski ei pruugi teil seda alati käepärast olla. Kui see nii on, improviseerige rest muudest tavalistest asjadest, mida paljudes köökides leiate, või asetage pannid õhuvooluga kohale, et põhi kiiremini jahtuks. Kui te ei saa luua ajutist jahutusresti või asetada panni kuhugi, kus see kiiremini jahtub, viige küpsetised muudele jahedatele tasasetele pindadele, et need kiiremini maha jahtuda.

1
Kasutage jahutusrestina gaasipliidilt eemaldatavat resti. See toimib, kui teil on kõrgendatud restidega gaasipliit, mis asetsevad põletite kohal. Võtke rest ära ja asetage see letile, seejärel pange sellele pann, et panni põhi kiiremini jahtuks, või kandke suured küpsetised otse sinna.

2
Rullige fooliumitükid kokku ja asetage need töölauale 5,1 cm (2 tolli) kaugusel. Rullige vähemalt 3 fooliumitükki tihedateks silindriteks, mis on piisavalt paksud, et tõsta laualt küpsetised, mida soovite jahutada, ja lasta õhul nende all ringelda. Asetage rullid üksteisest umbes 5,1 cm (2 tolli) kaugusele, seejärel asetage nende peale küpsetusplaat, pann või suur küpsetis. Tehke rohkem kui kolm fooliumist silindrit, kui see, mida kavatsete jahutada, on suur ja raske. Niikaua kui silindrid võivad olla üksteisest 5,1 cm (2 tolli) kaugusel, pole raskuse jaotamiseks kasutada piiranguid.

3
Looge metallist avatud stiilis küpsisevormidest võre, mida saab kasutada restina. Asetage mitu avatud stiilis mis tahes kujuga metallist küpsisevormi kõrvuti nii, et nende vahele jääks veidi ruumi, et õhk saaks ringi liikuda. Asetage pann või küpsetusplaat neile või asetage suur küpsetis otse nende peale jahtuma. Väiksemaid küpsetisi, nagu küpsised või muffinid, ei saa otse ahjule kanda. küpsisevormid, sest need ei suuda nende peal tasakaalu hoida.

4
Aseta küpsetised elektripliidil jaheda põleti peale. Asetage kuum pann või küpsetusplaat põletile, et õhuvool seda kiiremini maha jahutaks, või kandke suured küpsetised otse põletile. Enne küpsetiste otse peale panemist puhastage põleti põhjalikult. Veenduge, et ükski selle ümber olev põleti ei oleks sisse lülitatud, vastasel juhul ei jahtu küpsetised tõhusalt.

5
Kasutage tagavararesti, kui teil see on saadaval. Tõmmake ahjust, röstrist või röstimispannist välja lisarest. Asetage see töölauale ja asetage sellele kuum küpsetusplaat või pann jahtuma või viige küpsetised otse küpsetusrestile, et need veelgi kiiremini jahutada. Kui resti all pole piisavalt ruumi, et õhuvool oleks piisav , saate selle seada millelegi, mis tõstab selle kõrgemale ja laseb siiski selle kõige alla õhku. Näiteks sobiks praepann või pott.

6
Kiiremaks jahtumiseks asetage küpsetatud tooted puhtale jahedale küpsetusplaadile. Tõsta küpsetised soojalt ahjuplaadilt või pannilt külmale. See aitab küpsetiste alumisel küljel jahtuda kiiremini, kui jätta need küpsetusplaadile. Tõstke küpsetusplaat varakult kõrvale ja ahjust eemale, et tagada küpsetiste asetamise ajal jahe. seda.

7
Tõsta küpsetised paberrätikutega kaetud tööpinnale jahtuma. Vooderda töölaud paberrätikutega. Tõstke küpsetised pannilt või küpsetusplaadilt paberrätikutele ja oodake, kuni need jahtuvad. Samuti imavad paberrätikud küpsiste põhjast ekstra õli, võid või rasva.

8
Tõsta küpsetised jahedale taldrikule, et need kiiremini jahtuda. Toasoe taldrik, mis on piisavalt suur, et hoida kooki, küpsiseid, saia või saiakesi, jahutab neid kiiremini. Eemaldage küpsetised ettevaatlikult pannilt või küpsetusplaadilt ja asetage need puhtale jahedale plaadile, nii et üksikute esemete vahele jääks ruumi. Kui soovite küpsetise põhjast ekstra õli või võid imeda, pange plaadile esmalt paberrätik. esemed.

9
Kasutage küpsetatud esemete jahutamiseks toatemperatuuril pitsaküpsetuskivi, kui teil see on. Lihtsalt libistage küpsetised pitsakivile või tõstke need spaatliga üle. Laske neil toatemperatuuril jahtuda.Puhasta pitsakivi korralikult pärast seda, kui kasutate seda küpsetiste jahutamiseks.

10
Tõsta küpsetised jahedale lõikelauale, et need maha jahtuda. Igasugune puhas lõikelaud toimib hea tasase pinnana küpsetatud esemete jahutamiseks. Tõsta küpsetised tahvlile, et need jahtuksid kiiremini kui ahjuplaadile või pannile jättes.Marmorist või graniidist lõikelauad võivad olla eriti hea pind küpsetise jahutamiseks, kuna need jäävad väga jahedaks. esmalt paberrätik lõikelaua peale, et soovi korral küpsetistelt lisarasv imeda.