Kuidas küpsetada singivarre

Singivarre on lihalõik, mis asub kohas, kus sea jalg puutub kokku jalaga. Seda lihalõiku nimetatakse mõnikord ekslikult sinkkannaks, mis on täiesti erinev jaotustükk, mis nõuab erinevat ettevalmistust. Singivarre on maitsev lihatükk, kuid see peab olema õigesti küpsetatud, kui soovite, et see oleks parim. Singivarre küpsetamine erineb veidi, kas kott on eelküpsetatud või mitte, kuid kumbki meetod on lihtne ja maitsev.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 160 °C (320 °F). Enne kui hakkate singivarre ette valmistama, seadke ahi soojenema, et see oleks valmis kintsu küpsetamise ajaks.

2
Maitsesta singivarre oma valitud ürtidega. Laota kogu singivars lõikelauale ja maitsesta enda valitud ürtidega. Kui te pole kindel, milliseid ürte kasutada, proovige tervislikku soola, pipra, rosmariini ja hakitud küüslauguküünt sisaldavat katet. Näputäis soola, pipart, rosmariini ja ühest hakitud küüslauguküünt piisab 1 kilogrammi ( 2,2–2 kilogrammi (4,4 naela) singivarre. Maitsestamine on suurepärane viis roogades katsetamiseks. Kui olete singivarre varem valmistanud, proovige selles etapis erineva maitse saamiseks lisada erinevaid maitseaineid. Näiteks lisage hiina 5 vürtsi terava ja puuviljase maitse saamiseks. {[convert|1|tsp|tass|}} vürtsist piisab tüüpilise {[convert|1|kg|lb|}} kuni {[convert|2|kg|lb|}} singivarre jaoks.

3
Kuumuta ahjukindlas potis oliiviõli. Asetage ahjukindel pott pliidi kohale keskmisel kuumusel ja lisage potti 4 supilusikatäit (0,25) oliiviõli iga 450 grammi (0,99 naela) singivarre kohta. Kuumuta õli, kuni see jookseb nagu vesi.

4
Pruunista singivarre igast küljest 15 minutit. Pane kogu maitsestatud singivarre potti ja pruunista igast küljest. See võtab tavaliselt umbes 15 minutit. Pöörake see tangidega igast küljest ümber. Kata säär õliga ühtlaseks küpsemiseks.

5
Haki 1 porgand ja 1 sibul, seejärel lisa need potti. Haki porgand terava noaga ja lisa potti. Koori sibula välimine kiht ja haki viljaliha väikesteks tükkideks, lisa ka see potti. Lükake singivarre ühele küljele, et köögiviljad saaksid kiiremini küpseda. Rõõstage porgandeid ja sibulaid keskmisel kuumusel 10 minutit. Sibulad on pruunistunud. Laota köögiviljad ühtlaselt seakintsu ümber. Nii levib küpsetusprotsessi ajal rohkem maitset.

6
Lisa potti oma valitud vedelik. Iga 450 grammi (0,99 naela) singivarre kohta potis lisage 470 milliliitrit (2,0  c) valitud vedelikku. See võib olla teie lemmikõlu, vein, puljong, puljong, vesi või kombinatsioon. Koostisosad, mille lisate koos singivarrega, võivad maitset drastiliselt muuta. Kui te ei soovi sääre maitsega segamini minna, lisage vett. Lisatav vedelik võib aga maitsele palju sügavust lisada. Näiteks õlles keeva singivarrele lisa näpuotsaga koriandrit.

7
Pane potile kaas peale ja pane ahju 90 minutiks küpsema. Pange potile tihedalt suletav kaas ja lükake kogu pott 160 °C (320 °F) eelsoojendatud ahju. Ärge avage ahju küpsetusprotsessi ajal, kuna see kaotab kuumuse. Kui teil pole potil kaant, võite selle asemel kasutada tihedalt liibuvat alumiiniumfooliumi.

8
Eemaldage pott 90 minuti pärast ja keerake koostisosad ümber. Pärast 90 minuti möödumist võtke kogu pott ahjust välja. Pöörake tangide abil kõik köögiviljad ja liha ümber, et teised pooled saaksid küpseda. Seejärel pange pott veel 90 minutiks ahju tagasi.

9
Eemaldage liha, kui selle sisetemperatuur on 65 °C (149 °F). 3 tunni pärast torgake liha termomeetriga läbi liha kõige paksemast küljest. Kui temperatuur on 65°C (149°F), on liha valmis. Tõsta pott ahjust, koori liha luust ja serveeri kuumalt taldrikule.Kui liha ei ole saavutanud soovitud sisetemperatuuri, pane see ahju tagasi. Pange kaas uuesti kinni ja olge kannatlik. Parim on singivarre aeglaselt küpsetada. Jätkake temperatuuri kontrollimist iga 30 minuti järel. Ülejäänud singivarre peaks olema lihtne luu küljest lahti koorida ja asetada singinõusse. Säilitage ülejääke kuni nädal külmkapis maitsva täidisena võileivale või proteiinina salatisse.

10
Kuumuta ahi temperatuurini 165 °C (329 °F). Kui soojendate ahju enne varre valmistamist, peaks ahi pärast küpsetamise aega olema õigel temperatuuril.

11
Veenduge, et singivarre on täielikult küpsenud. Mõned singivarred tulevad lihunikelt täielikult keedetud. See tähendab, et luud on juba ära visatud. Kontrollige singivarre välist märgistust, et veenduda, kas see on täielikult küpsenud.

12
Eemaldage ümbris ja asetage singivarre röstimispannile. Eemaldage ettevaatlikult singi varre plastikümbris. Olge ettevaatlik, et ükski plastik ei kleepuks liha külge. Seejärel, kui singivarre on lahti pakitud, asetage see röstimispannile.

13
Asetage suur ots allapoole, seejärel glasuurige sinepiga. Keera singivarre röstimispannil nii, et suurem pool jääks pannil allapoole. Seejärel kandke singivarrele tervislik sinepikate. Summuta sink sinepiga, kuni singi varre välimine külg on õhukese püsiva kattega. Erinevatel sinepitel on erinev maitse, nii et katsetage julgelt. Vajadusel keerake singivarre ümber, et saaksite katta kõik küljed, kaasa arvatud lihapool, mis jääb allapoole.Sinepit kasutatakse liha glasuurimiseks. Lõpus jääb väga kerge sinepimaitse. Sinep ei löö retsepti lõpus olevatele maitsetele üle. See glasuur peaks sobima neile, kellele sinep ei meeldi. Ligikaudu 5 supilusikatäit (0,4 c) sinepit peaks olema enam kui piisav, et katta tüüpiline 1 kilogrammi (2,2 naela) kuni 2 kilogrammi (4,4 naela) singivarre.

14
Hõõru sisse 300 grammi (0,66 naela) pruuni suhkrut. Hõõruge liha küljele 300 grammi (0,66 naela) pruuni suhkrut. See lahustub sinepis. Hõõruge seda seni, kuni kõik singivarre küljed on pruunistunud. Kogu suhkur peaks olema lahustunud. Kui see on täielikult kaetud, asetage kott tagasi röstimispannile, suur külg allapoole.

15
Mähi röstimispann alumiiniumfooliumi sisse. Mähi kogu röstimispann kvaliteetse alumiiniumfooliumiga nii, et singivarre oleks täielikult kaetud. Alumiiniumfoolium tagab tervisliku sisemise särisemise. Võid peale panna ka tihedalt suletava praepanni kaane, kuid glasuuri kristalliseerumine võib võtta kauem aega.

16
Küpseta singivarre 20 minutit 450 grammi (0,99 naela) liha kohta. Täielikult küpsenud singivarre küpsetamiseks kuluv aeg varieerub sõltuvalt sellest, kui raske see on. Asetage kogu singivarre 450 grammi liha kohta 20 minutiks 165°C (329°F) ahju.

17
Mõõda sisesoojust lihatermomeetriga. Too singivarre ahjust välja ja mõõda sisesoojust soojustermomeetriga. Kuumus liha paksemas osas peaks olema umbes 75 °C (167 °F). Kui kott pole veel seda temperatuuri saavutanud, pange see tagasi ahju ja mõõtke temperatuuri iga 30 minuti järel.

18
Määri sääre oma mahlaga. Kui kott saavutab soovitud kuumuse, peske sink lusikaga omas mahlas. Seejärel küpseta seda veel 10 minutit, et sääreosa täielikult pruunistuks.

19
Lase lihal 15 minutit puhata, enne kui serveerida kott. Asetage kaetud röstimispann kuumakindlale pinnale, et liha saaks 15 minutit puhata. Kui see on puhanud, viilutage sink ja serveerige seda. Liha peaks otse luu küljest lahti kukkuma. Jahuta liha tupperware karpides külmikus. Liha on hea süüa umbes nädal. Kasutage seda võileibade täidisena või tervisliku salati osana.