Kuidas küpsetada peekonit ahjus

Peekoni küpsetamine mikrolaineahjus ja selle praadimine võib olla kiireim viis hommikusöögi lauale saamiseks, kuid krõbeda ja nätske tekstuuri ja sügavaima peekoni maitse saavutamiseks proovige seda ahjus küpsetada. See artikkel annab põhilise meetodi peekoni ahjus küpsetamiseks ja kahte maitsvat varianti: suhkrustatud peekon ja peekonisse pakitud rohelised oad.

1
Alusta külma ahjuga.

2
Asetage peekoniviilud broileripannile. Venitage peekon välja nii, et see ei oleks volditud ega kattuks teiste peekonitükkidega. See tagab peekoni ühtlase küpsemise. Soovi korral võite broileripanni põhja vooderdada alumiiniumfooliumiga, et hõlbustada peekonitilkade eemaldamist.

3
Asetage broileripann ahju ja seadke temperatuur 400 °F (205 °C). Temperatuuri võite seada nii madalale kui 375 °F (190 °C) või kuni 425 °F (218 °C). Küpsetades seda temperatuuril 375 °F (190 °C) saadakse pehme, suussulav tekstuur, samal ajal kui küpsetamine temperatuuril 425 °F (218 °C) annab krõbedama ja lihavama suupiste. Temperatuuril 400 °F (204 °C) on peekon nätske ja mõõdukalt krõbe.

4
Küpsetage peekonit 12–15 minutit esimesel küljel. Kui küpsetate peekonit temperatuuril 425 °F (218 °C), võib olla kõige parem küpsetada seda ainult 10 minutit esimesel küljel.

5
Eemaldage peekon ahjust. Pöörake see ümber ja jätkake küpsetamist 8–10 minutit. Kui küpsetate peekonit temperatuuril 425 °F (218 °C), kaaluge selle kontrollimist 5 minuti pärast teisel küljel.

6
Jätkake küpsetamist, kuni peekon on nii krõbe, kui soovite. Eemaldage peekon ahjust. Olenevalt ahju temperatuurist ja tekstuurieelistustest võib selleks kuluda kokku 15–35 minutit.

7
Valmis.

8
Kuumuta ahi temperatuurini 325 ‰ (160 º).

9
Segage väikeses kausis vispliga pipar ja suhkur. Asetage peekon kaussi ja visake kahe kahvliga, kuni see on seguga kaetud.

10
Laota peekoniviilud alumiiniumfooliumiga kaetud ahjuplaadile. Puista peekoni ülaosale suhkrujäägid.

11
Kata peekon teise kihi alumiiniumfooliumiga. Võtke teine ​​ahjupann ja asetage see peekoni peale. See muudab peekoni küpsemise ajal tasaseks. Kui teil pole teist küpsetusplaati, mis esimesele tihedalt sobiks, kasutage teist ahjukindlat panni või kahte. Kui teil pole alumiiniumfooliumi, sobib ka küpsetuspaber. tööd.

12
Asetage küpsetusplaat ahju ja laske peekonil 15 minutit küpseda. Kontrollige peekoni edenemist, tõstes alumiiniumfooliumi või küpsetuspaberit. Kui peekon on pruun ja krõbe, eemaldage see ahjust. Kui peekon on endiselt kahvatu ega ole krõbe, jätkake küpsetamist samal temperatuuril.

13
Eemaldage peekon ahjust, kui see on pruun ja krõbe.

14
Kuumuta ahi temperatuurini 400 ‰ (205 º).

15
Pese rohelised oad ja lõika nende tipud ära. Eemaldage pruunid või muljutud laigud.

16
Asetage oad suurde kastrulisse ja täitke see veega. Kuumuta see keemiseni ja küpseta ube, kuni need on erkrohelised ja endiselt krõbedad, umbes 8 minutit.

17
Vahepeal aseta peekon mikrolaineahjukindlale taldrikule. Küpseta peekonit mikrolaineahjus umbes minut või kuni see on osaliselt küpsenud, kuid mitte pruuniks ja krõbedaks. Lõika iga peekonitükk noa või köögikääride abil pooleks. Tõsta tükid taldrikule kõrvale.Kui sul mikrolaineahju pole, võib selle sammu teha ka pliidil või ahjus pannil.

18
Tõsta rohelised oad pliidilt ja nõruta. Kasutage nende kuivatamiseks paberrätikut.

19
Haara hunnik rohelisi ube ja mässi selle ümber peekonitükk. Kinnita peekon hambatikuga paika ja tõsta taldrikule. Jätkake ubade kokkupanemist, mähkimist peekonisse ja kinnitage peekon hambaorkidega, kuni kõik oad ja peekon on ära kasutatud.

20
Sega väikeses kausis või, sojakaste, küüslaugupulber, pipar ja fariinsuhkur. Kasuta visplit, et koostisained omavahel hästi segada. Kastke roheliste ubade kobarad ükshaaval kastmesse. Katke need kindlasti igast küljest. Laota kaetud roheliste ubade kobarad küpsetusplaadile või ahjupannile.

21
Asetage küpsetusplaat või pann ahju. Küpseta 15 minutit või kuni peekon on pruun ja krõbe. Võta ahjust välja ja serveeri.