Kuidas kuivatada terveid apelsine

Tervete apelsinide kuivatamine võtab veidi aega, kuid on lihtsam, kui arvate. Saate neid kuivatada ahjus või kasutada toidukuivatit, kui teil see kodus on. Kuivatatud apelsine saab kasutada pühadekaunistuseks, käsitööprojektideks või värvilise ja lõhnava lisandina popurriile. Võite isegi kuivatatud viljaliha süüa või kasutada tardunud kooreid kokteilide kaunistamiseks! Ükskõik kui otsustate neid kasutada, muudab kuivatusprotsess teie maja heledaks ja tsitruseliseks.

1
Kuumuta ahi madalaimale astmele. Puuviljade kuivatamine nõuab aeglast ja madalat kuumust, seega seadke ahi võimalikult madalale temperatuurile. Töötavad temperatuurid vahemikus 170 °F (77 °C) kuni 200 °F (93 °C).

2
4 pilu lõikamiseks hoidke pöidla ja osutisõrme vahel apelsini. Teie sõrmed tuleks asetada oranži üla- ja alaossa. Lõika koor terava noaga neljandikku ülalt alla, jättes mõlemasse otsa roosaka suurusega ruumi, et oranž jääks puutumatuks. Pilud peaksid olema umbes 1–4 tolli (0,64 cm) sügavad. Võite ka aseta apelsin lõikelauale ja hoia seda tugevalt kinni, et tekiks pilud.

3
Lõika poolel teel iga veerandi vahele veel 4 pilu. Nüüd peaks teil olema apelsini ümber kokku 8 pilu. Ärge muretsege, kui teie viilud pole kõik võrdsed. Kuivatusprotsess muudab apelsinide kuju niikuinii veidi ning ebasobivad pilud võivad tunduda veelgi võluvamad ja maalähedasemad. Korrake seda viilutamisprotsessi iga apelsini puhul.

4
Asetage viilutatud terved apelsinid küpsetusplaadile ja libistage see ahju. Küpsetusplaadile võib kleepumise vältimiseks katta kiht vahapaberit. Pärast eelsoojendatud ahju libistamist veenduge, et need ei puutuks kokku, et need kokku ei kleepuks.

5
Jätke need madalal kuumusel ahjus kokku 10–16 tunniks. Mida mahlasem ja suurem on toit, seda kauem kulub selle kuivamine. Tõenäoliselt ei kulu selleks tervet päeva, kuid olenevalt apelsinide suurusest ja ahju võimsusest olge valmis need sinna pikaks ajaks sisse jätma. Kui teil on selle aja jooksul vaja ahju millegi muu jaoks kasutada, siis okei, kui võtate need tunniks välja, ärge unustage enne ahju tagasi panemist lasta ahjul madalaimale kuumusele jahtuda.

6
Kontrollige nende ühtlast kuivamist iga 4 tunni järel. Kui märkate, et mõned osad on kuivemad kui teised, veenduge, et kõik pilud ulatuksid viljalihani ja vajadusel lõigake madalad pilud veidi sügavamaks. Nende aeg-ajalt pööramine aitab ka neil ühtlasemalt kuivada.

7
Eemaldage need ahjust ja laske küpsetusplaadil jahtuda. Kui apelsinid on valmis, tunduvad nad kõvad, nahkjad ja kergelt oranžikaspruuni tooniga. Lõhede sees olev viljaliha peaks olema tumeoranž või kastanpruun, ilma niiskuse märkideta. Kui need tunduvad käsnad või kleepuvad, pange need tagasi ahju ja kontrollige veel 4 tunni pärast. Ärge muretsege apelsinide üle kuivatamise pärast, nii et kui te pole kindel, jätke need veidi kauemaks. Laske neil enne käsitsemist täielikult jahtuda, mis võtab tõenäoliselt paar tundi.

8
Eelsoojendage oma dehüdraatorit tootja soovitatud seadistuseni. Sõltuvalt teie dehüdraatori võimsusest võivad teatud toiduained võtta vähem või rohkem aega, seega vaadake tootja juhendit, et leida soovitatud puuviljatemperatuuri seadistused ja hinnangulised kuivamisajad. Kui teil pole kasutusjuhendit või te pole kindel, määrake temperatuur. kõikjal vahemikus 125 °F (52 °C) kuni 60 °C (140 °F).

9
4 pilu lõikamiseks hoidke pöidla ja esimese sõrme vahel apelsini. Teie sõrmed tuleks asetada oranži üla- ja alaossa. Lõika koor terava noaga neljandikku ülalt alla, jättes mõlemasse otsa roosaka suurusega ruumi, et oranž jääks puutumatuks. Pilud peaksid olema umbes 0,64 cm (1–4 tolli) sügavad. Võid veidi viljaliha sisse minna, kuid väldi liiga sügavale minemist. Võid asetada apelsini ka lõikelauale ja hoida seda tugevalt, et tekiks pilud.

10
Lõika poolel teel iga veerandi vahele veel 4 pilu. Pange tähele, kuhu tegite esimese pilude komplekti, ja tehke iga pilu keskele teine ​​sisselõige, et saada kokku 8 pilu ümber oranži. Ärge muretsege, kui teie viilud pole kõik võrdsed. Kuivatusprotsess muudab apelsinide kuju niikuinii veidi ning ebasobivad pilud võivad tunduda veelgi võluvamad ja maalähedasemad. Korrake seda viilutamisprotsessi iga apelsini puhul.

11
Asetage apelsinid kuivatamisalusele nii, et need ei puutuks kokku. Asetage apelsinid alusele ühtlaselt, sest puudutamisel kuivatatud puuviljad kipuvad dehüdratsiooni ajal ja pärast seda kokku kleepuma. Kui teie dehüdraatoril on libisevad kandikud, kontrollige veelkord, et apelsinid poleks pärast sisestamist kokku rullunud.

12
Kontrollige apelsine iga 4–6 tunni järel. Neid ei tehta veel, kuid vaadake neid, et veenduda, et lõiked on piisavalt sügavad, et võimaldada ühtlast kuivamist. Ühtsuse tagamiseks on hea aeg ka kuivatusaluse pööramiseks. Kui teil on vaja teha paar sügavamat sisselõiget, võite need välja võtta ja tagasi panna.

13
Jätke need dehüdraatorisse kokku 8–12 tunniks või kauemaks. Kuna need on nii mahlased, võib tervete apelsinide täielikuks kuivamiseks dehüdraatoris kuluda 8–12 tundi (või rohkem), seega olge kannatlik! Kui nad dehüdreeruvad, märkate koore kerget värvimuutust või pruunistumist. ilus tsitruselõhn!Ärge muretsege apelsinide üle kuivatamise pärast, nii et kui te pole kindel, jätke need veidi kauemaks seisma.

14
Eemaldage dehüdraatorist ja laske neil alusel jahtuda. Täielikult kuivatatud apelsinid peaksid tunduma kõvad, nahkjad, kerged ja kergelt oranžikaspruuni tooniga. Pilude sees olev viljaliha on tumeoranž või kastanpruun ja niiskuse märke ei tohiks olla. Kui need tunduvad käsnad või kleepuvad, pange need tagasi ja kontrollige veel 2–4 tunni pärast. Laske neil paar aega täielikult jahtuda. tundi enne käitlemist.