Kuidas koristada apelsine

Oma puuviljade korjamine, olgu see siis viljapuuaiast või oma tagaaiast, võib olla rahuldust pakkuv kogemus. Kui elate parasvöötmes, kus apelsinid võivad kasvada, avastate, et apelsinide koristamine on suhteliselt lihtne. Enne koristamist veenduge, et viljad on küpsed, ja seejärel kasutage puu puult eemaldamiseks tõmbe-keerd-napsu meetodit või lõikelõikureid. Hoidke apelsine külmkapis, et pikendada nende eluiga.

1
Nabaapelsinide jaoks koristada talvel. Nabaapelsinid õitsevad kevadel, kuid viljad valmivad alles talvel. Alustage nende valmimist otsima alates detsembrist. Nad võivad küpseda igal ajal kogu talve jooksul, kuigi võite apelsinid koristada korraga, kui näete, et need on küpsed. Seevastu Valencia apelsinidel kulub terve aasta, et kasvada. Nad õitsevad kevadel ja kasvavad läbi talve kuni järgmise suveni. Neil on nii õitsemine kui ka viljad suvel, kui korjate eelmise aasta vilja.

2
Jälgige ereoranži värvi. Kui need tsitrusviljad on küpsed, muutuvad nad ereoranžiks. Kuigi mitte kõik sordid ei muutu üleni oranžiks, on enamik puuvilju ühevärvilised. Kontrollige oma konkreetset sorti, et näha, milline see peaks küpsena välja nägema. Näiteks võib Valencia apelsinidel olla veidi rohelist, isegi kui nad on küpsed. Nabaapelsinid peaksid seevastu olema üleni oranžid. Ärge muretsege pruunide laikude pärast apelsini pinnal. Need lihtsalt tähendavad, et teie piirkond on eriti päikeseline või niiske.

3
Kontrollige, kas vili on kõva ja sile, mis on oma suuruse kohta raske. Täielikult küps apelsin jääb katsudes kõvaks. Kui sellel on pehmed laigud, on see tõenäoliselt üleküpsenud ja hakkab hallitama. Kuna apelsin on kõige mahlasem oma kõrgküpsemise ajal, tundub see küpsena käes raske.

4
Tõmmake ja keerake apelsini peale, et näha, kas see tuleb kergelt maha. Küps apelsin tuleb oksa küljest lahti, kui seda kergelt tõmmata ja keerata. Kui see pole küps, on seda palju raskem eemaldada. Jätke see natuke kauemaks puule, kui te ei saa seda kergesti maha tulla.

5
Tehke proovi puuviljatükiga maitsetest. Kui te pole ikka veel kindel, kas teie vili on küps, proovige üks neist lahti lõigata. Maitske seda, et näha, kas see maitseb magusalt, nagu küps apelsin, või mõru, nagu küps apelsin.

6
Lase viljadel puul valmida. Kuigi mõned puuviljad jätkavad küpsemist pärast nende koristamist, siis apelsinid mitte. Jätke need kindlasti puule, kuni olete kindel, et need on küpsed. Kui apelsinid on muutunud pehmeks või hakkavad hallitama, on need üleküpsed.

7
Kasutage tõmmake-keera-klõpsamise meetodit. Kui leiate küpse apelsini, tõmmake seda kergelt peale. Seda tehes keerake apelsini, pöörates seda varrele. Lõpuks tehke kiire “klõpsatav” liigutus, murdes apelsini varre küljest lahti. Samuti võite lõigata oksa otse apelsini ülaosas, kasutades väikest lõikurit. Nii ei jäta te viljadele varsi, mis võivad transportimisel teisi apelsine vigastada.

8
Kandke apelsine õlakotis. Õlakott on põhimõtteliselt korjamiskott, mis läheb üle keha esiosa nagu messenger-kott. Koti kasutamine võimaldab hoida korjamise ajal mõlemad käed vabad. Igasugune ristkehaga kott sobib, kuid õlakottis on rohkem ruumi puuviljade jaoks. Internetist leiate puuviljakorjamise kotte. Olge puuviljade suhtes õrn. Kuigi apelsinid on suhteliselt vastupidavad, võite neid siiski muljuda, mis võib kahjustada saaki.

9
Kasutage kõrgeimate apelsinide saavutamiseks redeleid. Kui korjate suurt puud, võib olla raske jõuda ladva viljani. Redelit asetades pöörake seda külili, et see okste vahele libistada, seejärel keerake see tasaseks vastu tüve, kui olete sellest läbi saanud. See meetod aitab kaitsta puud. Harjutage korjamisel redeli ohutust. Enne ronimist veenduge, et redel on kindlalt paigas, ja laske kellelgi end võimalusel redelist kinni hoida.

10
Vältige saagikoristust, kui viljad on märjad. Kui teil on varahommikune kaste, oodake, kuni see on selginenud, et apelsine koristada. Samamoodi, kui teil on hiljuti olnud vihma, oodake, kuni apelsinid on kuivanud, et neid korjata. Puuviljade märjalt korjamine võib põhjustada seisundit, mida nimetatakse oleotselloosiks, mida tuntakse ka õlilaikude või roheliste laikudena. Oleotselloos tekib siis, kui vili märja ilma tõttu veidi paisub. Kui puuvilju pigistate, vabastate õli naha all olevatest näärmetest, põhjustades määrimist.

11
Eraldage või viskake vigastuste või hallitusega apelsinid. Kui apelsinil on vigastus või hallitus, võib see nakatada teie teisi apelsine, muutes need kõik hallitama. Enne apelsinide ladustamiseks kokku panemist vaadake hoolikalt, kas apelsinidel pole plekke. Must valgus võib hõlbustada hallituse tuvastamist, kuna see hakkab helendama.

12
Puhasta apelsinid söögisooda ja vee seguga. Lisa veekaussi lusikatäis söögisoodat ja sega läbi. Pihustage apelsinid köögipihustiga ja laske neil seejärel umbes 20 minutit veekausis seista. See segu aitab eemaldada mustust ja pestitsiide ning hävitada ka kõik apelsinidele jäänud hallitusseente eosed. Kui olete lõpetanud, loputage söögisooda segu maha. Raputage apelsinidelt üleliigne vesi maha. Laske neil õhu käes kuivada letil oleval rätikul, kasutades protsessi hõlbustamiseks ventilaatorit. Ärge hoidke niiskeid apelsine.

13
Hoidke apelsine külmkapis kuni 2 nädalat. Apelsinid säilivad külmkapis kauem, seega pange need säilivusaja pikendamiseks külmkappi. Kui jätate need letile, peavad need vastu umbes nädala. Kui saate need väikesesse eraldi külmkappi panna, proovige hoida neid veidi üle külmumistemperatuuri umbes 33 °F (1 °C), et hoida neid värskena. kuni nädal kauem.Tavaliselt ei ole hea mõte külmutada apelsine tükkidena või tervetena. Küll aga võid mahla õhukindlas anumas külmutada.

14
Säilitage koor hilisemaks, hoides seda sügavkülmas. Ära lase koorel raisku minna! Kasutage koorikut, et eemaldada koor väikesteks viiludeks. Säilitage koor sügavkülmas ja lisage roogadele, mis vajavad veidi koore. Apelsini koorimiseks kasutage koort, mis näeb välja nagu eriti väikeste aukudega riiv. Riivi apelsini väliskülg nagu juustutükki. Pöörake siiski puuvilju nii, et koorite ainult apelsini osa. Valge südamik on kibe.