Kuidas küpsetada Londoni praeahjus

Vastupidiselt levinud arvamusele viitab termin “Londoni broil” pigem küpsetusmeetodile kui konkreetsele lihatüübile. Londoni broilide valmistamine hõlmab tugeva veiselihalõigu (tavaliselt külje- või ümmargune praad) marineerimist enne selle ahjus praadimist. Kõrgel kuumusel ahjus. Tulemuseks on õrn tekstuur ja igasse suutäiesse pakitud mahlane maitse.

1
Segage oma marinaad. Kombineerige suures segamisnõus küüslauk, sool, punane vein, palsamiäädikas, sojakaste ja mesi. Vahusta koostisosi põhjalikult, kuni moodustub paks vedelik.Haki küüslauguküüned käsitsi terava noaga või jahvatage need kannmikseri või köögikombaini abil pastaks. Kui soovite veidi aega säästa, visake vedelad koostisosad ja sool koos küüslauguga blenderisse ja pulseerige segu, kuni see omandab soovitud konsistentsi. Asendage julgelt mõni oma lemmikmarinaadiretsept. Keskmise suurusega lihalõigu jaoks peate valmistama umbes 1 tassi (240 ml).

2
Perforeerige praad lihakahvli või terava noa otsaga. Kasutage riista, et torgake liha kõige paksemasse kohta rida väikseid auke. Praadi augustamine võimaldab suuremal osal marinaadil imbuda, maitsestab ja pehmendab seda seestpoolt väljapoole. See samm on eriti kasulik, kui teil pole liha marineerimiseks palju aega. Enne lisamist tehke praadile augud. marinaad pole tingimata vajalik. Happeline äädikas lagundab sitke liha järk-järgult isegi siis, kui see jääb puutumata.

3
Kata praad marinaadiga. Asetage praad suure segamisnõu põhja või tugevasti suletavasse kilekotti. Seejärel valage marinaad aeglaselt sisse, veendudes, et see puudutab kõiki lihaosasid. Kui olete lõpetanud, sulgege kott või venitage segamisnõu ülaosale kileleht, et see katta. Parimate tulemuste saavutamiseks peab praad olema täielikult vee all. Kui see pole nii, proovige panna see veidi väiksemasse anumasse või visake kokku nii palju marinaadi, et see vahe korvata.

4
Lase steigil 4-24 tundi külmkapis marineerida. Ideaalis peaks see seisma üleöö. Kui see pole võimalik, peaks 4–5 tundi olema piisav aeg, et lihale suussulav maitse anda, eriti kui olete selle perforeerinud. Mida kauem lasete sellel seista, seda rohkem maitset see imab. Kui marineerite liha kilekotis, pöörake kotti iga paari tunni tagant ümber, et marinaad jaotuks ühtlaselt. Vältige steiki marineerimist kauem kui 24 tundi, kuna see võib muutuda sitkeks või anda välispinnale isuäratava pudruse tekstuuri.

5
Eelsoojenda broiler. Kui olete liha valmistamise lõpetanud, laske broilerielemendil soojeneda. Enamikul ahjudel on broileri jaoks ainult sätted “Sees” ja “Väljas”. Kui teil on ka “Kõrge” ja “Madal” temperatuuri seaded, veenduge, et see oleks seatud väärtusele “Kõrge”. Kasutage broileriga küpsetamisel küpsetuspanni asemel alati tõelist broileripanni. Enamik broileripanne on ehitatud -restides, mis ei lase tilkuval vedelal rasval tuleohtu saada. Katke oma broileripann küpsetusspreiga või vooderdage see alumiiniumfooliumiga, kui olete mures liha kleepumise pärast.

6
Nõruta marinaad lihalt. Võta praad külmkapist välja ja vala marinaad välja. Teise võimalusena võite hoida marinaadist kinni ja kasutada seda küpsemise ajal liha kastmiseks. Vältige korduvkasutatava marinaadi pintseldamist keedetud lihale, kuna see võib saastada seda kahjulike bakteritega.

7
Tõsta praad broileripannile. Aseta marineeritud liha ettevaatlikult panni põhjas olevale restile. Asetage praad nii, et see oleks võimalikult tasasel kohal, et vältida selle nihkumist ja tagada selle ühtlane küpsemine.

8
Prae praadi otsesel kuumusel 4-6 minutit. Lükake pann ahju otse broileri alla. Selleks, et liha valmiks ühtlaselt, tuleb seda mõlemalt poolt sama kaua kuumutada. Kui teile meeldib, et veiseliha on haruldane, seadke küpsetusaeg kokku umbes 8 minutit (või 4 minutit mõlemalt poolt). . 10 minutit hautatud praed on tavaliselt keskmiselt haruldased. Keskmise hea lõpptulemuse saamiseks jätke oma Londoni praepann 12 minutiks sisse. Seadistage taimer, mis aitab teil jälgida, kui kaua praad on küpsenud.

9
Pöörake praad ja jätkake küpsetamist veel 4-6 minutit. Tõmmake pann osaliselt ahjust välja ja keerake liha kahvli või tangide abil ümber. Seejärel lähtestage oma taimer sama kauaks, kui esimene pool. See võib olla hea võimalus soovi korral oma Londoni broileri marinaadi jääkidega üle kasta. Hoidke broileripannist alati potti, et kaitsta käsi kuumuse eest.

10
Kontrollige, kas liha on valmis. Lõika pihvi kõige paksemasse kohta ja vaata, mis värvi sees on. Sügavpunane keskosa näitab, et see on haruldane, samas kui soe roosa võib ulatuda keskmisest haruldasest keskmiseni. Kuiv, pruun keskosa tähendas, et see on hästi tehtud. Kui soovite täpsemalt mõista, millal teie Londoni broiler on söömiseks valmis, kasutage selle sisetemperatuuri testimiseks lihatermomeetrit. Reeglina tuleks punast liha küpsetada minimaalselt temperatuuril 145 °F (63 °C). Püüdke vältida Londoni broileri üleküpsetamist. Mida rohkem see valmib, seda vähem mahlane ja maitsev on see pärast ilmumist.

11
Enne serveerimist lase lihal umbes 10 minutit puhata. Eemaldage pann ahjust ja asetage see lähedal asuvale pliidiplaadile või muule kuumuskindlale pinnale. See annab võimaluse mahlale settida ja liha jahtuda ohutu temperatuurini. Vältige vahepeal panni ega liha enda käsitsemist, sest mõlemad on väga kuumad. Kui on aeg nautida oma Londoni praepanni, lõigake see õhukesteks viiludeks liha loomuliku tera vastu või lõigake hammustada. aeg, nagu tavalist praad. Kui teil jääb ülejääke, asetage need õhukindlasse säilitusnõusse ja hoidke külmikusse. Õigesti säilitatuna peaksid need säilima 3-4 päeva.

12
Kuumuta ahi temperatuurini 400 °F (204 °C). Seadke ahi asendisse “Küpsetamine” või kasutage “Konvektsioon”, et lühendada üldist küpsetusaega 5–10 minuti võrra. Oma aja parimaks kasutamiseks laske ahjul liha valmistamise lõpetamise ajal soojeneda. Kui otsustate kasutada konvektsiooni, vähendage ahju temperatuuri 375 °F-ni (191 °C). tõhusamaks kütmiseks. Nii ei saa praad väljast enne sisemist valmis.

13
Mähi marineeritud liha alumiiniumfooliumisse ja aseta ahjuplaadile. Pärast marinaadi nõrutamist praad asetage see suure vastupidava fooliumilehe keskele. Pöörake mõlemad küljed üle ülaosa, et see kinni keerata. See loob väikese paki, mis hoiab kuumuse kinni ja hoiab ära lõhnavate mahlade väljapääsu liha küpsemise ajal. Veenduge, et pakend oleks lõdvalt kimpus. Kuigi soovite võimalikult palju soojust kinni hoida, on oluline, et fooliumi sees saaks ka õhk ringelda. Soovi korral võite fooliumile enne sulgemist lisada ka väikese peotäie tükeldatud köögivilju. Viilutatud paprika, sibul ja muud suhteliselt kiiresti valmivad köögiviljad teevad häid valikuid.

14
Küpseta praad 45-50 minutit. Libistage küpsetusvorm ühele ahju keskmisele restile. Sulgege uks ja seadke taimer, et saaksite teada, kui kaua liha on küpsenud.Kuna ahju tavapärased seadistused kuumenevad ühtlasemalt kui broiler, ei ole vaja praadi küpsemise ajal keerata.Pärast küpsetamist 45-50 minutit , siis Londoni küpsetus on umbes keskmine. Lõpetage 12–15 minutit, kui eelistate, et liha oleks veidi haruldane, või lisage veel 10–15 minutit, et liha oleks hästi küpsetatud.

15
Eemaldage Londoni broil ahjust ja keerake fooliumipakk lahti. Koori ettevaatlikult paki üks nurk tagasi, tõstes fooliumi enda poole, et aur väljuks vastupidises suunas. Kui suurem osa aurust on hajunud, lõpetage ülejäänud paki lahtivoltimine. Olge fooliumipaki lahtipakkimisel ettevaatlik, et väljuv aur on väga kuum. Vajadusel haarake oma käte kaitsmiseks tangid või paks ahjukinda. Sel hetkel saate praad sisse lõigata, et veenduda, et see on teie maitse järgi tehtud.

16
Enne nautimist laske oma Londoni praepannil 5–10 minutit puhata. Kui see on jõudnud jahtuda, lõigake liha õhukesteks viiludeks, hoides nuga kindlasti vastu tera. Nirista fooliumipaki põhja kogunenud mahlad lihale, et saada veelgi rohkem maitset. Säilita söömata lihaportsjonid külmkapis õhukindlas anumas ja tarbi 3–4 päeva jooksul.

17
Kuumuta ahi temperatuurini 325 °F (163 °C). Selle meetodi puhul pruunistage Londoni praepannil väljastpoolt kuumal pannil ja seejärel küpsetage see ahjus lõpuni. Liha küpsetamise ajal on hea mõte viia ahi õigele temperatuurile. Kui praad on paksemad kui umbes 1,5–2 tolli (3,8–5,1 cm), tõsta ahju temperatuur 350 °C-ni. °F (177 °C). Kahemeetodiga küpsetamine toimib eriti hästi paksemate lihalõikude puhul, kuna see vähendab kogu küpsetusaega. Mida vähem aega praad kuumas ahjus veedab, seda mahlasem see välja tuleb.

18
Kuumuta suurel pannil 2 spl õli. Valage sisse õli, seejärel kallutage panni igas suunas, kuni küpsetuspind on ühtlaselt kaetud. Soojendage pannil pliidiplaadil 3-4 minutit, et see oleks mõnus ja kuum. Kui õli hakkab kergelt läikima, võite jätkata ja lisada praad. Tugevat kuumust kasutavate tehnikate (nt pannil praadimine) puhul on kõige parem valida kõrge suitsupunktiga õli, näiteks puhas oliiviõli või rapsiõli. Pange tähele, et ekstra neitsioliiviõli (EVOO) EI ole kõrge suitsuväärtusega.

19
Pruunista praad 2-3 minutit mõlemalt poolt. Lisage marineeritud liha kuumale pannile, surudes selle tasaseks vastu küpsetuspinda. Piiluge pärast esimest 2–3 minutit praad alumisele küljele, et näha, kas see on korralikult küpsenud. Kui see on omandanud sügava punakaspruuni värvi ja kergelt kooriku viimistlusega, keerake see ümber ja jätkake pruunistamist veel 2–3 minutit. Pritsmete vältimiseks laske lihal enne kõrbemist soojeneda toatemperatuurini ja laske see pannile. kahvel või tangid.

20
Aseta küpsenud praad 15-20 minutiks ahju. Eemaldage pann pliidiplaadilt ja asetage see ahju keskmisele restile. Laske lihal küpseda, kuni see saavutab soovitud küpsuse. See ei tohiks võtta liiga kaua aega, kuna olete selle juba pliidil käivitanud. Enne panni panemist veenduge, et pann, millega küpsetate, on sageli ohutu. Kõik kööginõud ei ole loodud kuumust taluma. ahjust. Tehke steiki keskkoha lähedal madal lõige või kasutage selle sisetemperatuuri kontrollimiseks lihatermomeetrit. Midagi alla 140 °F (60 °C) on haruldane, samas kui 155–160 °F (68–71 °C) on keskmine ja 165 °F (74 °C) ja kõrgem on hästi tehtud. .

21
Puhkake oma Londoni küpsetamist 5 minutit. Lülitage ahi välja. Eemaldage pann ja asetage see pliidiplaadile või muule kuumuskindlale pinnale jahtuma. Mõne minuti pärast on see söömiseks ideaalne temperatuur, millel on karge, karamelliseeritud väliskülg ja õrn, mahlane keskosa. Kasutage alati ahjukinda või rätikut, kui võtate kuumad nõud ahjust välja. Pannil röstitud toidud on alati parim värskena nautituna. Londoni küpsetise jäägid sobivad aga hästi, kui seda hoida külmkapis õhukindlas anumas. Parima maitse ja tekstuuri saavutamiseks proovige see ära kasutada 3-4 päeva jooksul.

22
Valmis.