Kuidas üürileandja kohtusse kaevata, et lahendada üürileandja üürniku vaidlused

Miski pole stressirohkem kui vaidlus oma üürileandjaga. Näiteks võivad nad keelduda remonti tegemast või rikuvad pidevalt teie privaatsust. Kohtusse kaevamiseks peaksite esmalt koguma võimalikult palju kasulikku teavet, dokumente, fotosid ja tunnistajaid. Seejärel esitage kohtule kaebus ja esitage oma üürileandjale dokumendid. Kuulamise päeval riietuge professionaalselt ja hoidke sobivat käitumist.

1
Tuvastage vaidlus. Teie vaidluse sisu määrab, mida peaksite tegema. Kaaluge järgmisi tavalisi üürileandja ja üürniku vaidlusi: teie üürileandja ei tee vajalikke remonditöid. Näiteks võib teie tualettruum olla varundatud või teie korteris ei pruugi olla piisavalt soojust. Üürileandjad peavad hoidma oma korterid elamiskõlblikus seisukorras. Teie üürileandja siseneb teie korterisse ilma loata. Tavaliselt peab teie üürileandja teile kirjalikult teatama, millal nad sisenevad. Üürileandja on teie vara kahjustanud. Näiteks ei pruugi teie üürileandja katust heas korras hoida. Kui see kobab ja kahjustab teie vara, võite kohtusse kaevata. Üürileandja hoolimatus on teid vigastanud. Ettevaatamatuse juriidiline termin on “hooletus”. Näiteks võis teie üürileandja lasta trepil mädaneda. Kui murrad trepist üles ronides jalaluu, võite oma vigastuse eest kohtusse kaevata. Üürileandja maksab teile kätte selle eest, et olete treeninud. Näiteks ei pruugi nad teie üürilepingut pikendada, kuna proovisite asutada üürnike liitu või kaebasite elamuametile oma üürileandja kohta. Teie üürileandja ei järgi üürilepingut. Üürileping on siduv ja teie üürileandja lubas teatud asju teha. Võite kaevata kohtusse, kui teie üürileandja ei täida oma lubadusi. Teie üürileandja on teid diskrimineerinud. Kedagi diskrimineerida tema soo, rassi, nahavärvi, usutunnistuse või rahvusliku päritolu tõttu on seadusevastane , perekondlik staatus või puue. Mõnes osariigis või linnas on seksuaalse sättumuse alusel diskrimineerimine samuti ebaseaduslik.

2
Pane oma mälestused kirja. Olete iga vaidluse oluline tunnistaja. Niipea kui võimalik, kirjutage oma mälestused üles. Proovige olla võimalikult üksikasjalik ja allkirjastage paber. Näiteks kui üürileandja siseneb teie korterisse ilma loata, märkige üles kuupäevad ja kellaajad. Kui teie üürileandja ei tee remonti, siis kirjutage üles kuupäev, mil te probleemi esimest korda märkasite. .Tehke kokkuvõte ka kõigist suulistest vestlustest, mida olete oma majaomanikuga pidanud. Kirjutage üles, mida nad ütlesid ja mida teie ütlesite.

3
Koguge fotosid või videotõendeid. Visuaalsed tõendid on kasulikud, kuna need näitavad kohtunikule, mille üle te kaebate. Näiteks kui trepikojas on aste puudu, tehke pilte. Kui teil on kahjurite nakatumine, registreerige ringi jooksvad hiired. Te ei saa visuaalselt tõendeid kõige kohta, kuid see on kasulik, kui teil on see.

4
Koguge kasulikke dokumente. Kohtusse kaevates peate esitama kohtunikule tõendid. Säilitage dokumendid, mis võivad olla kasulikud. Kaaluge järgmise salvestamist: kogu suhtlus üürileandjaga koopia oma liisingutšekkidest, kui pidite kahjustatud esemeid asendama, meditsiiniaruanded ja raviarved, kui saite vigastada, politsei aruanded

5
Saatke oma üürileandjale nõudekiri. Teatage oma üürileandjale, et nad rikuvad teie õigusi. Selgitage, mida soovite, et nad vaidluse lahendamiseks teeksid. Mõnes osariigis peate saatma oma üürileandjale kirja ja andma talle võimaluse probleem lahendada, enne kui kohus laseb teil kohtusse kaevata. Saatke oma kiri kinnitatud postiga, taotlege tagastuskviitungit, et teil oleks tõend selle kättesaamist. Internetis on kirjade näidised. Ärge unustage säilitada professionaalset tooni, hoolimata sellest, kui vihane te olete. Sellegipoolest olge kindel. Te ei tee oma üürileandjat valesti. Tehke kindlaks, kuidas üürileandja on teie õigusi rikkunud. Esitage kuupäevad ja viidake teie suhtlusele. Näiteks kui saatsite üürileandjale meili lekkiva toru kohta, tuletage talle kuupäev meelde. Öelge üürileandjale, mida tuleb teha, ja määrake talle tähtaeg. Näiteks peaks üürileandja viivitamatult tegema kiireloomulised remonditööd. Kui soovite rahalist hüvitist, öelge üürileandjale, kui palju. Esitage oma rahataotluse varundamiseks kõik tõendavad dokumendid. Sulgege kiri, tuletades oma üürileandjale meelde, et esitate kohtusse, kui ta teie taotlusele positiivselt ei vasta.

6
Kaebage valitsusasutusele. Teie üürileandja peab järgima paljusid seadusi. Kui nad neid seadusi rikuvad, on parem valitsus enda poolele saada. Olenevalt olukorrast võite helistada järgmiselt: Kui teie üürileandja ei tee remonti, võite helistada eluasemeinspektorile. Helistage, kui korteri hetkeseisukord ohustab teie tervist või turvalisust. Näiteks te ei helistaks, kui teie üürileandja keeldub teie seinu värvimast, kuid helistaksite, kui soojust või sooja vett pole piisavalt. Leidke number telefoniraamatust. Kui teie üürileandja on teid diskrimineerinud, teatage rikkumisest föderaalsele elamumajanduse ja linnaarengu osakonnale (HUD) siin: https://portal.hud.gov/hudportal/HUD?src=/ teemad/eluaseme_diskrimineerimine. Klõpsake valikul „Eluaseme diskrimineerimise kaebus”. HUD võib seda uurida ja teie nimel hagi esitada.

7
Proovige vaidlus lahendada. Saate säästa aega ja raha, kui lahendate vaidluse ilma kohtusse pöördumata. Kaaluge vahendust. Mõned kohtumajad pakuvad vahendusprogramme, seega astuge sisse ja kontrollige. Vahendusmenetluse käigus kohtute teie ja teie üürileandja kolmanda isikuga (vahendaja), et oma vaidlusest rääkida. Vahendajad oskavad panna kumbki pool teist ära kuulama ja jõudma vabatahtlikule kokkuleppele. Võimalik, et peate tegema kompromisse, kuid paljud inimesed lahkuvad vahendusmenetlusest, tundes end rahulolevana. Vaidluse lahendamine on ideaalne, kui soovite jätkata üürimist üürileandjalt.

8
Konsulteerige juristiga. Igaühe olukord on erinev ja ainult kvalifitseeritud advokaat saab teie olukorda hinnata ja nõustada, kuidas kohtusse kaevata. Üürileandja ja üürniku vaidlustele spetsialiseerunud advokaadi leiate, kui võtke ühendust kohaliku või osariigi advokatuuriga. Kulud võivad muret tekitada. Kui jah, siis kontrollige, kas läheduses on õigusabi. Õigusabi pakub madala sissetulekuga inimestele tasuta või soodushinnaga õigusteenust. Külastage Legal Services Corporationi veebisaiti: http://www.lsc.gov. Kui kaebate diskrimineerimise pärast kohtusse, võite palgata eraadvokaadi. Edu korral võite võita advokaaditasusid. Eraadvokaadid võivad teid esindada ka ettenägematutel juhtudel, mis tähendab, et maksate ainult siis, kui nad kohtuasja võidavad.

9
Leidke õige kohus. Sa ei saa lihtsalt hagi kuhugi tuua. Selle asemel analüüsige hoolikalt oma olukorda, et leida õige kohtumaja, kuhu kaevata. Võtke arvesse järgmist. Kui soovite diskrimineerimise eest kaevata, võite kaevata kas föderaal- või osariigi kohtusse. Oma föderaalringkonna leiate järgmiselt veebisaidilt: http://www.uscourts.gov/court-locator. Kõik muud hagid saab esitada osariigi kohtus. Kaebage kohtusse teie korteri asukoha linnaosas või maakonnas. Väiksemate nõuete kohus võib olla ka võimalus neile, kes kaebavad osariigi kohtusse. Igas osariigis menetlevad väiksemate kohtuvaidluste kohtud juhtumeid, mis hõlmavad väikeseid dollarisummasid. Maksimaalne summa erineb osariigiti. Peaksite kaaluma väiksemate kohtuvaidluste kohtusse kaevamist, kuna protsess on tavaliselt sujuvam. Sa ei vaja juristi.

10
Koostage kaebus. “Kaebusega” algab kohtuasi. Selles dokumendis tuvastate ennast ja üürileandjat. Kirjeldate ka vaidlust piisavalt üksikasjalikult ja küsite kohtunikult mõnda õiguskaitsevahendit, tavaliselt rahalist hüvitist. Kaebus on ametlik dokument, seega uurige, kuidas see peaks välja nägema ja mida see peaks sisaldama. Kui palkate advokaadi, saab ta teie eest kaebuse koostada. Vaadake see kindlasti läbi enne, kui advokaat selle esitab. Väiksemate hagide kohtus on tõenäoliselt “täitke lünk”. € vormi saate kasutada. Samuti on mõnel tavalisel osariigi kohtul täidetavad vormid, seega kontrollige nende veebisaiti. Kui vormi pole, leidke kaebuste näidised raamatukogust või veebist. Kasutage oma mustandi koostamisel näidist.

11
Esitage oma kaebus. Kui olete kaebusele alla kirjutanud, tehke koopia oma dokumentide jaoks ja koopia oma üürileandjale. Samuti peate võib-olla esitama originaaliga mitu koopiat. Viige kõik kohtusekretäri kontorisse ja paluge esitada. Sektor märgib teie koopiatele esitamise kuupäeva. Tõenäoliselt peate maksma esitamistasu. Helistage ette, et kontrollida summat ja vastuvõetavaid makseviise. Kui olete madala sissetulekuga, võite saada tasust vabastamist. Küsige ametnikult vormi ja täitke see.

12
Esitage oma üürileandjale teatis. Teie üürileandja saab võimaluse vastata, seega peate talle esitama oma kaebuse koopia. Võimalik, et peate kätte toimetama ka teise dokumendi nimega “kutsung”, mille saate täita ametniku kontoris. Üldjuhul saate üürileandjat teavitada järgmistel viisidel: laske kellelgi dokumendid kätte toimetada. Näiteks võite võib lasta kellelgi 18-aastane või vanem anda neile paberid, kui see isik ei ole juhtumi osa. Teise võimalusena võite palgata kohaletoimetamiseks oma maakonna šerifi või kohaliku protsessiserveri. Siiski ei saa te pabereid ise kätte toimetada .Saada paberid postiga.Eelkõige väiksemate kohtuvaidluste kohtus saate oma üürileandjale paberite saatmiseks kasutada esmaklassilist posti.Kasutage muid meetodeid. Kontrollige oma kohtu eeskirju.

13
Esitage oma teenusetõend. Igaüks, kes teie üürileandjat teenindab, peab tavaliselt täitma vormi, mida nimetatakse “teenuse tõendiks” või “teeninduse kinnituseks”. Nad tagastavad selle vormi teile. Tehke oma dokumentide jaoks koopia ja esitage originaal kohtule.

14
Lugege oma üürileandja vastust. Teie üürileandja saab vastata, esitades vastuse. Saate koopia, seega lugege seda tähelepanelikult. Tehke kindlaks oma üürileandja kaitse. Näiteks võib teie üürileandja teie faktiväidetega mitte nõustuda. Kui väidate, et ta sisenes teie korterisse kaks korda ilma loata võivad nad maksust keelduda. Üürileandja võib samuti ümber pöörata ja teile vastuhagi esitada. Seda nimetatakse “vastuhagiks”. Näiteks kui te ei ole üüri maksnud, võib teie üürileandja teid kohtusse kaevata. mida sa võlgned.

15
Osalege faktide otsimises. Kohtuasja faktide väljaselgitamise etappi nimetatakse “avastamiseks”. Väiksemate hagide kohtus on tavaliselt avastamist lihtsustatud. Näiteks võite esitada põhidokumendid, näiteks üürilepingu koopia, kuid teil pole õigust millelegi muule. .Kuid tavalises tsiviilkohtus võib avastamine olla üsna pikk. Võimalik, et peate avalduses vastama küsimustele vande all. Võite ka oma üürileandja või teised tunnistajad tagandada. Tõenäoliselt peate vastama ka kirjalikele küsimustele, mida nimetatakse “ülekuulamisteks”. € ja “sissepääsutaotlused.â€Võite küsida ka oma üürileandjalt teavet, mis võib abiks olla. See, mida te küsite, sõltub teie juhtumi asjaoludest. Näiteks kui kaebate kohtusse rassilise diskrimineerimise eest, võite küsige oma üürileandjalt, kui paljudele afroameeriklastest üürnikele nad on viimase kümne aasta jooksul üürinud. Kui tunnete, et avastamisprotsess on teid häirinud, pöörduge advokaadi poole. Paljud advokaadid võivad pakkuda “lahtistatud õigusteenuseid”, mis tähendab, et saate palgata. nad saavad hakkama diskreetsete ülesannetega. Säilitate juhtumi üle kontrolli, kuid advokaat juhendab teid, koostab juriidilise dokumendi või tegeleb avalduse esitamisega. Eraldi õigusteenused on hea viis õigusabikulude madalaks hoidmiseks.

16
Tooge tunnistajad. Ilma tunnistajateta on see olukord, “ütles ta, ütles ta” soojust, teie korteris viibinud sõber saab teie juttu varundada. Kui teie tunnistajad vabatahtlikult kohale ei tule, esitage neile kohtukutse. Kutse taotlemiseks peaksite kohtusse pöörduma enne oma istungi kuupäeva.

17
Jälgige ülekuulamist. Üürileandja-üürniku vaidlusi käsitletakse erinevalt, olenevalt kohtust. Mõnes kohtus on teil täielik kohtuprotsess. Teistes riikides toimub ärakuulamine, mis on vähem formaalne. Et teada saada, millega te tegelete, minge kohtumajja ja jälgige istungit. Märkmete tegemiseks võtke kaasa märkmik.

18
Riietu professionaalselt. Kohtus ei pea te ülikonda kandma, kuid peaksite välja nägema korralik ja puhas. Pidage meeles, et kohtunik mõistab teie üle kohut esimesest hetkest, kui kohtusaali astute. Võimalusel kandke dressipükse ja kleit-särki. Naised võivad kanda ka konservatiivset kleiti.Jäta lühikesed püksid, püksid, T-särgid ja topid koju. Kandke teksaseid ainult siis, kui teil pole muid pikki pükse.

19
Esitage oma juhtum. Kohtusse kaebava isikuna lähete esimesena. Rääkige selgelt ja aeglaselt, et kohtunik teid kuuleks. Vältige üürileandjaga rääkimist. Selle asemel suunake kõik märkused kohtunikule. Võite kasutada märkmeid, kuid te ei tohiks lugeda kirjutatud stsenaariumi. Kasutage oma sõnu ja selgitage olukorda, nagu räägiksite oma ülemusega. Kui teil on tunnistajaid, öelge kohtunikule, kes nad on ja mida nad tunnistavad. Saate neile küsimusi esitada ja teie üürileandja saab neid ristküsida. Kui kohtunikul on küsimusi, võivad nad ka neid küsida.

20
Kuulake oma üürileandja juhtumit. Teie majaomanik jääb teiseks. Oluline on jääda rahulikuks ja mitte neid segada. Vältige üürileandja kõne ajal silmade pööritamist ega kommentaare. Pidage meeles, et teil on võimalus vastata kõigele, mida teie üürileandja ütleb. Teie üürileandja võib kutsuda tunnistajaid. Samuti on teil võimalus neile küsimusi esitada.Kui teie üürileandja ütleb midagi, millega te ei nõustu, kirjutage märge, et mäletaksite seda kohtunikuga tõstatama. Nii hästi kui saate, ignoreerige isiklikke rünnakuid. Teie üürileandja võib öelda, et olete valjuhäälne või et teie lapsed ei käitu. Kui need probleemid pole hagiga seotud, jätke need tähelepanuta.

21
Võtke vastu kohtuniku otsus. Pärast seda, kui kumbki pool on oma kohtuasja esitanud, teeb kohtunik otsuse ühe teist. Üldjuhul peaks kohtunik otsustama kohtuistungil, välja arvatud juhul, kui juhtum oli väga keeruline. Sel juhul võite saada hiljem kirjaliku otsuse. Kui kaotate, kaaluge, kas esitada apellatsioonkaebus. Rääkige advokaadiga, kui teil seda pole. Edasikaebamine on aeganõudev ja kulukas. Kui otsustate edasi kaevata, peate esitama apellatsiooniteate kiiresti, tavaliselt 30 päeva jooksul, kuigi täpne aeg sõltub kohtust. Ka teie üürileandja võib kaebuse esitada, kui ta kaotab.