Kuidas peekonit kiiresti sulatada

Peekon on maitsev vahepala ja suurepärane lisand einetele. Kui peekon on külmikusse jäetud, võib selle sulamine kaua aega võtta, nii et proovige selle kiiremaks sulatamiseks mõnda muud meetodit. Kasutage peekoni sulatamiseks mikrolaineahju või kastke pakend vette. Need meetodid sulatavad 1 naela (0,45 kg) peekonit vähem kui 1 tunniga.

1
Aseta peekon paberrätikule mikrolaineahjukindlasse nõusse. Vooderda mikrolaineahjukindel nõu paberrätikuga. Kui kasutate suurt tassi, kasutage 2 paberrätikut, nii et põhi oleks täielikult kaetud. Paberrätikud aitavad üleliigsel peekonirasval imada. Eemaldage peekon originaalpakendist ja asetage see paberrätikutele. Sulamisprotsessi kiirendamiseks hajutage peekon nii palju kui võimalik. Kui see on kokku klombunud, laske sellel enne taldrikule laiali laotamist 2 minutit sulada. See muudab eraldamise lihtsamaks.

2
Kata peekon paberrätikuga. Peekoni kõrge rasvasisaldus võib põhjustada selle, et see sülitab õli mikrolaineahju, mis võib tekitada segadust. Aseta peekonile paberrätik, et rasv imenduks.Kasuta tavalist köögipaberit. Neid saab osta supermarketist.

3
Vajutage mikrolaineahju liha sulatamise nuppu. Kui teie mikrolaineahi nõuab peekoni kaalu sisestamist, kontrollige peekoni kaalu pakendilt ja sisestage õige kaal. Mikrolaineahi kasutab seda teavet sulatusaja määramiseks. Kui teie mikrolaineahi sulab automaatselt, vajutage lihtsalt liha sulatamise nuppu ja seejärel nuppu Start. Mikrolaineahi määrab automaatselt peekoni sulamisaja. Kui teil pole originaalset peekonipakki, kasutage peekoni kaalumiseks köögikaalusid. Peekoni mikrolaineahjus küpsetamine võtab tõenäoliselt vähem kui 15 minutit.

4
Küpseta peekon kohe, kui see on sulanud. Kui mikrolaineahi seiskub, viige roog ettevaatlikult pingile ja eemaldage peekonist paberrätikud. Küpseta peekon kohe, et vältida bakterite paljunemist lihas ja haigestumist. Prae peekon pannil, küpseta ahjus või küpseta mikrolaineahjus.

5
Hoidke keedetud peekonit külmkapis kuni 5 päeva. Enne külmkappi panemist asetage keedetud peekon õhukindlasse anumasse. Ärge sööge peekonit, kui sellel on ebameeldiv maitse.

6
Kui pakend on avatud, asetage peekon veekindlasse kilekotti. Kui peekoni originaalpakend on avatud või kahjustatud, tuleb see ümber tõsta veekindlasse kotti, et peekon ei saaks veest ega bakteritest kahju. Tõmblukuga kotid töötavad hästi, kuna neid on lihtne sulgeda ja avada.Ostke veekindlaid kotte supermarketist. Hoidke peekonit originaalpakendis, kui pakend on terve.

7
Kastke peekonikott külma vette. Täitke kraanikauss või suur kauss külma kraaniveega. Asetage veekindel peekonikott vette. Ärge kasutage kraanikaussi, kui peate järgmise tunni jooksul nõusid pesema.

8
Vahetage vett iga 30 minuti järel, kuni peekon on sulanud. Vesi soojeneb aja jooksul, eriti kui elate soojas kliimas. Vahetage vett iga poole tunni järel, et peekon jätkaks kiiret sulamist. Peekon sulatatakse üles, kui see on pehme, mitte jäik. 1 naela (0,45 kg) peekoni sulatamiseks kulub umbes tund.

9
Küpseta peekonit ahjus, pannil või mikrolaineahjus. Peekon tuleb küpsetada, kui see on sulanud, et peatada bakterite paljunemine. Peekonit, mis pole täielikult sulanud, on ohutu küpsetada. Küpseta peekon oma lemmikmeetodil.

10
Hoidke keedetud peekonit külmkapis kuni 5 päeva. Kui teie peekon on keedetud, asetage see õhukindlasse anumasse. Kui peekonil on ebameeldiv lõhn, ärge seda sööge. Kui soovite küpsetatud peekonit hiljem kasutada, asetage see õhukindlas anumas sügavkülma kuni 3 kuuks. Kasutage külmutatud peekoni sulatamiseks mõnda ülaltoodud meetoditest.