Kuidas Kheeri teha

Kui olete kunagi Indias või isegi lihtsalt India restoranis käinud, olete võib-olla proovinud kheeri, riisipudingiga sarnast magustoitu. Kuid kas teadsite, et kheeri saab teha ka vermikelliga? Mõlemal juhul võite ihaldada seda India naudingut ja soovite teada, kuidas seda valmistada. India kheeri – kas riisi või vermišelli varianti – on suhteliselt lihtne valmistada ja see paneb teid ja teie külalisi kindlasti rohkem kui ühte portsjonit tahtma.

1
Lisateavet kheeri kohta. Kheer on vaid üks nimi riisipudingitaolisele magustoidule, mida valmistatakse sageli erilistel puhkudel Kagu-Aasia riikides nagu India, Nepal ja Pakistan. Kheer on aastaringne lemmik, mida saab serveerida mitmesuguste asjadega, alates hakitud pähklitest, nagu pistaatsiapähklid või mandlid, kuni vürtsideni, nagu kardemon ja safran. Kheeri jaoks pole ühtset standardset retsepti. Iga perekond ja geograafiline piirkond valmistab kheeri, kasutades mõnda retsepti variatsiooni. Kheeri tuntakse ka erinevate nimede all, sealhulgas khir, payasam, payasa või kheeri.

2
Koguge varusid. Enne keetmise alustamist peate kheeri jaoks koostisosad kokku koguma. Retsept on üsna lihtne, kuid kui kohalikus supermarketis neid ei ole, peate võib-olla minema toidu spetsialiseeritud poodi. Neljale inimesele mõeldud kheeri jaoks on vaja järgmisi koostisosi: 1 tass kergelt üleküpsetatud riisi, 2 tassi täispiima, 3 spl suhkrut, 1 spl rosinaid, 1 spl hakitud pistaatsiapähklit, 1 spl hakitud mandleid, 1/8 tl pulbristatud kardemoni ja näputäis safranit. Võite kasutada mis tahes tüüpi riisi, näiteks pikateralist või basmati, selle retsepti jaoks. Tõenäoliselt on parem mitte kasutada maitsestatud riisi, näiteks jasmiini või kookospähklit. Kui teil on mõnest teisest roast riisi üle jäänud, võite seda kasutada kheeri valmistamiseks. Kui teete riisi ainult kheeri jaoks, on parem seda veidi üle keeta, et jäljendada. järelejäänud riisi tekstuur.

3
Valmistage pann ja koostisosad ette. Enne kheeri keetmise alustamist kuumutage pann ning valmistage ette safran ja rosinad, et need oleksid toiduvalmistamise ajal kasutamiseks valmis. Seda on oluline teha enne toiduvalmistamise alustamist, et kheer ei põleks koostisosade segamise ajal. Pane rosinad veidi vette, et need üles paisuks. Kasutage mis tahes väikese või keskmise paksu põhjaga panni, mida peate küpsetama. kheer.Kuumutage pann keskmisel gaasileegil või elektripliidil.Panni kuumenemise ajal jahvatage uhmri ja nuiaga safran ja näpuotsaga suhkrut. Seadke see küljele.

4
Küpseta oma kheer. Kui olete panni eelkuumutanud ja ettevalmistustööd teinud, olete valmis oma kheeri küpsetama. Ärge lahkuge pannilt selles etapis, et kheer ei põleks. Lisage kuumutatud pannile tass veidi üleküpsetatud riisi ja 2 tassi täispiima. Segage seda segu kergelt. Kui teile meeldib ühtlasem tekstuur, püreesta riis enne piimale lisamist veidi. Lisage safrani ja suhkru segu pannil olevale piimale ja riisile.

5
Sega segu tulel. Peate veenduma, et te ei jäta segu praegu pannile, et see ei põleks. Jätkake panni segamist, kuni segu saavutab soovitud konsistentsi. Laske segul kuumusel pakseneda, kuid võite ise otsustada, kui paksuks see läheb. Mõnele inimesele meeldib nende kheer vedelam nagu kreemjas supp, samas kui teistele meeldib nende kheer paks nagu kaerahelbed.

6
Lisa suhkur ja ülejäänud koostisosad. Kui teie kheer on saavutanud soovitud konsistentsi, lisage 3 spl suhkrut ning rosinad ja segatud pähklid. Sega need ained segusse. Lisa suhkur enne rosinaid ja segatud pähkleid. Soovi korral võiksite maitsta kheeri, et näha, kas see vajab rohkem suhkrut. Nõruta rosinad ja lisa need segule koos 1 sl hakitud pistaatsiapähklite ja 1 sl hakitud mandlitega. Tõsta pann tulelt ja lisa 1 /8 tl pulbristatud kardemoni.

7
Serveeri ja naudi! On kätte jõudnud aeg nautida oma kheeri! Sõltuvalt teie maitsest ja aastaajast võite roogi serveerida nii kuumalt kui ka külmalt. Visuaalse efekti saavutamiseks võite oma kheeri lisada mõne hakitud pistaatsiapähkli või mandliga.

8
Lisateave vermišelli kheeri kohta. Vermicelli kheer on üks populaarne variatsioon riisipudingitaolisest magustoidust, mida valmistatakse sageli erilistel puhkudel Kagu-Aasia riikides nagu India ja Pakistan. See lihtne ja kiire retsept on aastaringne lemmik, mida saab serveerida mitmesuguste asjadega, alates hakitud pähklitest, nagu pistaatsiapähklid või mandlid, kuni vürtsideni, nagu kardemon ja safran. Kheeri jaoks pole ühtset standardset retsepti. Iga perekond ja geograafiline piirkond valmistab kheeri, kasutades retsepti mõningaid variatsioone. Vermicelli kheer on tuntud ka kui semiya payasam.

9
Koguge varusid. Enne keetmise alustamist peate oma vermišelli kheeri jaoks koostisosad kokku koguma. Retsept on üsna lihtne, kuid kui kohalikus supermarketis neid ei ole, peate võib-olla minema India toidupoodi. Neljale inimesele mõeldud vermikelli jaoks on vaja järgmisi koostisosi: ½ tassi röstitud vermišelli; 2 ½ tassi soojendatud täispiima; ½ tassi magustatud kondenspiima; 2-3 spl segatud, kuivatatud puuvilju ja pähkleid; ½ tl kardemonipulbrit; 1 spl ghee; näputäis safranit.Kui elate India toidupoe lähedal, võite osta röstitud vermišelli, et te ei peaks seda eraldi röstima. Kasutatava piima kogus võib suureneda või väheneda olenevalt sellest, kui kreemjat te oma kheeri soovite. Kasutage mis tahes kuivatatud puuvilju ja pähkleid, nagu rosinad, kuivatatud kirsid, india pähklid, mandlid või pistaatsiapähklid. Ghee on India või. Kui te seda ei leia, võite kasutada selitatud võid.

10
Rösti kuivatatud puuviljad ja pähklid ning vermišellid. Enne vermikelli keetmise alustamist peate kuivatatud puuviljad ja pähklid kiiresti röstima. Kui te ei ela India toidupoe läheduses või eelistate lihtsalt seda tööd ise teha, peate ka oma vermišelli röstima. Kasutage pähklite ja kuivatatud puuviljade röstimiseks mis tahes väikese või keskmise paksu põhjaga panni. vermikellid.Kuumutage pann keskmisel gaasileegil või elektripliidil ja lisage ghee.Kui ghee on kuumutatud pannil sulanud, lisage pähklid ja pruunistage veidi. Seejärel lisa rosinad, kuni need paisuvad. Tõsta see kuivatatud puuviljade ja pähklite röstitud segu vermišellide röstimise ajaks kõrvale. Lisage vermikelli pannil ülejäänud ghee-le või selitatud võile, kuni see on samuti kuldpruun. Jäta pannile.

11
Küpseta oma vermišelli kheer. Kui olete vermikelli ning kuivatatud puuviljad ja pähklid röstinud, olete valmis vermikelli keetma. Ärge jätke panni selles etapis, et see ei kõrbeks.Pannil röstitud vermišellidele lisage piim ja mõned pähklid. Pange pannile kaas umbes 6-8 minutit vermišelli keetmiseks.

12
Lisa kondenspiim, kardemon ja safran ning keeda kauem. Kui vermišelli on küpsenud, eemaldage panni kaas ja lisage ½ tassi magustatud kondenspiima; ¼ tl pulbristatud kardemoni; ja näputäis safranit.Maitske segu ja lisage rohkem kondenspiima, kui soovite, et kheer oleks magusam.Pärast kondenspiima, kardemoni ja safrani lisamist laske segul veel mõni minut küpseda ja paksenege soovitud konsistents. Lase segul kuumusel pakseneda ja otsusta, kui paksuks see läheb. Mõnele inimesele meeldib nende kheer vedelam nagu kreemjas supp, samas kui teistele meeldib nende kheer paks nagu kaerahelbed.

13
Kaunista ülejäänud kuivatatud puuviljade ja pähklitega. Kasutage oma kheeri peal kõiki kuivatatud puuviljade ja pähklite jääke. Kui soovite, saate keerukamate maitsete saamiseks kaunistada erinevate puuviljade ja pähklitega, kui kheeris.

14
Serveeri ja naudi! On saabunud aeg nautida oma vermikelli kheeri! Sõltuvalt oma maitsest ja aastaajast võite rooga serveerida nii kuumalt kui ka külmalt. Lisamaitse ja visuaalse efekti saamiseks võite oma vermikelli kheeri kaunistada puuviljadega, nagu maasikad, banaanid või õunad.