Kuidas küpsetada ribi grillil

Sea- või veiseribi grillil küpsetamine annab neile maitsva suitsuse maitse. Alusta kuivhõõrumisest või marinaadist ja küpseta ribisid tund aega madalal temperatuuril. Madala kuumusega toiduvalmistamise osa jaoks saate valida ahju, kiirkeeduahju, suitsuahju või grilli vahel. Seejärel viimistlege need otsesel kuumusel grillil.

1
Valige grillimiseks sobiv liha. Enamik searibisid sobib grillil hästi, kui teete need õigesti ja küpsetate neid madalal temperatuuril tund või paar. Kõige lihtsam on aga valmistada beebi seljaribi ja varuribi. Veise seljaribi saate küpsetada samamoodi nagu searibi. Kui aga soovite küpsetada veiseliha lühikesi ribisid, peate kulutama palju kauem, et küpsetada neid madala ja aeglase portsjoniga, kuni 6–8 tundi. Kui teie ribid on külmunud, sulatage need üle öö külmkapis .

2
Eemaldage hõbenahk terava noaga. Hõbenahk on membraan ribide nõgusal küljel. Torka nuga membraani alla ribide ühte otsa. Kui olete serva üles tõstnud, koorige membraan kätega üles. Kui teil on raskusi sellest kinni hoidmisega, kasutage selle haaramiseks paberrätikut.Püüdke noa sisestamisel mitte läbistada membraani ega ribisid.Viskage membraani, kui olete selle maha koorinud.

3
Lisamaitse saamiseks leota ribisid üleöö marinaadis. Marinaad on lihtsalt maitsev vedelike ja vürtside segu. Võite kasutada kombineeritud koostisosi, nagu sojakaste, kanapuljong, worcestershire’i kaste, äädikas, sidrun, laimisuhkur, köömned, küüslauk, sibulapulber, tšillipulber, pune, cayenne’i pipar, sool ja pipar. Lihtsa marinaadi jaoks , proovige 0,75 tassi (180 ml) kanapuljongit, 0,75 tassi (180 ml) sojakastet, 0,5 tassi (100 g) suhkrut, 6 supilusikatäit (89 ml) õunasiidri äädikat ja 6 supilusikatäit (89 ml) oliiviõli. Lisa 3 hakitud küüslauguküünt ja sega ühtlaseks. Vala 2/3 marinaadist lihale madalas tassis ja lase seista üleöö, liha aeg-ajalt ümber pöörates. Mõned kokad vannuvad marinaadide alla, teised eelistavad kuiv hõõrumist. Tõde on see, et saate ribi küpsetamisel kasutada mõlemat. Marinaad imbub liha põhiosasse, muutes selle maitsvaks ja mahlakaks, samas kui kuiv hõõrumine mõjub liha välisküljele. Kui teil pole aega ribisid üleöö marineerida, andke neile vähemalt paar tükki. tundidest.

4
Patsutage ribid kuivaks ja visake marinaad ära. Vala marinaad ära. Kuivatage liha paberrätikutega, et maitseaine kleepuks. Te ei pea marinaadi säästma, kuna kasutasite ainult 2/3 retseptist. Kasutage ülejäänud osa toiduvalmistamise ajal.

5
Kandke vürtside hõõrumine. Hõõrumiseks kasutage vürtside ja muude maitseainete kombinatsiooni, nagu küüslaugupulber, sibulapulber, sool, pipar, pune, Cayenne’i pipar, kivist jahvatatud sinep ja pruun suhkur. Kombineerige koostisosad ja hõõruge see kätega lihale enne küpsetamist. Hõõrumiseks proovige 3 osa koššersoola, 2 osa tšillipulbrit, 2 osa tumepruuni suhkrut, 2 osa paprikat, 1 osa küüslaugupulbrit. ja 1 osa jahvatatud sinepit. Natuke musta pipart oleks ka maitsev.

6
Lihtsa meetodi jaoks soojendage ribisid ahjus temperatuuril 300 °F (149 °C). Kata küpsetusplaat alumiiniumfooliumiga ja aseta sellesse traadist küpsetusrest. Asetage ribid, kondiga pool allapoole, alusele ja kuumutage neid 30 minutit. Pintselda ribisid mõlemalt poolt marinaadiga ja keera ümber. Jätkake ribide pintseldamist marinaadiga ja pöörake neid iga 30 minuti järel 2–4 tunni jooksul. Kontrollige, et sisetemperatuur oleks 63 °C (145 °F).

7
Liha kiireks küpsetamiseks ja pehmendamiseks kasutage kiirkeedupotti. Vala poti põhja veidi marinaadi. Toetuge ribid poti sisemuse ja üksteise vastu nii, et need seisaksid püsti. Asetage potile kaas ja tõstke pott 9 minutiks kõrgele rõhule ning laske seejärel aeglaselt 10 minuti jooksul rõhku vabastada. Vabastage ülejäänud rõhk ettevaatlikult, avades peal oleva klapi. Hoidke oma käed ja nägu auru eest.

8
Suurema suitsususe saavutamiseks asetage ribid suitsuahju temperatuurile 225 °F (107 °C). Pange ribid kondiga pool allapoole suitsuahju. Pintselda ribisid umbes iga tunni järel marinaadiga. Küpseta ribisid 4–5 tundi, kuni need saavutavad sisetemperatuuri 145 °F (63 °C). Selle protsessi jaoks sobivad kõik suitsetajad, kui hoiate püsivat temperatuuri. Maitsva suitsu saamiseks proovige kirsi-, õuna- või meskviitpuitu.

9
Grilli kaudsel kuumusel ühemeetodiga küpsetamiseks. Kõigepealt õlita grill. Kaudse kuumuse tekitamiseks kuhjake süsi ühele küljele või süütage ainult üks osa grillist. Asetage liha kondiga pool allapoole ühele küljele. Ärge asetage seda otse kuumuse kohale. Küpseta liha mõlemalt poolt 30 minutit, määrides mitu korda marinaadiga. Kui ribid pole veel kahvliga pehmed, küpseta neid kauem. Gaasigrilli jaoks seadke 107 °C (225 °F) temperatuur. Võite puiduhaket vees leotada ja söele või põhja panna. gaasigrillist, kui soovite, et lihal oleks suitsune maitse.

10
Liigutage ribisid, et suunata kuumus grillile. Ükskõik, millist meetodit kasutasite ribide madalaks ja aeglaseks küpsetamiseks, saate need sel hetkel grillile tõsta. Kuumuta õliga määritud grill umbes 107 °C (225 °F) või veidi kõrgemale, enne kui asetate ribid otsesele kuumusele.

11
Määri grillikastme või marinaadiga. Võite jätkata sama marinaadi kasutamist, millega olete kogu aeg pesnud. Lõpetada võib aga ka grillkastmega. Pintselda kastet iga 5-10 minuti järel, et hakata väljastpoolt paksu kattekihti moodustama. Võite kasutada poest ostetud grillkastet või valmistada ise.

12
Küpseta ribisid veel 20–40 minutit, et saavutada maksimaalne pehmendus. Pöörake ribisid aeg-ajalt selle protsessi käigus, umbes iga 10 minuti järel. Nii kuumenevad ribid mõlemalt poolt ühtlaselt, pruunistades kastet. Küpsuse kontrollimiseks torgake liha kahvliga läbi. See peaks üsna kergesti läbi liha libisema.

13
Viiluta ribid luude vahele. Laske ribidel 5-10 minutit kile all puhata. Lõika terava noaga ribirest üksikuteks ribideks, lõigates liha luude vahelt.