Kuidas krevette koorida

Tavaliselt saate raha säästa, kui koorite ja kujundate krevette ise, selle asemel, et osta poest juba kooritud krevette. Ise kooritud krevettidel on tõenäoliselt rohkem maitset. Krevettide koorimine on üsna lihtne protsess. Selleks on kolm võimalust: krevettide täielik koorimine; pea-saba jätmine krevettidele; või krevettidele saba jätmine.

1
Loputage krevetid. Kui olete krevetid külmas vees loputanud, patsutage need kuivaks. Selleks võite kasutada puhast paberrätikut. Mõned eksperdid usuvad, et kui soovite, et krevetid maitseksid kõige paremini, peaksite ostma külmutatud krevette. Värsked krevetid on haruldased. Krevetid, mis ostetakse juba kooritult ja väljatöötatult, ei oma tõenäoliselt nii palju maitset. Külmutatud krevette saab sulatada külmas vees. Vältige pruune krevette või krevette, mille kestal on mustad täpid. Samuti soovite vältida kollaseks muutuvate koortega krevette.

2
Eemaldage krevettide pea. Kreveti pea eemaldamiseks peaksite selle pead keerama, kui pea on endiselt küljes. Tehke seda õrnalt keerates ja pea peaks lahti tulema.Mõned inimesed eemaldavad ka krevettide jalad, tõmmates need ära, kuigi see pole vajalik ja on isiklike eelistuste küsimus. Hoidke krevetid koorimise ja vormimise ajal külmas neid. Hoidke krevette jääl või jäävees, kui te nendega töötate. Üks põhjus krevettide ise koorimiseks on see, et neil on tõenäoliselt rohkem maitset. Eelnevalt kooritud krevetid on sageli üleküpsetatud.

3
Kaevake pöial koore alla. Asetage pöial kreveti kõhualusele kohale, kuhu on kinnitatud selle jalad. Vabastage kest pöidlaga. Kesta eemaldamise ajal hoidke sabast kinni, tõmmates seda ära. Kreveti alumisel küljel on kest pehmem. Sellepärast on kõige parem see eemaldada. Sa peaksid saama krevettidelt koore maha koorida.

4
Kasutage selle asemel köögikääre. Kui eelistate koore eemaldamiseks kasutada köögikääre, lõigake krevettide kest ülevalt läbi, lõigake see lahti ja seejärel tõmmake kest ära. See meetod võib krevetti rohkem sisse lõigata, kuigi teil võib olla lihtsam krevetti kätte saada. kesta maha. Kumbki meetod töötab. Lõpetage lõikamine, kui jõuate sabani. Koorige kest lõike mõlemalt küljelt tagasi. Kreveti kest ei ole väga sitke. Seda peaks olema lihtne eemaldada.

5
Eemaldage krevettide saba. Mõned inimesed ei taha krevettide saba eemaldada, sest neile meeldib, kuidas see krevettide serveerimisel välja näeb, kuid kui soovite saba eemaldada, tehke seda õrnalt tõmbamisega. Pigistage saba selle põhjast, kus see ühendub kreveti keha. Tõmmake seda. Saba peaks krevettidelt maha libisema. Kui see on tehtud, võiksite saba salvestada, et sellega varuda.

6
Jätke saba või saba ja pea peale. Mõned inimesed eelistavad jätta saba krevettidele. Sel juhul tehke kõik ülaltoodud toimingud, välja arvatud saba eemaldamine. Sarnaselt eelistavad mõned inimesed jätta krevettide pea ja saba peale. Lihtsalt sooritage muud toimingud pead või saba eemaldamata. Viimase puhul eemaldage kest ainult krevettide keskelt. Mõned inimesed usuvad, et terve pea ja sabaga krevette on meeldivam vaadata.

7
Lõika krevetid seljast maha. Kui olete krevettide saba, pea ja koore eemaldanud, peate krevetid puhastama, et muuta need söömiseks esinduslikuks. Krevettide puhastamiseks pange krevetid lõikelauale. Võtke lõikamisnuga ja tõmmake noa tera piki kreveti tagaosa, kreveti selja keskele. Lõika sügavamalt, kui soovite krevetti liblikaks muuta.

8
Devein krevetid. Seda saate teha, tõmmates krevettide seest välja väikese halli veeni. Selleks võite kasutada noaotsa. Veenduge, et te ei lõikaks liiga sügavalt kreveti selga. Veen on krevettide seedetrakt. See näeb välja nagu nöör. Kui olete koorimise ja vormimise lõpetanud, laske krevetid külma vee all läbi.

9
Küpseta krevetid. Kui olete krevetid koorinud ja kujundanud, on aeg neid küpsetada ja süüa! Krevettide küpsetamiseks on palju retsepte. Või võite seda süüa toorelt koos kokteilikastmega. Proovige muuta kestad, sabad ja pead varuks. Selleks peske need maha ja seejärel pange külma veega kastrulisse. Sa tahad neid piisavalt katta. Lisa pipraterad, loorberileht või värske petersell. Hauta kaaneta umbes 15 minutit. Kurna kestad välja. Lisage puljong krevettide retseptile, et suurendada selle maitset. Pidage meeles, et krevettide küpsetamine ei võta kaua aega. Tegelikult saavad krevetid küpseda kõigest kolme minutiga. Saate teada, et need on tehtud, kui need on roosad.