Kuidas kaunistada küpsiseid šabloonidega

Küpsiste kaunistamine šabloonidega on lõbus viis luua ilusaid ühtseid küpsiseid minimaalse vaevaga. Šabloonide suurepärase väljanägemise tagamiseks vajate kuninglikku glasuurit, šabloone ja kas nihkelabidat teise glasuurikihi kandmiseks šabloonile või toiduvärvipihustit, mis levib šabloonile. Kuigi soovite lasta oma glasuuril aluskihil üleöö seista, et see kõvastuks, ei võta küpsiste šabloonimine kuningliku glasuuriga või toiduvärvipihustiga üldse aega!

1
Soovi korral jäätage oma küpsis ühtlase kihi kuningliku glasuuriga. Sa võid alati lisada šablooni otse palja küpsise peale, kuid glasuurkihi peale panemine näeb sageli parem välja. Täitke torukott kuningliku glasuuriga ja visandage kogu küpsis enne selle glasuuriga täitmist. Kuninglik glasuur läheb laiali ja kõveneb, nii et pind on sile ja täiuslik. Otsige kuninglikku glasuuri ja torukotte kohalikust käsitööpoest või suurest kastipoest. Tavalise võikreemi glasuuri kasutamine kuningliku glasuuri asemel ei anna teile ühtlast ja kõva pind trafareti jaoks.

2
Laske glasuuril üleöö kuivada, et see oleks kõva. Oluline on, et glasuur oleks enne šablooni peale panemist täiesti kuiv, sest muidu jätab šabloon sisse süvendeid. Kui olete kõik küpsised jääga seganud, laske neil üleöö seista, et olla kindel, et glasuur on kõva, kui lähete järgmisel päeval neid šablooni tegema. Jätke küpsised ööseks katmata, et vältida glasuuriga segamist.

3
Aseta küpsis küpsetuspaberile. Rebige maha tükk pärgamentpaberit, et katta oma tööpind, näiteks köögilaud või laud. Asetage küpsis küpsetuspaberi keskele, mis kogub kokku kõik jäätised.

4
Valige trafarett, mis katab kogu küpsise. Küpsiste esmakordsel šabloonimisel on kõige parem kasutada lihtsat šablooni, et need väiksema tõenäosusega sassi lähevad. Alade täitmise hõlbustamiseks valige välja ülipeente joonteta ja lihtsa kujuga šabloon. Veenduge, et šabloon asetseks küpsisel tasaselt ja kataks kogu selle pinna, et mõlemal küljel oleks ruumi. Otsige šabloone kohalikust suurest kastipoest, käsitööpoest või veebist.Valige välja šabloon, mis on märgistatud toidule ohutuks.

5
Kasutage magneteid või šablooniraami, et hoida šabloon küpsise kohal paigal. Ostke šablooniraam, mis hoiab raami paigal magnetitega, et teie käed oleksid vabad. Kui te ei soovi šablooniraami osta, asetage paar väikest ümmargust magnetit üksteise peale ja asetage need küpsise ümber, pannes šabloon nende vahele, et see püsiks pingul ja paigal. Šabloonraamid leiate. võrgus ja neid saab reguleerida, et need sobiksid igas suuruses küpsisega. Näiteks asetage küpsise ümber 4 ümmargust magnetit, pange šabloon magnetite peale ja seejärel lisage šabloon paigal hoidmiseks 4 magneti peale veel üks kiht magneteid.

6
Looge jäik konsistents, mis levib šabloonile. Glasuur peaks olema piisavalt lahtine, et see jaotuks küpsisele ühtlaselt, kuid samas paks, et see ei jookseks šablooni alla. Proovige lisada 1 tl (4,9 ml) vett 1 tassi (240 ml) kuningliku glasuuri kohta, segades need põhjalikult. Kuna kuninglik glasuur on juba ülijäik, aitab veidi vee lisamine seda kergemini levitada. Katsetage glasuuri, kastes nuga sellesse, kui glasuur peaks noa külge kleepuma, ilma et see maha kukuks.

7
Kasutage nihkespaatlit, et levitada glasuur üle šablooni avade. Kastke spaatel glasuurisse ja hakake seda küpsisele määrima. Pintseldage glasuur ettevaatlikult väikestes kogustes, jaotades selle ühtlase kihina kõikidele pragudele. Parimate tulemuste saamiseks on kõige parem kasutada šablooni peal lihtsalt ühte värvi glasuuri. Kui proovite peale kanda kahte või enamat erinevat värvi glasuuriga küpsisešabloonile, peate olema väga ettevaatlik iga värvi levitamisel. Võimalusel kasutage väiksemat tööriista, et hajutada iga värvi konkreetsetele šablooniavadele.

8
Silu glasuurkihti mitu korda, et tippudest lahti saada. Kasutage kogu küpsise silumiseks nihkelabida pikkust. Liikuge sellest mitu korda eri suundades üle, et vabaneda tippudest või kriimustusjälgedest, moodustades tasase jääkihi. Siluge glasuur välja, et see ei jääks šabloonist kõrgemale, vastasel juhul moodustab see õhkutõusmisel piike. šabloon.

9
Tõstke šabloon eemaldamiseks kiiresti ja ettevaatlikult üles. Haarake šablooni servadest ja tõstke see otse üles, et vältida jäätumise määrdumist. Hoidke sõrm või paar küpsise peal, et see ei liiguks, kui šablooni kiiresti eemaldate. Šablooni viltu tõstmine on halb, sest see võib glasuurit määrida.

10
Puhastage ja kuivatage šabloon enne selle kasutamist teisel küpsisel. Kui te šablooni ei puhasta, võib eelmise küpsise glasuur sattuda teie uuele küpsisele ja mustri rikkuda. Pühkige šabloon niiske paberrätikuga, et vabaneda liigsest jäätumisest, ja kuivatage see puhta paberrätiku või kaltsuga.

11
Kasutage küpsise kaunistamiseks värvilist toidusprei purki. Ostke toidupoest või veebist purk värvipihustiga toiduvärvi pihustit. Neid purke on mitmes erinevas värvitoonis ja need katavad šablooni ühtlase pihustuskihiga, jättes maha soovitud mustri. Toiduvärvipihusti purgi asemel võite toiduvärvi ühtlaseks pealekandmiseks kasutada õhupintslit.

12
Hele värvikihi pealekandmiseks hoidke pihustit küpsisest 7,6 cm kaugusel. Loksutage värvipihusti purki enne selle pealekandmist hästi. Küpsisest eemal hoidmine aitab tagada, et kantakse kerge kiht ning värv ei jookse ega muutu laiguliseks. Liigutage pihustit üle kogu küpsise, kuni värv on ühtlaselt peale kantud. Kui kasutate õhupintslit, lülitage see madalale kiirusele ja tõmmake kergelt päästikule, et kanda pehme värvikiht. Kerge värvikihi kasutamine aitab samuti tagada pihusti ei leki šablooni alla.

13
Kandke täiendavaid heledaid kihte, kuni saavutate soovitud tooni. Pärast esimest heledat kihti kontrollige, kas olete värviga rahul. Kui soovite, et see oleks veidi tumedam või erksam, kandke peale teine ​​hele kiht nagu esimest korda, hoides pihustamisel toiduvärvipritsi purki küpsisest vähemalt 7,6 cm kaugusel.

14
Tõstke šabloon ettevaatlikult üles ja soovi korral vahetage see teise vastu. Tõstke šabloon ettevaatlikult üles, eemaldades esmalt šablooni raami või magnetid. Valige šabloon otse üles ja soovi korral asetage küpsise peale veel üks. Toiduvärvipihusteid saab kanda üksteise peale, luues küpsisele palju erinevaid värve. Pärast kasutamist pühkige šabloon niiske paberrätikuga, et see järgmist küpsist ära ei rikuks.