Kuidas küpsetada seaprae

Sealiha röstimine madalal kuni keskmisel kuumusel võimaldab sellel aeglaselt pehmeneda ja omandada magusa või soolase maitse. Seapraest on mitu tükki, mida saab röstida ahjus, küpsetada aeglases pliidis või hautada Hollandi ahjus, näiteks seafilee, sea abatükk, sea sisefilee ja seakroonipraad. Seaprae valmistamise kohta saate teada, kui järgite allolevas artiklis toodud juhiseid.

1
Asetage röst külmkappi sulama, kui see on külmunud. See võib sõltuvalt rösti suurusest kesta 1 kuni 2 päeva.

2
Eemaldage praad külmkapist, kui see on sulanud. Aseta maitsestamiseks taldrikule.

3
Puista kõikidele praepindadele rohkelt soola ja pipart.

4
Kuumuta suur praepann kõrgel kuumusel. Lisa 1 spl. (14,8 ml) rapsi- või oliiviõli pannile.

5
Aseta seapraad pannile pruunistuma. Pöörake praad mõlemale küljele, kui need on karamellise värvusega. Prae pruunistamine aitab sellel toiduvalmistamise ajal mahlasid kinni hoida. Soovitatav on kas kasutada ahju või aeglast pliiti.

6
Valige eelistatud toiduvalmistamisviis. Seaprae retsepti järgi maitsva tulemuse saavutamiseks on mitu võimalust, seega valige oma toidukorra jaoks eelistatuim. Küpseta seapraad ahjus temperatuuril 325 kraadi Fahrenheiti (163 kraadi Celsiuse järgi). Küpsetusaeg on 35 minutit naela (0,45 kg) liha kohta. Kondiga seapraad küpseb kiiremini kui kondita praad. Selle tulemuseks on krõbedama pinna tekstuur ja vähem niiskust. See on ideaalne meetod, kui soovite kastet valmistada. Küpsetage seapraad aeglasel pliidil, et röst oleks kõige õrnem. Asetage pruun röst aeglasesse pliiti umbes 6 tunniks madalal kuumusel. Kui teie praad on väga suur, võiksite selle mõneks tükiks lõigata. Vähendage alati aeglasele pliidile lisatava vedeliku kogust, välja arvatud juhul, kui retsept on mõeldud ahjupotti kasutamiseks. Küpseta seapraad Hollandi ahjus oma pliidiplaadil. Soovite kõik koostisosad, sealhulgas lisatud vedelik, keema ajada. Seejärel alandage temperatuuri ja keetke kaane all madalal kuumusel 2,5–3 tundi.

7
Haki 1 sibul, kui oled oma toiduvalmistamisviisi valinud. Seda seaprae retsepti ja enamikku teisi retsepte saab kohandada vastavalt sellele, kuidas soovite prae küpsetada.

8
Viiluta 2 kuni 3 õuna. Lisage sibulad ja õunad röstimispannile, Hollandi ahju või aeglasele pliidile.

9
Valage oma anumasse 1 tass (237 ml) veiselihapuljongit, et aidata sealiha küpsetamise ajal maitsestada. Võite kasutada ka kanapuljongit.

10
Lisage 1–2 tassi (237–473 ml) õunamahla, siidrit või muud puuviljamahla. Kui kasutate aeglast pliiti, kasutage 1/2 tassi (118 ml) veiselihapuljongit ja 1/2 tassi (118 ml) õuna. mahla. Niiskus jääb keedupotti küpsemise ajal sisse ja liiga palju niiskust võib praesupi muuta.

11
Lisage täiendavaid vürtse, näiteks 1 loorberileht või 1 spl. (2,1 g) hakitud salvei, tüümiani või rosmariini. Kui kasutate aeglast pliiti, kasutage pool retseptis nõutud vürtsidest. Pikk küpsetusaeg suurendab maitse intensiivsust.

12
Asetage prae rasvasem pool röstimispannile, aeglasele pliidile või Hollandi ahju. See võimaldab rasval maha tilkuda ja liha maitsestada.

13
Kontrolli lihatermomeetriga, kas praad on seest 160 kraadini. Mõned eksperdid ütlevad nüüd, et sealiha temperatuur peab olema üle 145 kraadi Fahrenheiti järgi.

14
Veenduge, et termomeeter ei puudutaks luu, kuna see annab ebatäpse näidu.

15
Enne viilutamist laske sealihal 15 minutit puhata. Katke see alumiiniumfooliumiga, et see liiga palju soojust ei kaotaks.

16
Pehme maitse saamiseks lõigake seapraad üle tera.

17
Kasutage kastme valmistamiseks lisavedelikku oma röstimispannilt, aeglasest pliidist või Hollandi ahjust. Vala see pannile ja hauta kõrgel kuumusel, kuni see on poole võrra vähenenud. Vala see seaprae viiludele.

18
Valmis.