Kuidas valmistada kondita kalkunirinda

Kondita kalkunirind on maitsev alternatiiv kanalihale ja see on suurepärane asendaja, kui teil pole aega tervet kalkunit küpsetada. Kalkunirinnad kaaluvad tavaliselt kaks kuni kümme naela, pakkudes rahvahulgale palju liha. Neid on kõige lihtsam küpsetada ahjus või aeglase pliidiga. Kalkuni pehme valge liha on suurepärane alus igat tüüpi maitseainesegudele.

1
Osta naela kaupa. Kondita kalkunirinda saab osta naela kaupa värskelt või külmutatult. Kalkuni rinnad on palju suuremad kui kana rinnad, nii et peaksite seda arvesse võtma, kui otsustate, kui palju osta. Kalkunirinna portsjoni suurus on 1/4–1/2 naela inimese kohta. Kuna keedetud kalkun säilib külmkapis hästi, võiksite osta lisa, et jääks võileibade jaoks ülejääke. Kui ostate värsket kalkuniliha, otsige õrnroosasid rindu, millel pole värvimuutusi. Kui ostate värsket kalkuniliha, mis on pakendatud, kasutage seda kindlasti enne kõlblikkusaja lõppu või külmutage see. Valige külmutatud kalkunirind, millel puuduvad sügavkülma põletusmärgid. Kuumtöötlemata kalkunirind säilib sügavkülmas kuni üheksa kuud.

2
Sulatage see, kui see on külmunud. Kui proovite oma kalkunit külmutatult küpsetada, võtab see uskumatult kaua aega. Soovitatav meetod on külmkapi kasutamine aeglaseks sulatamiseks. Umbes ööl enne kalkunirinda küpsetamist asetage see külmkappi, et see saaks aeglaselt sulada. Iga 4–5 naela kaalu kohta peate sulatama 24 tundi. Jätke külmutatud rind, veel pakendis, külmikusse nii kauaks, kui see on sulatamiseks vajalik. Asetage rinnad taldrikule või alusele, et püüda kinni mahlad, mis võivad liha sulamisel pakendist välja tilkuda. Kui teil on aega vähe, sulatage kalkun külma veevannis. Kastke veel pakitud kalkun suurde kaussi või külma kraanivee kraanikaussi. Asendage vesi iga poole tunni järel värske külma kraaniveega. Kasutage seda meetodit ühe naela kohta pool tundi sulatusaega. Kiireima sulatamise alternatiiviks kasutage mikrolaineahju. Eemaldage kalkuni rinnalt kogu pakend. Asetage see mikrolaineahjukindlale nõudele, et mahla kinni püüda. Kasutage kasutusjuhendis liha sulatamiseks või sulatamiseks soovitatud võimsuse seadistust ja küpsetusaega.

3
Eemaldage pakend. Kui rinnatükk on üles sulanud, eemaldage kõik selle pakendid. Värske või külmutatud kalkunirind pakitakse sageli plastvõrku ja soovite selle enne kalkuni küpsetamist kindlasti eemaldada. Kui teie rind oli kokku keeratud nagu prae, rulli see enne küpsetamist lahti.

4
Kaaluge kalkuni rinna marineerimist. Kuigi marinaadi kasutamine pole vajalik, on tulemuseks pehme ja maitsev liha. Valmistage marinaad vähemalt tund enne kalkuni küpsetamise plaanimist. Valige oma kalkuni maitsestamiseks mis tahes poest ostetud marinaad või tehke ise. Aseta kalkun suurde toiduhoidlasse ja vala peale marinaad. Iga kilo kalkuniliha kohta kasutage mahutisse neljandik tassi marinaadi. Lase enne küpsetamist tund kuni kolm tundi marineerida. Kiirmarinaadi saad vahustada, segades iga nelja kohta 1/2 tassi äädikat, 1/4 tassi oliiviõli, 4 tl hakitud küüslauku, 1 tl pipart ja 1/2 tl soola. naela kalkunit.Pange liha marineerimise ajaks kindlasti tagasi külmkappi.Kuna sulatamine kõrgel temperatuuril (külmveevann ja mikrolaineahi) võib soodustada bakterite kasvu, on soovitatav kiiresti sulatatud liha kohe valmis küpsetada. Seetõttu tuleb kalkunirind külmkapis aeglaselt sulatada, kui kavatsete seda paar tundi enne küpsetamist marineerida.

5
Kuumuta ahi temperatuurini 325 °F (163 °C).

6
Arvutage küpsetusaeg. Mida suurem on teie kalkunirind, seda kauem kulub selle küpsetamine. 163 °C (325 °F) röstimisel kulub kalkuni rinnale umbes 25 minutit küpsetusaega ühe naela kohta. Väiksema nelja- kuni kuuekilose kalkunirinna puhul jäta kõrvale 1 1/2 kuni 2 1/2 tundi. Suurema 6-8 naela kalkuni rinnatüki jaoks jäta kõrvale 2 1/2 kuni 3 1/2 tundi. Kui valmistate süüa vähemalt 5000 jala kõrgusel, peate lisama viis kuni kümme lisaminutit. küpsetusaeg naela kohta.

7
Maitsesta kalkun. Hõõru kalkunirind oliiviõliga ning puista nahka mõne näputäie soola ja pipraga. Soovi korral puista kalkunile kuivatatud tüümiani, pune, salvei või basiilikut. Kui soovid kasutada värskeid ürte, tükelda need jämedalt ja torka kalkuni naha alla, nii et need küpsevad liha maitsestamiseks otse vastu. .Kui teile meeldib linnuliha sidrunimaitse, proovige viilutada sidrunit ja pista viilud naha alla, pärast küpsetamist eemaldada.

8
Aseta kalkun röstimispannile. Piserdage ahjukindlat röstimispanni mittenakkuva pihusti või taimeõliga, et kalkun selle külge ei kleepuks. Asetage kalkuni rinnatükk röstimispannile nahaga ülespoole.

9
Küpseta kalkunit. Küpseta kalkunit, kuni sisetemperatuur on lihatermomeetriga mõõdetuna 68 °C. Kalkuni küpsetamine madalamal kuumusel (325 °F) aitab tagada, et rind ei kuivaks. Kui soovite tagada, et rinnatükk püsiks niiske, võite rinna ülaosa perioodiliselt kogu küpsetusprotsessi vältel koorida. Kasutage kas suurt lusikat või kalkuniliha, et valada pannivedelik rinna pinnale. Krõbeda naha saamiseks lülitage broiler sisse ja hautage viis minutit pärast seda, kui see on soojendatud sisetemperatuurini 155 ° F ( 68°C).

10
Laske kalkunil 20 minutit toatemperatuuril puhata. Kata kalkun fooliumiga ja lase tal mitu minutit tööpinnal puhata. Selle aja jooksul imenduvad kalkuni mahlad uuesti liha sisse. Selle sammu vahelejätmine toob kaasa kuivema liha.

11
Viiluta kalkunirind. Kasutage nikerdusnuga, et lõigata see portsjonisuurusteks viiludeks. Tõsta need serveerimiseks suurele taldrikule.

12
Arvutage oma küpsetusaeg. Kuna aeglane pliit töötab palju madalamal temperatuuril kui ahi, kulub kalkuni rinnal sisetemperatuuri 68 °C (155 °F) saavutamiseks palju kauem aega. See võimaldab teil selle sisse lülitada ja päeva jooksul mitmeks tunniks unustada. Kui kasutate sätet “Madal”, kulub väiksema 4-6 naela kalkuni rinnatüki küpsetamiseks aeglases pliidis viis kuni kuus tundi. Suurem kuue kuni kümne naelane rinnatükk nõuab kaheksa kuni üheksa tundi. “Kõrge” seadistuse kasutamine toob kaasa lühema küpsetusaja, mis on samaväärne tavalise ahju omaga.

13
Asetage kalkuni rinnatükk aeglasesse pliiti. Pidage meeles, et see tuleb enne toiduvalmistamist üles sulatada ja lahti pakkida. Samuti on hea mõte eemaldada nahk. Aeglases pliidis ei saa nahka krõbedaks teha, nii et võite selle enne küpsetamist ära visata.

14
Lisa maitseained. Kõik, mida lisate aeglasele pliidile, podiseb koos kalkuni rinnaga kogu päeva, luues hämmastavalt maitseka lõpptoote. Maitseainesegu võid teha ise või kasutada poest ostetud segu. Proovige ühte järgmistest: Valmistage ise, kombineerides 1 tl kuivatatud hakitud küüslauku, 1 tl maitsestatud soola, 1 tl Itaalia maitseainet ja 1 tl pipart. Kui teil pole õigeid vürtse, võite kasutada pakki sibulasupisegu või puljongikuubik või pakk. Lahustage üks kuubik/pakk kuumas vees ja lisage see aeglasesse pliidiplaadisse.

15
Kaaluge köögiviljade ja ürtide lisamist. Aeglase pliidi suurepärane asi on see, et see valmistatakse ühes potis, mida ei saa segamini ajada, nii et mine ja viska sinna kõik köögiviljad ja ürdid, mis sul külmikus on, seni, kuni need on kalkuni puhul mõistlikud. Kartul, porgand ja sibul on kõik suurepärased köögiviljad, nagu ka petersell, salvei ja pune ürtide jaoks. Haki köögiviljad suuremateks tükkideks, et need ei laguneks pika küpsetusaja jooksul liiga palju. Kui teil pole värsket ürte külmkapis või aias, võite need asendada oma vürtsiriiuli kuivatatud ürtidega.

16
Kata kõik veega. Lisage nii palju vett, et see kataks kalkuni pealmise osa, et see küpsemise ajal ära ei kuivaks. Vee asemel võid kasutada ka kanapuljongit.

17
Seadke aeglase pliidi võimsustase. Sõltuvalt sellest, kui palju aega teil on, määrate selle kas kõrgeks või madalaks. Pidage meeles, et kui seate aeglase pliidi madalale kuumusele, kulub küpsetamiseks viis kuni kaheksa tundi; kui seate selle kõrgele kuumusele, võtab see palju vähem aega.

18
Kontrollige sisetemperatuuri, et veenduda, et see on läbi küpsenud. Veenduge, et kalkuni sisetemperatuur saavutaks lihatermomeetri abil vähemalt 68 °C (155 °F). Sisestage termomeetri ots rinna kõige paksemasse kohta, olge ettevaatlik, et termomeetrit ei torkaks lõpuni läbi rinna. Enne temperatuuri lugemist oodake, kuni ekraan stabiliseerub.

19
Eemaldage kalkun nikerdamiseks aeglasest pliidist. Asetage see lõikelauale ja lõigake nikerdusnoaga viiludeks.

20
Valmis.