Kuidas Knockwursti valmistada

Knockwurst on Saksa vorst, mis on tuntud oma küüslauguse ja suitsuse maitse poolest. Kuna knockwurst on eelküpsetatud vorst, on selle valmistamine teiste vorstidega võrreldes kiire ja lihtne. Knockwursti serveeritakse tavaliselt kuklis koos selliste maitseainetega nagu hapukapsas, sinep ja praetud sibul. Kõige levinum viis knockwursti küpsetamiseks on keetmine, kuid võite seda ka pannil praadida, grillida või küpsetada.

1
Pane pott soolaga maitsestatud vesi keema. Täida suur pott 3/4 ulatuses veega. Lisage veele 2 näputäis lauasoola ja seadke põletid kõrgele. Laske veel soojeneda, kuni pinnal hakkavad mullid purunema.

2
Lülitage pliit välja. Laske keeval veel minut või paar settida. Knockwurste ei pea keevas vees küpsetama, sest need on juba eelnevalt keedetud. Vesi peab olema knockwursti küpsetamiseks piisavalt kuum, kuid mitte keema. Ärge pange kooki keevasse vette, vastasel juhul küpsetate need üle.

3
Asetage knockwurst 10-15 minutiks kuuma vette. Kasutage tangide paari, et laske knockwurst aeglaselt kuuma vette. Kui need on vees, katke pott kaanega. Knockwurst lõpetab keetmise kuumas vees.

4
Eemaldage knockwurst veest. Tõmmake knockwurst kuumast veest välja tangidega. Laota knockwurst taldrikule või küpsetusplaadile.

5
Serveeri knockwursti koos lisanditega. Populaarsed keedetud knockwursti lisandid on hapukapsas, sinep ja praetud sibul. Paljud inimesed söövad oma knockwursti kukli sees. Knockwursti võid hoida külmkapis 3-4 päeva või sügavkülmas kuni 3 kuud.

6
Kuumuta ahi temperatuurini 300 °F (149 °C). Enne knockwursti küpsetamist peaksite ahju alati eelsoojendama. Ahju eelkuumutamine tagab, et knockwurst küpseb läbivalt ühtlaselt.

7
Lõika knockwurst, kui soovite. Knockwursti võid lõigata tükkideks, viiludeks või libistada need keskelt alla. Kui lõikate knockwursti tükkideks, saate selle lisada mõnele teisele küpsetusroale, näiteks pajaroogale või küpsetatud makaronidele ja juustule. Knockwursti lõikamine on kasulik ka hammustavate tükkide valmistamiseks.

8
Asetage knockwurst keedunõusse. Laota knockwurst nõude põhjale. Kui hoidsite knockwursti tervena, soodustab nende pooleldi viilutamine ühtlasemat küpsetamist. Võite asetada knockwursti viilutatud sibula või hapukapsa voodile, et parandada nende maitset. Asetage knockwurst üksteisest ühtlasele kaugusele, et te ei koguneks ega küpsetaks neid vähe.

9
Vala muud koostisosad knockwursti peale. Knockwursti küpsetatakse sageli küpsetatud ubade, mustade ubade, ubade, sibula või peekoniga. Kui soovite küpsetatud knockwursti maitset täiustada, valage ube, hakitud sibulat või paar peekoniviilu enne ahju panemist.

10
Küpseta knockwursti 20-25 minutit. Jätkake knockwursti küpsetamist temperatuuril 300 °F (149 °C). Ava ahi ja vaata knockwursti. Need peaksid olema kuldpruunid ja lõhnavad.

11
Serveeri knockwurst. Kui võtate küpsetusnõu ahjust välja, kandke paari ahjukindaid. Enne serveerimist laske knockwurstil 2-3 minutit jahtuda. Küpsetatud knockwursti võid hoida külmkapis 3-4 päeva või sügavkülmas kuni 3 kuud.

12
Valage 2 supilusikatäit (30 ml) õli kastrulisse. Knockwursti praadimiseks võite kasutada oliivi-, rapsi- või maapähkliõli. Kui soovite lisada rohkem maitset, praadige sibulat õlis enne knockwursti küpsetamist. Kui praadite sibulat enne knockwursti valmistamist, ärge unustage neid soola ja pipraga maitsestada.

13
Kuumuta pannil õli 1-2 minutit. Lülitage pliit keskmiselt kuumale tulele ja alustage õli kuumutamist. Kallutage panni, kui õli kuumeneb minutiks, et näha, kas see on kuum. Õli tuleks kuumutada, kuni see voolab pannil sujuvalt nagu vesi. Õli pind peaks läikima ja läikima.

14
Küpseta knockwursti 10-15 minutit. Knockwursti võid küpsetada tervelt või tükkideks lõigata. Knockwursti küpsetamise ajal keerake neid regulaarselt, et tagada ühtlane küpsetamine. Knockwursti väliskülg peaks olema pruun.

15
Eemaldage knockwurst pannilt ja serveerige neid. Kasutage tangide paari, et kott pannilt välja saada. Kui soovite osa õlist imada, võite panna knockwursti paberrätikutele. Enne serveerimist laske knockwurstidel 2–3 minutit jahtuda. Knockwursti serveeritakse tavaliselt kuklil ja selle peal on praetud sibul, hapukapsas või sinep. Keedetud knockwursti saate hoida külmkapis 3–4 päeva või külmutada kuni 3 kuud.

16
Asetage knockwurst madalal kuumusel grillile. Madala kuumusega grill on vajalik, et saaksite knockwurstil ühtlase küpsetamise ilma seda põletamata. Ärge asetage knockwursti kõrgel kuumusel grillile, vastasel juhul põletate selle väljastpoolt ilma keskosa küpsetamata.

17
Keeda vorsti 3-5 minutit. Aseta knockwurst tangidega grillile. Knockwursti küpsemise ajal peaksid selle grillipoolsele küljele jääma grilljäljed.

18
Keera vorst ümber ja küpseta teiselt poolt 3-5 minutit. Knockwursti ümberpööramine tagab, et see küpseb täielikult läbi ja tekitab grillimisjälgi mõlemale poolele. Kui vorst on täielikult küpsenud, peaks see olema kogu ulatuses hall või pruun ja mahl peaks olema selge.

19
Serveeri knockwursti kuklil koos lisanditega. Grillitud knockwurst jääb neile meeldivaks. Nende populaarsete maitseainete hulka kuuluvad sinep, hapukapsas, grillitud sibul ja sinep. Kui teil on knockwursti ülejääke, võite neid hoida külmkapis 3-4 päeva või sügavkülmas kuni 3 kuud.