Kuidas keeta keedetud krevette

Krevetid on suurepärane mereandide delikatess. Nende liha on õrn ja magus, nende küpsetamiseks kulub vaid mõni minut ja poole sidruni puhul pole esitlemine kunagi probleem. Siin on kindel viis krevettide või krevettide valmistamiseks. Parimate tulemuste saamiseks kasutage värskeid metsikuid krevette.

1
Kuumuta suur pott vett lihtsalt keema. Sa tahad piisavalt vett, et kõik krevetid mugavalt mahutada. Vett peaks olema umbes 1–2 tolli (2,5–5,1 cm) rohkem kui krevette. Lisage veele: 1/4 tassi siidriäädikat Näputäis soola Maitsestamine. Kasutada võib Zataraini krevettide keetmise maitseaineid või Old Bay maitseaineid või mõlema kombinatsiooni. Kasutage kas väikest kasti Zataraini, 3–4 supilusikatäit Old Bay’t või kasti Zataraini 1 supilusikatäie Old Bay’ga.

2
Keeda vett paar minutit, et see hästi maitsestuks. See aitab muuta vee rohkem puljongiks või soolveeks, millesse siis krevetid uputate.

3
Kastke värsked krevetid vette. Enamik kokkasid nõustuvad, et krevettide keetmine koos pea ja koorega, kuigi koorimine on tüütu, muudab krevetid maitsvamaks ja maitsekamaks. Soovi korral eemaldage krevettidest veenid enne, kui paned need potti küpsetama.

4
Keeda krevette, kuni mõned neist hakkavad vee peal hõljuma. Krevettide keetmiseks pole määratud aega, kuid väiksemate krevettide (50+ naela kohta) valmistamiseks kulub umbes 2–3 minutit, suuremate krevettide (~30 naela kohta) puhul aga umbes 5–7 minutit. See on siiski vaid juhis. Kui tunnete, et soovite küpsust kontrollida, küpsetatakse krevetid siis, kui viljaliha paksem osa on läbipaistmatu. Jälgige, et krevetid ei küpsetaks üle. Üleküpsetatud krevetid muutuvad sitkeks ja kummiseks. Eemaldage krevetid tulelt niipea, kui mõned neist hakkavad vee peale kerkima.

5
Kurna krevetid kurnis ja põruta kohe jäävannis. Kastke kurn lihtsalt jäävanni ja võtke kohe välja. See peatab krevettide üleküpsemise enam-vähem.

6
Nõruta krevettidest kogu vesi, tõsta vaagnale ja kaunista poole sidruniga. Nautige!