Kuidas küpsetada praadi ahjus

Ahjus küpsetamine on kuivküpsetusmeetod, mis nõuab vähe pingutust, kuid palju aega. Küpsetusajad ja -temperatuurid sõltuvad teie valitud lihast ja sellest, kui palju seda on, kuid metoodika on sama. Asetage liha lihtsalt röstimisrestile, asetage rest eelsoojendatud ahju ja oodake!

1
Kuumuta oma ahi. Väiksemate ja pehmemate lihalõikude jaoks seadke ahi 400 kraadi Fahrenheiti (204 Celsiuse järgi) või kõrgemale, et liha kiiremini läbi küpseda. Suuremate jaotustükkide puhul hoidke mõõdukat temperatuuri (umbes 375 kraadi F või 191 C) või isegi madalamat temperatuuri, et sisemus küpseks ühtlaselt ilma välispinda põletamata. Kui teil on palju kannatlikkust, pidage veelgi mahlasema liha saamiseks kinni umbes 250 F (121 C). Ideaalne temperatuur võib olenevalt ahjust, lihast ja suurusest erineda, kuid kasutage paindliku juhisena järgmist: 325 kraadi F (163 F). kraadid C): Veiseliha: ümar ots; rant; alumine ümmargune; silmad ümmargused; rinnatükk. Linnuliha: terve kalkun. Sealiha: seljatükk; kroon; õlg/tagumik; selja ribid; ribitükk; sink; värske jalg. Vasikaliha: seljatükk; ribi. Lambaliha: jalg; õlg; varre.350 kraadi F (177 kraadi C): Veiseliha: ribi silm. Linnuliha: terve part; terve hani; terve faasan; ulukikana; kalkunirind. Sealiha: maalähedased ribid.375 kraadi F (191 kraadi C): linnuliha: terve kana.400 kraadi F (204 kraadi C): linnuliha: kanarind.425 kraadi F (218 kraadi C): veiseliha: sisefilee; kolme otsaga. Sealiha: sisefilee.

2
Asetage liha röstimispannile. Kasutage spetsiaalselt röstimiseks mõeldud panni. Küpsetage liha ühtlasemalt, kasutades panni, mille küljed on piisavalt madalad, et rohkem liha saaks otsese kuumuse käes. Veenduge siiski, et küljed oleksid piisavalt kõrged, et vältida tilkade mahavalgumist eemaldamisel või röstimise ajal. Samuti võite panni sisse asetada röstimisresti või traadist jahutusresti, et riputada rasvasem liha, mis röstimise ajal liigselt tilkub.

3
Rösti liha ahjus. Oodake, kuni ahi saavutab seatud temperatuuri. Tõsta pann ahju. Laske sellel soovitatud küpsetusaja jooksul seista. Avage ahju ust nii harva kui võimalik, et vältida kuumuse väljapääsu, mis pikendab küpsetamist. Täpsed küpsetusajad võivad olenevalt temperatuurist ja liha kogusest erineda, kuid kasutage juhisena järgmist (pange tähele, et 1 nael = 0,45 kg): Veiseliha: alumine ring (3 kuni 4 naela); keskmiselt harv, 1,5–2 tundi. Rinnatükk (2,5–3,5 naela) hästi tehtud, 2,5–3 tundi. Ümar silm (2 kuni 3 naela); keskmiselt harv, 1,5–1,75 tundi. Ribi silm (3 kuni 4 naela); keskmiselt harv, 1,5–2 tundi; keskmine, 1,75 kuni 2 tundi. Ümar ots (3 kuni 4 naela); keskmiselt harv, 1,75–2 tundi; keskmine, 2,25–2,5 tundi. Rump (3 kuni 4 naela); keskmiselt harv, 1,5–2 tundi. sisefilee (2–3 naela); keskmiselt harv, 35–40 minutit; keskmine 45-50 minutit. Tri-tip (1,5–2 naela); keskmiselt harv, 30–40 minutit; keskmine, 40–45 minutit. Tall: jalg (5–7 naela); keskmiselt harv, 20–25 minutit naela kohta; keskmine, 25–30 minutit naela kohta (pluss 5 minutit kondita jaotustükkide puhul). Õlg ja sääre jalg (3–4 naela); keskmiselt harv, 30–35 minutit naela kohta; keskmine, 40–45 minutit naela kohta. Sealiha: ribid: 1,25 tundi kaetud, 0,75 tundi katmata. Välifilee: 0,75–1 tund. Kõik muud jaotustükid: ligikaudu 20 minutit naela kohta. Linnuliha: kanarind (2 naela); 35 kuni 45 minutit. ulukikana (1–1,5 naela); 1 kuni 1,5 tundi. kalkuni rinnatükk (2–4 naela); 2,5 kuni 3 tundi. terve kana (3 kuni 4 naela); 1,5 kuni 2 tundi. terve part (3,5–4 naela); 2 tundi. Terve hani: (7-9 naela); 2,5 kuni 3 tundi. terve faasan (2–3 naela); 1 kuni 1,25 tundi. terve kalkun (8 kuni 12 naela); 2,75 kuni 3 tundi.Vasikaliha: seljatükk (3 kuni 4 naela); 1,75 kuni 2,25 tundi. Rib (4 kuni 5 naela); 1,5 kuni 2,25 tundi.

4
Kontrollige prae temperatuuri. Kui röst on küpsenud minimaalse soovitatava aja, tõmmake ahjukindaga rest osaliselt ahjust välja, et te ei peaks selle sisse sirutama. Torka lihatermomeeter prae sisse, et lugeda selle sisetemperatuuri. Kui termomeetri näit on madalam kui teie konkreetse liha jaoks ideaalne temperatuur, lükake rest tagasi, sulgege uks ja laske enne kordamist rohkem küpsetusaega. Torgake praad termomeetriga kõige paksemasse kohta, et tagada kõige tihedam osa. teie röst on põhjalikult küpsenud. Vältige rasva ja luude läbitorkamist. Tervete lindude puhul kontrollige liha temperatuuri viiest kohast: rinna sügavaimast osast, reitest ja tiibadest. Reied ja tiivad asetage oma termomeeter kehaga kokkupuutekoha lähedale. Soovitatav temperatuur on 165 kraadi Fahrenheiti (74 kraadi C) linnuliha ja 145 kraadi Fahrenheiti (63 kraadi C) veise-, lamba-, sea- ja vasikaliha jaoks.

5
Võta praad ahjust välja. Esmalt veenduge, et ahjust kuni selle pinnani, kuhu plaanite kuuma panni panna, oleks vaba tee. Kui pliidiplaat on hõivatud muude kööginõudega, kasutage plaadi asetamiseks lähimat võimalikku tööpinda, et teil oleks võimalikult lühike vahemaa. Pange kätte ahjukindad, avage ahi ja tõmmake rest välja, kuni saate pannist kahe käega turvaliselt kinni hoida. Viige pann ettevaatlikult pliidiplaadile või plaadile. Liikuge aeglaselt ja ettevaatlikult, et vältida kuuma mahla valgumist panni külgedele.

6
Valige, millist liha röstida. Valige üks kolmest kõige tavalisemast röstitavast lihast: sink, ribi või kalkun. Või loobuge normist ja valige kas veise-, lamba-, linnu-, sea- või vasikaliha. Saadaolevate lihalõikude hulka kuuluvad: Veiseliha: alumine ümmargune; rinnatükk; silmad ümmargused; ribipraad (kondiga või ilma); ümar ots; rant; sisefilee; tri-tip.Tall: jalg (luuga või ilma); sääre jalg; õlg.Sealiha: kroon; sink; nimme; ribid; õlg/tagumik; sisefilee.Linnuliha: kanarind; rock cornish ulukikana; kalkunirind; terve kana; terve part; terve hani; terve faasan; terve kalkun.Vasikaliha: seljatükk; ribi.

7
Kontrollige liha kvaliteeti. Kui olete valinud, millist tüüpi liha röstida, otsustage, millist tüüpi liha ostate. Valige “prime” kõrgeima kvaliteedi saavutamiseks, mis sisaldab rohkem rasvasisaldust liha sees ja seega rohkem maitset. Valige “choice” odava jaotustüki jaoks, mille kogu lihas on siiski piisavalt rasva. Raha säästmiseks ja/või rasvatarbimise vähendamiseks valige “select”.

8
Maitsesta oma liha. Jätke see lihtsaks ja hõõruge praad ühtlaselt soola ja pipraga. Või looge keerukamate maitsete jaoks mitmekesisem maitseainesegu. Nii seest kui väljast maitsestamiseks marineerige oma liha kaks päeva enne röstimist. Pöörake liha korrapäraste ajavahemike järel ümber, et veenduda, et see on ühtlaselt marineeritud. Valige üks järgmistest retseptidest või valige üks paljudest teistest Internetis leiduvatest retseptidest: Veiseliha maitseained: 1 tl soola, ¼ tl pipart, â…› tl küüslaugupulbrit iga kilo liha kohta. Kana maitseained: 1 unts sulatatud võid , â…“ tl hakitud küüslauku, 1 tl soola, ¼ tl pipart, â…› tl küüslaugupulbrit, rosmariini ja/või tüümiani maitse järgi, iga kilo liha kohta. Lambaliha marinaad: ¼ tassi värsket rosmariini, 2 spl dijoni sinepit, 2 spl oliiviõli, 1 tl sojakastet, 1 tass veisepuljongit, 1 hakitud küüslaugupea, 1 hakitud sibul 6–10 naela liha jaoks. Sealiha maitseained: 1 tl küüslaugusoola ja ¼ tl musta pipart iga kilo liha kohta.

9
Laske lihal enne nikerdamist jahtuda. Pärast liha ahjust väljavõtmist laske sellel enne nikerdamist puhata. Andke lihale aega, et sees olev mahl uuesti imada, et see lahti nikerdamisel välja ei valguks. Laske õhematel tükkidel vähemalt 10 minutit jahtuda. Jätke paksematele jaotustükkidele vähemalt 20 minutit, sest nende südamik võib siiski olla piisavalt kuum, et jätkata liha küpsetamist seestpoolt väljapoole. Pärast seda viige liha nikerdusplaadile, et see viiludeks lõigata.

10
Säilitage liha ohutult. Jahutage või külmutage oma jäägid mitte rohkem kui kaks tundi pärast röstimise lõpetamist. Kui toatemperatuur ületab 90 kraadi Fahrenheiti, vähendage seda aega poole võrra ühe tunnini. Kui teil on alles palju liha, jagage see mitmesse väikesesse õhukindlasse anumasse, et sisu kiiremini jahtuks. Röstitud liha säilib külmkapis kolm kuni neli päeva ja sügavkülmas kaks kuni kuus kuud.

11
Usalda oma liha. Vajadusel ühendage liha nööriga, et säilitada selle kuju röstimise ajal. Seda on kõige sagedamini vaja tervete lindude jaoks. Kas paluge oma lihunikul teie liha kinni siduda või ostke lihuniku nöör, mida on toiduainetega ohutu kasutada ja mis on saadaval toidu- ja köögitarvete kauplustes ning ka veebis. Eraldi pikkusega nööri sidumiseks kasutage ruudukujulisi sõlmi või libisemissõlme. sõlmeks iga tolli järel kogu liha pikkuses.

12
Puhastage oma praad. Vältige prae välispinna kuivamist, kui sisemine küpsetus lõpeb. Koguge panni põhja kogunenud mahlad ja tilgad, kasutades harja, pirni või lusikat. Valage vedelik liha peale, et selle välispind uuesti niisutada. Korrake iga 15-30 minuti järel.

13
Prae liha enne röstimist. Kui see on külmutatud või jahutatud, laske lihal enne alustamist toatemperatuurini sulada. Maitsesta vastavalt soovile ja anna pinnal kuivada. Vooderdage pann nii palju toiduõliga, et see kataks selle pinna, ja eelsoojendage seda keskmisel kuumusel, kuni ilmnevad esimesed suitsu märgid. Asetage liha pannile. Laske selle mõlemal küljel pruunistuda, kuni see on koorikuks pruunistunud. Vältige liha korduvat või asjatut liigutamist.

14
Lisa köögiviljad. Vooderdage oma röstimisplaat vähese toiduõliga, et köögiviljad ei kleepuks. Seejärel lisage kandikule oma lemmikköögiviljad. Piserdage neid kergelt toiduõliga. Asetage liha nende peale. Kontrollige oma köögivilju röstimise ajal aeg-ajalt, et veenduda, et need ei kleepuks pannile ega kõrbeks. Niisutage neid liha tilgutitega või lisage pannile nii palju vett, et selle pind libiseks.

15
Kasutage ahjukotti. Asetage liha ahju röstimiskotti, et hoida kuumust ja kiirendada röstimisaega. Esmalt valage sisse umbes supilusikatäis jahu, keerake ava kinni ja raputage kotti paar korda, et jahu oleks kogu sisemuses. Sisestage liha ja sulgege kott sidemega. Torka kotti mõned augud, et aur saaks liha röstimise ajal välja voolata. Kasutage ainult spetsiaalselt röstimiseks mõeldud kotte. Ärge kasutage kilekotte, mida FDA ei ole heaks kiitnud.

16
Valmis.