Kuidas käsitseda poritiiba painutajat

Poritiibade painutaja pärast on lihtne ehmuda või segaduses olla, eriti kui see on teie esimene. Siiski on oluline meeles pidada, et olete seotud juriidilise protsessiga. See tähendab, et auto kokkupõrke korral peate läbima mõned olulised sammud. Õnneks, kui teate, mis need sammud on, on poritiiba painutajaga palju lihtsam õigesti käsitseda, isegi kui olete segaduses!

1
Tõmmake oma auto tee äärde, kui see on ohutult juhitav. Eemaldage end liiklusvoost, et vähendada uue õnnetuse ohtu. Pöörake kindlasti turvalisse kohta, kus teie ja teine ​​juht saate oma autodest välja tulla.Ohutuse suurendamiseks lülitage pärast mahasõitu sisse ohutuled.Pöörake tähelepanu sellele, kuhu teine ​​auto ümber tõmbab. Kui teine ​​auto ümber ei sõida, proovige vaadata ja meeles pidada tema numbrimärki, kui olete teeserval peatatud. Kirjutage numbrimärgi number niipea kui võimalik.

2
Kontrollige ennast ja teisi vigastuste suhtes ning helistage kiirabi. Kui teil või teie kaasreisijatel on tõsiseid vigastusi, helistage viivitamatult hädaabinumbril 911, et sündmuskohale saata kiirabi. Hoolitsege kõigi väiksemate vigastuste eest nii hästi kui võimalik. Väga oluline on anda parameedikutele sündmuskohale jõudes täpselt teada, milliste vigastustega nad tegelevad.

3
Olukorra hindamiseks kutsuge sündmuskohale politsei. Politsei peab tegema õnnetuse kohta avalduse. Kui on muret, et kahju võib olla tekitatud, tegutseb politsei neutraalse kolmanda osapoolena ja dokumenteerib õnnetuskoha. Kui teine ​​juht sõitis minema, saate politseile kohale jõudes teatada tema juhiloa numbri. mõnel juhul tundub poritiiba painutaja nii tühine, et mõlemad pooled väldivad politsei kutsumist ja vahetavad lihtsalt autokindlustuse infot. Siiski on väga oluline, et kindlustuse jaoks esitataks õnnetuse kohta politseiaruanne.

4
Suhelge teise juhiga, et veenduda nende ohutuses ja rahulikus olemises. Pärast seda, kui olete mõlemad kõrvale sõitnud, minge teise auto juurde ja küsige, kas juhi ja kaasreisijatega on kõik korras. Ilma vihastamata või ärritumata kinnitage neile, et politsei on teel ja olukorra eest hoolitsetakse. Hingake paar korda sügavalt sisse ja proovige selles suhtluses viha vältida. Rahulikuks jäämine vähendab muude tülide tekkimise tõenäosust. Kui teine ​​juht on vihane või sõjakas, taanduge tagasi oma auto juurde ja oodake politsei saabumist. Ärge kaasake neid ebatsiviliseeritult.

5
Vahetage kindlustus- ja kontaktandmed teise juhiga. Ütle rahulikul ja kogutud toonil teisele juhile, et soovid vahetada kindlustusinfot. Tooge oma kindlustusandmed oma autost või rahakotist. Haara ka mobiiltelefon või pliiats ja paber, mille abil saad kirja panna teise juhi kindlustusandmed. Kui juht ei ole kindlustatud, küsi tema nime, juhiloa numbrit, numbrimärgi numbrit, aadressi ja kontaktnumbrit. Neid ähvardavad õiguslikud tagajärjed ja te võite selle teabe politseile teatada. Ärge nõustuge korraldusega, mille kohaselt raha vahetab käsi ilma kindlustusfirmasid teavitamata, isegi kui te pole süüdi.

6
Kindlustuse eesmärgil tehke sündmuspaigast märkmeid ja pilte. Kasutage oma mobiiltelefoni nii autode kui ka libisemisjälgede pildistamiseks. Saate neid fotosid hiljem oma kindlustusseltsis oma nõude toetuseks kasutada. Sündmuskohale jõudes teeb politsei ka ise fotod. Neid fotosid saab kasutada ka teie kindlustusnõude esitamisel. Ärge segage end fotode tegemiseks liikluses.

7
Vajadusel hankige tunnistajate kontaktandmed. Mõned teised juhid ja jalakäijad võisid pärast õnnetust peatuda, et näha, kas kõik on korras. Küsige neilt inimestelt nende kontaktandmeid juhuks, kui vajate seda hiljem politseile või oma kindlustusseltsile. Võimalusel paluge neil pealtnägijatel jääda sündmuskohale ja anda politseile avaldus.

8
Vältige õnnetuses süü omaksvõtmist kuni politsei saabumiseni. Politsei otsustab, kes on õnnetuses süüdi. Kui võtate õnnetuses süüdi enne nende saabumist, võite olla vastutav teise juhi sõidukile tekitatud kahju eest, hoolimata sellest, mida politsei oleks öelnud. Samal ajal ärge süüdistage õnnetuses teist juhti , isegi kui arvate, et nad on süüdi. Õnnetuse eest vastutuse kindlaksmääramine on kõige parem jätta neutraalsele poolele.

9
Tehke politseiga täielikku koostööd ja rääkige neile tõtt. Rääkige oma pool õnnetusega seotud loost, jäädes faktide juurde, ilma ilustamata ja ütlemata midagi, mis pole tõsi. Vältige politseile valetamist, sest see võib viia teile kuriteosüüdistuse esitamiseni.

10
Küsige politsei aruande koopiat pärast seda, kui nad teid sündmuskohalt vabastavad. Korraldage politseiraporti koopia kättesaamiseks, kui politsei on selle kirjutamise lõpetanud. Märkige üles politseiametniku nimi, jaoskond ja märgi number, et saaksite asjaga tegeleda. Pange tähele, et see ei ole kindlustusnõude esitamise osana tingimata vajalik. Juurdepääs politsei poolt sündmuskohalt kogutud üksikasjadele muudab nõude täpse esitamise aga palju lihtsamaks. Oodake, kuni politsei teid sündmuskohalt vabastab. Ärge lahkuge järsult, vastasel juhul võib tunduda, et proovite olukorra eest põgeneda.

11
Võtke ühendust oma kindlustusseltsiga, et alustada kohe nõude esitamist. Otsige oma kindlustuskaardilt õnnetuse/kahjujuhtumi korral telefoninumbrit, millele saate helistada. Võtke võimalikult kiiresti pärast õnnetust ühendust kindlustusagendiga, et alustada kohe kahjunõuete menetlemist. Helistage oma kindlustusseltsile ja teatage sellest õnnetus kaitseb teie vara, kuid annab ka teie kindlustusseltsile võimaluse valmistuda teie nimel vaidlema.

12
Esitage oma kindlustusseltsile nii palju teavet kui võimalik. Tõenäoliselt vaatab agent läbi õnnetuse kohta vajaliku teabe (nt kõigi asjaosaliste nimed, aadressid ja kindlustusteave) kontrollnimekirja. Rääkige agendile sündmuskohalt tehtud fotodest ja märkmetest ning küsige, kuidas nad sooviksid, et te selle teabe kindlustusseltsile esitaksite. Kui olete palunud politseiaruande koopiat, rääkige sellest ka oma agendile . Nad võivad soovida saada oma dokumentide jaoks täiendavat koopiat. Enne selle kindlustusseltsile esitamist tehke koopiad kõigist oma tõenditest ja dokumentidest, et teil oleks ka sellele teabele juurdepääs.

13
Tehke koostööd oma kindlustusseltsiga, et näha, kuidas autot kõige paremini parandada. Agent võib teile öelda, kui suure osa remonditööde eest vastutate isiklikult ja mille eest võite oodata, et ettevõte maksab. Küsige agendilt, kas teil on mõni konkreetne remondiettevõte või -teenus, mida peaksite kahju hüvitamiseks kasutama.