Kuidas külmutada teed

Külmpruulitud kohv on tõusnud ja pole põhjust, miks te ei peaks andma ka külmpruulitud teele võimalust! Seda on lihtne valmistada, kui teil on aega lasta sellel üleöö tõmmata. Sõltuvalt oma eelistusest võite kasutada teekotte või teelehti, kuigi teelehed annavad teile tõenäoliselt veidi parema maitse. Teise võimalusena proovige oma teed jääga keeta, mis tähendab, et lasete teel jääl seista, kuni jää sulab.

1
Vali oma tee. Võite kasutada mis tahes teed, mida soovite külmpruulitud tee valmistamiseks valgest või rohelisest teest ürtide ja musta teeni. Mõned inimesed eelistavad musta teed mitte kasutada lihtsalt seetõttu, et selles on rohkem tanniine kui teises tees, mis võib muuta keele kuivaks, kuid võite seda siiski kasutada külma tee valmistamiseks. Proovige rohelist teed, valget teed või oolongi. paar võimalust.

2
Asetage teekotid või teelehed purki või kannu. Võite teha nii palju või vähe teed, kui soovite. Jätke suhe samaks, 1 teepakk 6–8 untsi (180–240 ml) vee kohta. Valige piisavalt suur purk või kann, et mahutada soovitud kogus teed. Vee ja tee segunemise hõlbustamiseks võite teepakid lahti lõigata, kuid see pole tingimata vajalik. Teise võimalusena lisage 1–2 teelusikatäit (0,6–1,2 g) lahtiste lehtede teed iga 6–8 untsi (180–240 ml) kohta. ) vett. Kui kasutate lahtiste lehtedega teed, proovige seda järgmisel päeval hõlpsaks kurnamiseks Prantsuse pressis pruulida. Lisage lihtsalt vesi ja lahtiste lehtedega tee pressi kannu ning avage kaas, nii et kolb jääb püsti. Järgmisel päeval vajutage kolbi aeglaselt alla, et teelehed veest välja kurnata ja tee välja valada.

3
Lisage iga teekoti või lusikatäie tee kohta 180 kuni 240 ml vett. Mõõtke piisavalt toatemperatuuri või jahedat vett, et see vastaks kannu või purki pandud teepakkidele. Teise võimalusena lisage sama kogus vett 1–2 teelusikatäie (0,6–1,2 g) lisatud lahtiste lehtedega tee kohta. Mängige oma tee ja vee suhtega. Mõned inimesed kasutavad kuni 1 supilusikatäis (2 g) teelehti 6–8 untsi (180–240  mL) vee kohta. Kõik sõltub sellest, kui kange tee teile meeldib.

4
Laske teel letil umbes tund aega seista. See annab teelehtedele võimaluse hakata keetma enne temperatuuri langetamist. Kui aega napib, piisab 30 minutist. Sel hetkel võite lisada ka muid maitseaineid, nagu värsked või kuivatatud ürdid, värsked puuviljaviilud, näiteks maasikas või sidrun, kurgiviilud või värske piparmünt. Tükeldage lihtsalt peotäis värskeid ürte või puuvilju kannu lisamiseks või lisage vette lusikatäis kuivatatud ürte.

5
Lase segul üleöö külmikus tõmmata. Tee peab leotama vähemalt 8 tundi. Ärge muretsege, kui unustate selle, sest külmpruulitud teed on raske üle tõmmata. Mõnele inimesele meeldib isegi tee 24 tunniks jätta.

6
Kurna tee või teekotid välja. Kui kasutasite teekotte, siis võtke need lihtsalt lusikaga välja ja nautige teed. Kui kasutasite lahtiste lehtedega teed, valage see enne nautimist läbi sõela teise puhta anumasse. Kui soovite teed magustada, proovige lihtsat siirupit või mett, sest puhas suhkur ei segune eriti hästi.

7
Asetage suur jääkuubik väikesesse klaasi. Kasutage seda tüüpi jääkuubikuid, mida näete viski või šoti puhul, suuri ruudukujulisi või ümmargusi jääkuubikuid. Need sulavad aeglasemalt kui teised jääkuubikud. Kui teil pole õiget jääkuubikukandikut, tehke ühekordselt kasutatava tassi põhja suurem jääkuubik. Valage vesi ja asetage see sügavkülma, kuni see on tahke. Kuubiku väljavõtmiseks keerake tass tagurpidi, et vesi jookseks mõneks sekundiks põhja, mis aitab kuubikul välja hüpata.

8
Pritsige jääkuubikule veidi vett. Teil on tõesti vaja ainult paar tilka. Vesi aitab jääl sulama hakata, muutes protsessi veidi kiiremaks. Soovi korral võite selle asemel kasutada paar tilka maitsestatud lihtsat siirupit.

9
Puista peale 1-2 tl (0,6-1,2 g) lahtiste lehtedega teed. Lisage lehed klaasi. Võite neid puistata peale, kuid ärge muretsege, kui nad kukuvad küljele või isegi kuubiku alla. Tõesti, see on hea, kui lehed kukuvad kõikjal. Tegelikult võite soovi korral lisada tee enne jääd.

10
Laske kuubikul 30–60 minutit seista, kuni jää sulab. Kui jää sulab, eraldab see teest maitsed. Kui tee on täielikult sulanud, proovige lonksu, et näha, kas tee on liiga kange. Kui on, võite enne selle tarbimist lisada veidi rohkem vett.

11
Vala tee läbi sõela. Kui te ei viitsi teelehtede ümber juua, võite need lihtsalt sisse jätta. Vastasel juhul eemaldage need, valades tee läbi peene võrguga sõela.

12
Lisa klaasile 3 tavalist jääkuubikut. Te ei pea neid mõõtma. Iga tavaline jääkuubikualus või jäämasin peaks töötama. Lisaks saate pruulimist alati reguleerida, lisades lõpus vett, kui see on liiga tugev.

13
Keeda 0,25 tassi (59  mL) vett ja laske sellel enne sissevalamist veidi jahtuda. Kasutage vett, mis on veidi alla keemistemperatuuri, kuna keetmine on liiga kuum. Lase veel 2-3 minutit jahtuda, seejärel vala tee peale.

14
Puista sisse 1-2 tl (0,6-1,2 g) teelehti. Pole tähtis, kuhu teelehed lähevad. Neid saab panna jää alla või peale. Vesi jõuab lõpuks nendeni.

15
Laske teel 6 minutit tõmmata. Tee tõmbub palju kiiremini kui teised külmpruulimis- või jääpruulimismeetodid. Kui jää on täielikult sulanud, on tee joomiseks valmis. Kui tee on liiga kange, lisa tilk külma vett.