Kuidas peekonit praadida

Peekonit saab valmistada mitmel erineval viisil, kuid peekoni praadimine on traditsiooniline meetod. Võite süüa peekonit munade, pannkookide ja muude hommikusöögitoitudega. Võite selle isegi murendada ja salatitele lisada. Kui sul pole ligipääsu pliidile ja pannile või pannile, siis ära muretse, alternatiive on!

1
Kasutage toasooja peekonit. Võtke peekon külmkapist välja ja laske 5 minutit seista. See pehmendab peekonis sisalduvat rasva. Ärge praadige külma peekonit. Soovi korral võid sel hetkel peekonit marineerida või maitsestada. Marinaadide ja maitsestamise ideede saamiseks vaadake käesoleva artikli jaotist peekonile maitse andmise kohta. Kui peekon on külmunud, peate selle esmalt üles sulatama. Ärge praadige külmutatud peekonit. Selle asemel laske peekonil ise sulada, kuni see on veel pakendis või toasoojas vees kausis. Ärge küpsetage peekonit sulatamiseks mikrolaineahjus.

2
Aseta peekon külmale pannile või praepannile. Võite kasutada 12 tolli (30 cm) malmist panni või panni, kuni see on külm. Aseta pannile või pannile mitu viilu peekonit. Peekoniviilud peaksid olema peaaegu kokku puutunud, kuid mitte kattuma. Kui katate peekonit, ei pruugi see ühtlaselt küpseda. Tavaline pann töötab sama hästi kui malmpann, kuid malmpann küpsetab peekonit kiiremini.

3
Lülitage pliit sisse ja hakake peekonit praadima. Seadke temperatuur “madalaks” ja laske peekonil küpsetama hakata. Kui peekon hakkab kuumenema, märkate panni põhjas peekonirasva kogunemist. See aitab peekonit ühtlaselt küpsetada. Kui peekonirasva on liiga palju, võite kaaluda selle valamist kuumakindlasse kaussi või purki. Ärge valage peekonirasva kanalisatsiooni, vastasel juhul võite kanalisatsiooni ummistada. Kui soovite krõbedat peekonit, täitke pannil või pannil nii palju vett, et peekon oleks kaetud. Seadke temperatuur “madala” asemel “kõrge”. Kui vesi hakkab keema, alandage kuumust “keskmisele” ja kui vesi on ära keenud, alandage kuumust uuesti “keskmiselt madalale”. Jätkake peekoni rasvas küpsetamist, kuni see on kuldpruuni värvi.

4
Kui peekon kõverdub, keerake see kahvliga ümber. Mõne minuti pärast märkate, et peekon hakkab mullitama ja kõverduma. Keera peekon kahvli abil ümber. Võite kasutada kahvlit väikese spaatlina ja libistada selle enne ümberpööramist peekoniviilu alla. Võite ka peekoniviilu kahvliharude vahele kiiluda ja niimoodi ümber pöörata; see annab teile rohkem tuge ja kontrolli.

5
Jätkake peekoni küpsetamist, kuni see on valmis. Peekoni küpsetamise aeg sõltub sellest, kui hästi küpsetatud peekon teile meeldib. Mida krõbedamalt peekon teile meeldib, seda kauem peate seda küpsetama.

6
Eemaldage peekon pannilt või pannilt ja tühjendage rasv. Kui peekon on oma maitse järgi küpsenud, tõsta iga tükk paberrätikuga kaetud taldrikule. Enne peekoni serveerimist laske paberrätikul üleliigsel rasval imada. Samuti võite peekoni kurnata ajalehelehtedele, paberkottidesse lõigata või küpsiseplaadi kohale asetatud traadist küpsetusrestile.

7
Kaaluge oma peekonile mõne variatsiooni lisamist. Saate muuta oma peekoni maitsekamaks, marineerides selle või hõõrudes sellele enne praadimist vürtse. Saate seda kombineerida ka teiste toiduainetega. See jaotis annab teile ideid, kuidas oma peekonile maitset lisada. Peekoni praadimise kohta leiate teavet selle artikli peekoni praadimise kohta.

8
Lisa peekonile veidi vürtse. Saate anda oma peekonile lisamaitset, hõõrudes sellele vürtside kombinatsiooni. Enne maitseainete lisamist veendu, et peekon oleks toasoe. Lase vürtsidel enne praadimist mõni minut peekonil seista. Siin on mõned kombinatsioonid: 1 sl pruuni suhkrut, 1 tl kaneeli ja 1 tl õuna- või kõrvitsapiruka vürtsi. 1 tl pruuni suhkrut, ¼ tl purustatud pipart. 1 sl granuleeritud küüslauku ja 1 spl paprikat. 1 ½ supilusikatäit tumedat pruun suhkur.

9
Marineerige peekon kastme, salatikastme või siirupiga. Pane nõusse peekonit ja kata see enda valitud kastme, salatikastme või siirupiga. Veenduge, et peekoni mõlemad pooled oleksid kaetud. Lase kaussil 30 minutit külmikus seista, seejärel prae nagu tavaliselt. Kaaluge peekoni marineerimist mõne järgmisega: 1 tass ananassimahla pluss 1 tl sojakasteItaalia salatikaste Melass Teriyaki kaste Vahtrasiirup. Kõige paremini sobib vedelam, Vermonti stiilis vahtrasiirup. Pange tähele, et peekonit praadides karamellistuvad magusad kastmed ja kastmed. Selle tulemuseks on teatav kleepuvus ja segadus.

10
Tee mõned peekonipannkoogid. Kuigi mitte päris maitsestamiseks või marineerimiseks, on võimalik kombineerida kahte parimat hommikusöögitoitu: peekon ja pannkoogid. Valmistage pannkoogitainast ja praege peekon. Võtke peekon pannilt või pannilt välja, asetage see mõnele paberrätikule ja valage rasv välja. Asetage peekon tagasi pannile või pannile, jättes iga viilu vahele 2 tolli (5,1 cm) vaba ruumi. Vala taigen mööda iga peekoniviilu ja lase küpseda, kuni tainas hakkab kihisema (umbes 1–2 minutit). Pöörake peekonipannkook ümber ja laske sellel küpseda, kuni põhi muutub kuldseks (umbes 2 minutit).

11
Kaaluge muid toiduvalmistamisviise. Kuigi peekonit praetakse traditsiooniliselt, ei ole mõnikord praadimine ajapiirangu või varustuse puudumise tõttu võimalik. Õnneks on peekoni küpsetamiseks erinevaid meetodeid. See jaotis näitab teile, kuidas küpsetada peekonit mikrolaineahjus, ahjus ja grillis.

12
Küpseta peekon mikrolaineahjus. Aseta paar peekoniriba paberrätikuga kaetud taldrikule, seejärel kata peekon teise paberrätikuga. Asetage plaat mikrolaineahju ja küpseta seda 1 minut. Jälgige kindlasti oma peekonit, sest iga mikrolaineahi on erinev ja teie peekon võib varem valmis saada. Mida rohkemate paberitornidega taldrikut katate, seda rohkem rasva paber endasse imab. Nii saad krõbedama peekoni.

13
Küpseta ahjus peekonit. Kata küpsetusplaat fooliumiga ja aseta sellele rest. Asetage peekon restile ja asetage kõik külma ahju. Lülitage ahi sisse ja seadke temperatuur 205 °C (400 °F). Lase peekonil umbes 20 minutit küpseda. Krõbedama peekoni saamiseks pikendage küpsetusaega veel mõne minuti võrra. Kaaluge peekoni ümberpööramist. Küpseta peekonit 12–15 minutit, seejärel keerake see ümber. Laske veel 10 minutit küpseda. Peekoni restile asetamine laseb liigsel rasval maha tilkuda ja mitte peekoni ümber loksuda. See võimaldab ahjus kuumal õhul peekoni ümber ringelda ja seda ühtlaselt küpseda. Peekoni külma ahju asetamine ilma seda eelnevalt kuumutamata annab peekoni lamedama ja hoiab ära kokkutõmbumise.

14
Küpseta peekon grillil. Käivitage grill ja seadke see keskmisele kuumusele. Kui grill on kuum, aseta peekon restile. Oodake, kuni peekon hakkab krõbedaks ja kuldseks muutuma, seejärel keerake see ümber ja laske veel küpseda. Selleks kulub 5–7 minutit.