Kuidas küpsetada hirvepraadi aeglases pliidis

Hirvepraad, mida kulinaarses ringkonnas nimetatakse “hirvelihapraeks”, on lahjemad kui paljud teised lihapraed, kuid neile on siiski kasulik aeglase pliidi madala ja ühtlase kuumusega. Võite valmistada hirvepraed traditsiooniliselt või kasutada seda grillvõileibade ja -hautiste jaoks. .

1
Asetage röst ja puljong aeglasesse pliiti. Asetage ulukipraad oma aeglasesse pliiti. Valage sellele ühtlaselt 2 tassi (500 ml) veisepuljongit. Kui teil pole veiselihapuljongit, võite kasutada ulukipuljongit, veiseliha, kanapuljongit või köögiviljapuljongit. Näputäisega võid kasutada isegi vett.

2
Kata praad võiga. Lõika või väikesteks tükkideks ja jaotage see ühtlaselt prae pinnale. Kui või on pehmenenud, määrige sellega liha pealt ja külgedelt. Kui või on siiski kõva, jaotage võitükid lihtsalt pinnale võimalikult ühtlaselt, et maitse jaotuks.

3
Lisa maitseained. Kombineerige väikeses kausis küüslauk, sool, pipar, paprika, tüümian ja rosmariin. Puista see vürtside ja ürtide segu ühtlaselt prae peale ja külgedele. Kui soovite, et maitseained tungiksid liha veelgi kaugemale, kaaluge maitseainesegu liha sisse hõõrumiseks kätega. See toimib kõige paremini, kui kasutate ka pehmendatud võid, kuna saate pinnale määrida korraga nii võid kui ka maitseaineid.

4
Lisa köögiviljad. Laota prae peale tükeldatud sibul. Laota peale ka kuubikuteks lõigatud kartul ja hakitud porgand.Isegi kui otsustad köögiviljaga praadi mitte valmistada, tuleks sibul siiski lisada. Paljud inimesed väidavad, et kirbe sibula maitse varjab hirveprae “ulukilikku” maitset. Kui eelistate krõbedaid, tugevaid köögivilju, võite enne kuubikuteks lõigatud kartulite ja tükeldatud porgandite lisamist oodata küpsetusaja viimase 2 tunnini. Sibul tuleks aga alati lisada sel ajal.

5
Küpseta madalal kuumusel 8–10 tundi. Katke aeglane pliit kaanega ja lülitage see madalale. Sulatatud röst peaks võtma umbes 8 tundi, kuid külmutatud või osaliselt külmutatud röst vajab tervet 10 tundi. Teise võimalusena võite lülitada aeglase pliidi kõrgele tööle ja jätta 6 tunniks seisma.

6
Serveeri soojalt. Kui röst on valminud, eemaldage see aeglasest pliidist ja tükeldage see portsjonisuurusteks tükkideks. Kõrvale serveeri kartuleid ja porgandeid.

7
Lõika praad viiludeks. Lõika hirvepraad terava noaga umbes 2 tolli (5 cm) paksusteks viiludeks. Prae viiludeks lõikamine hõlbustab liha küpsemise ajal kastme all hoidmist. Samuti tuleks eemaldada nähtav rasv. ja sidekoe, kui lõikad prae viiludeks.

8
Laota sibulad kihiti ja rösti aeglases pliidis. Laota sibulaviilud ühtlaselt aeglase pliidi põhjale. Asetage hirveprae viilud sibulate peale. Terav sibula maitse aitab varjata hirveliha “mängulist” maitset. Võimalusel vältige hirveprae viilude kattumist. Hoidke viilud võimalikult ühtlase ja tasase kihina.

9
Lahustage suhkur siidriäädikas. Vahusta eraldi keskmises segamiskausis õunasiidri äädikat ja pruuni suhkrut, kuni suhkur on täielikult lahustunud. See moodustab teie grillkastme aluse.

10
Klopi juurde ülejäänud kastme ained. Lisa äädika-suhkru kastmele veisepuljong, ketšup, Worcestershire’i kaste, tomatipasta, või, tšillipulber, sool, jahvatatud sinep, küüslaugupulber, punase pipra helbed ja must pipar. Klopi need koostisosad sisse, segades kõik ühtlaseks. Soovi korral võib või asemel kasutada margariini, seapekki või taimset rasvainet, kuid kui soovid, et looduslikult lahja hirveliha muutuks küpsedes pehmeks ja niiskeks, siis tuleb lisada ka rasva. .

11
Kata hirveliha kastmega. Kalla grillkaste hirvelihaviiludele, kattes liha täielikult ja ühtlaselt. Soovi korral võid 1/2 tassi (125 ml) kastet serveerida kõrvale, kui hakitud praad on valminud.

12
Vala koola lihale. Valage vedelik aeglase pliidi sisule, kattes prae. Kui 1 tass (250 ml) ei kata praadi, võib tekkida vajadus lisada rohkem koolat. Veenduge, et praad oleks napilt kaetud. Kui te ei soovi koolat kasutada, võite kasutada õlut, kanapuljongit, veisepuljongit või vett. Olenemata sellest, mida te kasutate, peaks liha küpsemise ajal olema vedelikuga kaetud.

13
Küpseta madalal kuumusel 9–10 tundi. Katke aeglane pliit kaanega ja lülitage see madalale kuumusele. Küpseta, kuni liha on piisavalt pehme, et seda kahvliga lahti tõmmata. Kui sul pole nii palju aega, võid küpsetada praadi kõrgel kuumusel 6 tundi.

14
Tükelda praad. Eemaldage liha aeglasest pliidist ja asetage see suurde kaussi või suurele vaagnale. Kasutage kahte kahvlit, et rebida praad tükkideks.

15
Pange liha tagasi aeglasesse pliiti. Asetage tükeldatud hirvepraad tagasi aeglasesse pliidiplaadisse, katke kaanega ja laske sellel veel tund aega madalal kuumusel või veel 30 minutit kõrgel küpseda. Kuigi prae on tehniliselt ohutu ja söömiseks valmis ilma seda aeglasesse pliidi tagasi panemata, lisaaega laseb grillkastme maitsel liha põhjalikumalt tungida.

16
Serveeri soojalt. Kui olete valmis, lülitage aeglane pliit soojale ja serveerige tükeldatud hirveliha otse seadmest. Nautige hakitud hirveliha võileivakuklitel, kartulipudru või nuudlite peal või muul viisil, mida tavaliselt pakute hakitud grillliha.

17
Lõika hirveliha kuubikuteks. Lõika hirvepraad terava noaga 1-tollisteks (2,5 cm) kuubikuteks. Selle aja jooksul peaksite trimmima ka nähtavat rasv- või sidekude, mida näete.

18
Määri hirveliha jahuga. Asetage jahu madalasse kaussi. Viska hirvelihakuubikud jahu sisse, rulli ja keera neid vastavalt vajadusele, kuni kõik küljed on kaetud. Seda saab teha ka nii, et asetad jahu ja hirveliha suurde taassuletavasse kilekotti. Sulgege kott ja raputage seda tugevalt, et kõik tükid oleksid kaetud.

19
Kuumuta pannil õli. Valage õli suurde pannile ja kuumutage seda keskmisel kuumusel umbes minut. Õli peaks muutuma märgatavalt vedelamaks. Ärge laske sellel siiski suitsetamiseks piisavalt kuumaks minna. Rikkalikuma maitse saamiseks asenda õli võiga.

20
Pruunista hirvelihakuubikud. Asetage kaetud hirveprae kuubikud kuuma õliga pannile. Küpseta sageli keerates, kuni enamik külgi on kergelt pruunistunud. Lihakuubikute pruunistamine enne aeglasele pliidile lisamist süvendab maitset. Õli või või lisab ka muidu lahjale lihale rasva, mis aitab lihal pehme ja niiske püsida. küpsetusprotsessi ajal.

21
Asetage hirve liha aeglasesse pliiti. Kallake panni sisu oma aeglasse pliidiplaadile, jaotades ulukiliha ühtlaselt seadme põhjale. Ärge tühjendage liigset õli. Valage see koos lihaga aeglasesse pliiti.

22
Lisa köögiviljad. Laota liha peale kuubikuteks lõigatud kartul, kuubikuteks lõigatud porgand, hakitud seller ja hakitud sibul. Kasutatavaid köögivilju võid muuta või ära jätta, kuid alati tuleks lisada sibul, sest kirbe sibula maitse aitab varjata ulukiliha “mängulist” maitset. .

23
Vala sisse puljong. Valage aeglase pliidi sisule nii palju puljongit, et ulukiliha oleks täielikult kaetud. Kõiki köögivilju ei pea vee all hoidma, kuid liha ise tuleb vee all hoida, kui soovite, et see jääks niiskeks. Kui teil pole veiseliha Selle asemel võib kasutada puljongit, kanapuljongit, köögiviljapuljongit, ulukipuljongit või vett.

24
Küpseta kõrgel kuumusel 6 tundi. Katke aeglane pliit kaanega ja küpseta kõrgel kuumusel 6 tundi või kuni köögiviljad ja lihakuubikud on piisavalt pehmed, et laguneda. Kui soovite küpsetusaega pikendada, lülitage aeglane pliit madalale sisse ja küpseta hautist 8 kuni 10 tundi.

25
Serveeri soojalt. Lülitage aeglane pliit soojaks ja serveerige hirveprae hautist otse seadmest.