Kuidas kasutada vormitud koogipanni

Koogivorme on erineva kujuga, alates loomadest kuni kirjadeni. Kujundatud pannidega töötamine võib olla põnev väljakutse igale pagarile. Parima vormiga koogi loomiseks kulutage veidi aega panni määrimisele ja jahuga üle määrimisele. Täiendavate tugede lisamine otse taignale enne küpsetamist muudab teie koogi tugevamaks. Kui kook on valmis, tõsta see pannilt jahutusrestile. Kui tunnete oma vormitud panni kasutamisega piisavalt mugavat, katsetage julgelt erinevate koostisosadega, et lisada kookidele veelgi elegantsi.

1
Kasutage kaasasolevat retsepti lähtepunktina. Enamikus vormitud pannides on tavaliselt panni külge kleebitud paberitükk, millel on valmis koogi kujutis ja põhiretsept. Selle retsepti järgi on hea teha proovikook, sest see annab aimu, kui palju tainast pannile mahub ja milline küpsetusaeg/temperatuur on parim.

2
Mõõda panni maht. Kui teie pannil pole juhtmõõtudega retsepti, peate ise välja mõtlema, kui palju tainast see vajab. Parim viis seda teha on täita mõõtetops veega, lisada vesi pannile ja lõpetada, kui ¾ täis on. Lisatud vee kogus on panni maht. Üldreeglina mahutab enamik vormitud panne kas 10 või 12 tassi (2,3–2,8 liitrit) tainast.

3
Määri pann. Võtke paberrätik või kondiitripintsel, kastke see veidi õlisse või hõõruge panni sisemust ümber. Pöörake kindlasti igasse vormi süvendisse või pilusse, vastasel juhul võib viimane kook sisemuse külge kleepuda. Kui soovite kiiremat varianti, võite peale kanda kihi mittenakkuvat pihustit, näiteks Baker’s Joy. Mõned pagarid eelistavad oma pannide katmiseks kasutada võid. Kuid või veesisaldus võib muuta selle vähem tõhusaks kui puhtad õlid. Mittenakkuv pihusti võib põrandal väga libedaks muutuda, seega piserdage pannid alati kraanikausi kohale.

4
Jahutage pann. Ainuüksi rasv ei takista koogitaignal küpsemise ajal panni külgedele kleepumist. Samuti peate panni igale siseosale kandma õhukese jahukatte. Parim viis seda teha on panna sisse lusikatäis jahu ja seejärel pannil ringi loksutada, kuni jahu kõik katab. Pöörake pann ümber ja visake üleliigne välja.

5
Täida pann ¾ täis taignaga. Kui juhendis pole teisiti öeldud, valage segatud tainas pannile, kuni ülaosas on natuke ruumi. See võimaldab koogil kerkida, ilma et see vormi servadest välja valguks. Kui valate kogemata liiga palju tainast sisse, võtke lihtsalt lusikas ja liigutage seda natuke keskelt täiendavasse kaussi. Kui teil tekib lisataigna, tehke eraldi pannil paar koogikesi.

6
Lisage kõik tugistruktuurid. Mõned vormitud koogid vajavad pärast ahjust välja võtmist lisatuge. Enne küpsetamist vaadake pann üle ja kaaluge, kas eraldiseisvad osad jäävad ilma täiendava abita püsti või mitte. Kui jah, siis torgake nendesse kohtadesse mõned toidukõlbulikud bambusest vardad või hambaorkid. Näiteks kui kasutate 3D-loomakujulist koogivormi, siis on hea mõte mõelda, kas pea või kõrvad jäävad pärast seda püsti. küpsetamine.Kui lisate taignale tugesid, olge kooki teistele serveerimisel ettevaatlik. Tavaliselt on hea mõte jätta toestatud alad söömata.

7
Eemaldage kõik õhumullid, koputades pannile. Kui tainas on pannil, võtke see üles ja koputage paar korda õrnalt vastu tööpinda. See aitab õhumullid taigna sisemusest pinnale tõsta. Mullidega tainas võib tekitada koogi külgedel lünki ja kuivema maitse.

8
Asetage pann küpsiseplaadile, kui kuju on sügav. Kui pann on suurem ja sügavate taskutega taigna jaoks, siis on võimalus, et põhi kõrbeb enne, kui seest on täielikult küpsenud. Selle vältimiseks võite asetada panni küpsetusplaadile ja asetada küpsetamiseks keskmisele restile. Pidage meeles, et olenevalt panni suurusest peate võib-olla eemaldama ahjust täiendavad küpsetusrestid, et need ära mahuksid. kõik sees.

9
Seo kaheosalised vormid küpsetusnööriga kokku. Kui töötate 2-osalise vormiga koogivormiga, on võimalik, et need osad eralduvad ja valguvad küpsetamisel taignaga üle. Selle vältimiseks võtke 2–4 pikka küpsetusnööri tükki, keerake need pannide alla ja ümber ning siduge need tugevasti kinni. See hoiab taigna küpsetamise ajal pannide sees. Kasutage ainult küpsetusnööri, mitte teist tüüpi nööri, kuna see võib ahjus süttida. Kui kook on valmis, laske sellel enne nööri eemaldamist jahtuda.

10
Reguleerige soovitatud küpsetustemperatuuri vastavalt vajadusele. Enamik vormitud panne küpsetatakse temperatuuril 350 kraadi Fahrenheiti (176 kraadi Celsiuse järgi). Kuid kõige parem on juhiste saamiseks vaadata panniga kaasas olnud küpsetusjuhiseid või retsepti. Üldreeglina võivad sügavamate soontega vormitud pannid nõuda kõrgemat temperatuuri või küpsetusaega.

11
Seadke taimer minimaalse küpsetusaja jaoks. Vaadake oma retsepti, et näha, milline on teie koogi võimalikult lühike küpsetusaeg. Hankige eraldiseisev küpsetus- või ahjutaimer ja seadistage see kohe pärast koogi ahju panemist. Kui kontrollite oma kooki niipea kui võimalik, ei saa see kõrbeda.

12
Küpsust kontrolli hambatiku või vardas. Kontrollige, kas teie kook on valmis, pista panni sügavamasse kohta puidust vardas. Kui vardas on jäänud vaid paar puru, on kook valmis. Kui taigen on vardas, asetage kook 2 minutiks tagasi ja kontrollige uuesti. Kui vaatate madalamas kohas, on võimalik, et kogu kook ei küpse. See on eriti oluline keerulise kujuga kookidega töötades. Kui kook on valmis, märkige üles kogu küpsetusaeg. Nii saate järgmisel korral, kui kasutate seda panni, täpset küpsetamisaega ja -temperatuuri.

13
Enne pannilt eemaldamist laske sellel 30 minutit jahtuda. Kui saate oma käe koogi peale asetada ja tunda ainult soojust, mitte avatud kuumust, on see eemaldamiseks valmis. Kuum kook mureneb tõenäolisemalt kui jahe. Kui paned kuumale koogile glasuuri, sulab see lihtsalt ära.

14
Lõdvendage servad sõrmedega. Enne koogi vormilt eemaldamist katsuge sõrmedega ülemisi külgi ja proovige neid õrnalt vormilt eemaldada. Ärge proovige liiga sügavale minna, vastasel juhul võite kooki servadest lõhestada. Mõned pagarid soovitavad libistada võinuga mööda panni külgi, kuid see ei tööta vormitud kookide puhul alati hästi, kuna see lõikab tõenäolisemalt lõpptoote.

15
Keerake see jahutusrestile. Kui kook on piisavalt jahtunud, asetage küpsetusrest panni peale. Rakendage veidi survet, et tükid koos püsiksid. Seejärel keerake kõik ümber, nii et kook kukub vormist välja ja restile. Kui töötate 3D koogiga, siis soovite, et koogi kõige lamedam osa oleks vastu resti.

16
Pange tähele kõik kinnijäänud alad. Ideaalis tuleb kook vormist puhtalt välja, ilma tükke maha jätmata. Kui kook kleepub või läheb katki, vaadake probleemsete kohtade tuvastamiseks panni sisse. Tulevikus võiksite enne küpsetamist kulutada lisaaega määrimisele ja jahuga määrimisele just nendel aladel.

17
Kasutage glasuuri kaunistamiseks ja koogi stabiliseerimiseks. 2-osalise koogi puhul määri glasuur osade vahele, et kogu kook koos hoida. Kui teil tekib raskusi koogi vormist väljavõtmisega, võite katkisetele tükkidele määrida glasuuriga ja hoida neid koogil. Glasuuri saab kasutada ka vormitud koogi teatud elementide rõhutamiseks.