Kuidas küpsetada kalkunirinda keedupotis

Aeglane küpsetus kalkunirind potis võib selle maitset parandada ja õrnemaks muuta. See on ka väga lihtne protsess. Jäta kalkun piisavalt kauaks potti, et see oleks lõpuni küpsenud!

1
Tee maitseaine hõõruda. Asetage kuivatatud maitseained väikesesse kaussi ja segage neid vähese õliga, kuni need on segunenud. Maitseaine sisaldab maitsvaid koostisosi (nagu sibula- ja küüslaugupulbrid) ja paprikat, mis annavad kalkuni rinnale küpsetamisel veidi värvi. Maitsestamiseks sega kokku:1½ tl (5 g) küüslaugupulbrit1 ½ tl (4 g) sibulapulbrit1 tl (2 g) paprikat2 tl (11 g) soola5 jahvatatud musta pipart 1,5 supilusikatäit (22 mL) oliiviõli

2
Kuivatage kalkun ja hõõruge see maitseainetega. Võtke pakendist välja 1 värske või sulatatud kalkunirind. See peaks kaaluma umbes 4 naela (1,8  kg) ja sellel peaks olema nahk. Patsutage kalkunirinda paberrätikutega, kuni see on kuiv. Kata kalkunirind maitseainega. Kasutage oma käsi või kondiitripintslit, et määrida see kalkuni külgedele ja ülaosale. Enamik kalkunirindu on koos luudega, kuid võite küpsetada ka kondita kalkunirinda.

3
Asetage küüslauk, sibul ja tüümian aeglasesse pliiti. Lõika 1 küüslaugupea horisontaalselt pooleks ja aseta see lõikepool allapoole aeglasesse pliiti. Võtke 1 koorimata küüslauk ja lõigake see samuti pooleks. Asetage sibul aeglasesse pliiti lõikepool allapoole. Lisage 5 oksa värsket tüümiani või 2 teelusikatäit (3 g) kuivatatud tüümiani. Värsket tüümiani pole vaja hakkida ega hakkida. Kui jätate vedrud terveks, on nende eemaldamine lihtsam, kui kalkun on küpsenud.

4
Küpseta kalkunirind. Asetage maitsestatud kalkunirind otse aeglase pliidi põhjas olevale küüslaugule, sibulale ja tüümianile. Küüslauk ja sibul peaksid kalkunit üles tõstma nii, et see ei puudutaks aeglase pliidi põhja. Lülitage aeglane pliit madalaks ja küpseta seda 6–7 tundi. Kui teie kalkunirind kaalub rohkem või vähem kui 1,8 kg, järgige neid juhiseid: 0,91 kg kaaluva kalkunirinna puhul 5 tundi madalal 6 kuni 7 tundi, kui kaalute kaalu 1,8 kuni 6 naela. 2,7–4,5 kg kalkunirinna puhul 8–9 tundi madalal temperatuuril 2,7–4,5 kg

5
Lase kalkunil puhata. Testige kalkuni temperatuuri lihatermomeetriga, mis on sisestatud rinna kõige paksemasse kohta. Kui see on saavutanud 74 °C (165 °F), on seda süüa ohutu. Sisestage tugev puulusikas kalkuniõõnde. Hoidke teises käes mitut paberrätikut ja suruge paberrätikud vastu kalkuni otsa, samal ajal kui lusika käepidemega üles tõstate. Tõstke kogu kalkun ettevaatlikult potist välja ja asetage see oma nikerduslauale. Laske kalkunil 20 minutit puhata. Kalkunil puhata laskmine aitab mahladel kalkuni rinnas ümber jaotuda. See hoiab ära selle kuivamise. Kalkunirinna hoidmiseks ja potist välja tõstmiseks võite kasutada ka kahte suurt lihakahvlit.

6
Kurna vedelik keedupotist välja. Asetage kraanikaussi suur mõõtekann või tass. Asetage mõõtekannu kohale võrgusõel. Pane ahjukindad kätte ja hoia potti. Kalla keedupoti põhjast tulev vedelik läbi kurna ja mõõtenõusse. Eemaldage võrgusõel ja visake köögiviljad ära. Sul peaks olema umbes 2 tassi (470  mL) vedelikku, mida kasutate kastme jaoks. Kui teil pole piisavalt vedelikku, lisage kanapuljong või vesi, et saada 2 tassi (470 mL).

7
Valmista kaste, kuni kalkun puhkab. Sulata 4 supilusikatäit (57 g) võid keskmise suurusega potis keskmisel kuumusel. Sega juurde 1/4 tassi (31 g) jahu ja küpseta 1 minut. Valage aeglaselt sisse 1–2 tassi (120 ml) kalkuniliha vedelikku ja vahustage pidevalt, et vältida tükkide tekkimist. Jätkake vahustamise ajal vedeliku lisamist. Kaste peaks küpsedes paksenema. Maitse kastet ja maitsesta maitse järgi soola ja pipraga. Kui sulle meeldib paks kaste, keeda seda kauem või kasuta vähem kalkuniliha vedelikku. Kergesti valatava kastme jaoks võiksite tõenäoliselt kasutada kõiki 2 tassi (470  mL) kalkunilihavedelikku. Kui kastmes on tükke, võite kastme kiiresti ühtlaseks segamiseks kasutada sukelmikserit.

8
Krõbeda nahk broileri all. Lülitage broiler kõrgele sisse ja veenduge, et teie rest oleks piisavalt madal, et kalkun ahju mahuks. Kui saate, proovige asetada kalkun umbes 12 tolli (30 cm) broileri alla. Asetage keedetud kalkun tugevale küpsetusplaadile või -nõule ja asetage see restile. Prae kalkunit 3–5 minutit. Nahk peaks muutuma krõbedaks ja kuldpruuniks. Vältige kalkunite krõmpsumise ajal broileri juurest eemaldumist. Kui see pruunistub kiiresti, peate selle ahjust välja tõmbama, et see ei põleks.

9
Serveeri kalkunirind koos kastmega. Niipea, kui kalkuni nahk on kuldne, eemaldage see ettevaatlikult broileri alt ja nikerdage see. Asetage nikerdatud tükid soojendatud serveerimisvaagnale ja serveerige seda kohe. Asetage kaste kõrvale, et külalised saaksid end serveerida. Kui otsustate kalkunit enne serveerimist mõnda aega ahjus soojas hoida, võib kalkun muutuda kuivaks või isegi sitkeks. Kui peate seda enne serveerimist soojas hoidma, mähkige see hästi sisse ja küpsetage vahetult enne serveerimist.