Kuidas esitada autokindlustusnõuet

Kui olete sattunud õnnetusse või kogete mõnda muud autoavarii, on äärmiselt oluline teada õiget viisi autokindlustusnõude esitamiseks. Selle tegemata jätmine võib teile maksta sadu või isegi tuhandeid dollareid ja seada teie tuleviku ohtu. Kuigi kindlustuspoliisid võivad sageli olla sõnalised ja keerulised, ei pea nõude esitamine seda olema. Pärast õnnetusse sattumist võtke esimesel võimalusel ühendust oma kindlustusseltsiga. Kaitske ennast, võttes enne õnnetuses lahkuminekut teise juhi teavet.

1
Teadke, millal peaksite nõude esitama. On mitmeid olukordi, kus peaksite esitama autokindlustusnõude. Kõige tavalisem olukord, kus peate esitama kindlustusnõude, on siis, kui teie auto satub autoõnnetusse. Siiski peaksite avalduse esitama ka siis, kui teie auto on vandaalitsetud või varastatud.

2
Kontrollige oma kindlustuspoliisi. Autokindlustuspoliiside selgitus ja peen kirjas näivad olevat pikad ja sageli äärmiselt keerulised. Parim asi, mida teha enne kindlustusnõuete protsessiga liiga sügavale asumist, on oma poliis läbi lugeda ja uuesti läbi lugeda. Seejärel saate aru, milline on teie isiklik vastutus õnnetuse või muu autoavarii korral ja milline on teie kindlustusseltsi vastutus sellise juhtumi korral. Võimalik, et peate maksma omavastutuse – abi eest tasu. katta õnnetuse kulud – kui leitakse, et oled süüdi. Kui te pole süüdi, võib teie kindlustusselts aidata teil süüdlaselt juhilt omavastutust tagasi nõuda.

3
Võtke ühendust oma kindlustusseltsiga. Teie kindlustusseltsi number peaks olema teie kindlustuskaardi esiküljel. Võib-olla leiate selle ka oma kindlustuspoliisi dokumentide hulgast või kindlustusseltsi veebisaidilt. Võtke esimesel võimalusel ühendust kindlustusseltsiga, et saaksite teada, mida nende konkreetne nõuete esitamise protsess endast kujutab. Paljudel kindlustusseltsidel on veebiportaalid, kus saate nõude esitada, asjakohaseid dokumente üles laadida ja oma nõude olekut kontrollida. Küsige oma kindlustusseltsilt sellise võimaluse kohta.

4
Esitage oma kindlustusseltsile vajalik teave. Peate esitama teavet nii oma poliitika kui ka nõude olemuse kohta. Sõltuvalt teie nõude olemusest peate esitama erinevat tüüpi teavet. Teie ettevõte annab teile täpselt teada, millist teavet nad ootavad, kui te nendega telefoni teel ühendust võtate. Põhiteave, mille peate esitama, sisaldab teie nime, poliisi numbrit, teie sõidukile tekitatud kahju laadi ning poliisi algus- ja lõppkuupäeva. . Täiendav teave võib hõlmata ilmastikutingimusi, kellaaega ja kuupäeva ning kõigi õnnetuses või sündmuses osalenud reisijate või juhtide nimesid ja aadresse. Kui põrkasid kokku teise juhiga, esitage nende kohta mis tahes üksikasjad, mida saate, näiteks nende nimi. , kindlustusfirma ja poliisi number, numbrimärk ning auto mudel ja värv. Samuti peaksite võimalusel tuvastama, kes oli süüdi.Kui politsei oli kaasatud, esitage väljastatud pileti ja politseiaruande koopia.Mõned ettevõtted nõuavad teie nõude üksikasjade kohta vandetunnistust.Kaasake fotod oma auto kahjustustest. .Hoidke koopiad kõigist paberimajandusest ja dokumentidest, mille kindlustusseltsile esitate, ühes kaustas koos kindlustuspoliisiga. Võimalik, et peate hiljem neid dokumente vaatama.

5
Konsulteerige oma ettevõtte esindajaga. Pärast kindlustusseltsile vastava teabe edastamist liigub teie kahjunõue järgmisse etappi ja teile määratakse kindlustusnõuete esindaja. See isik uurib tõendeid kahjunõuete kohta ja aitab teid nõudemenetluses läbi viia. Esitage sellele esindajale kogu teave, mida saate, ja suunake kõik küsimused, mis teil oma poliitika kohta võivad tekkida, ja esitage talle nõue.

6
Esitage oma esindajale küsimusi. Isegi kui arvate, et teate vastuseid, on parem poliitika ja nõuete protsess selgeks teha. Kui teil on esialgse konsultatsiooni ajal küsimusi, küsige neid. Siiski peaksite kindlasti võtma aega pärast esmast konsulteerimist oma ettevõtte esindajaga ja oma poliitika läbivaatamist, et mõelda küsimustele, mis võiksid protsessi selgitada. Võite küsida: kui kaua nõuete menetlemine tavaliselt aega võtab? Kas nõude esitamisel on tähtaeg? Mis on minu poliisi limiit ja omavastutus?

7
Hinnangu saamiseks külastage sertifitseeritud remonditöökoda. Teie kindlustusselts või õnnetuse põhjustaja kindlustusselts peab teadma teie sõiduki remondikulusid. Isegi kui õnnetus juhtus teie süül, peate kindlustusseltsi teavitama remondi maksumusest. Ärge aga jätkake remondiga enne, kui teie kindlustusnõue on lahendatud. Vastasel juhul võite maksta remondi eest rohkem, kui kindlustusnõudest saate. Kui arvate, et teatud remonditöökoda suurendab remondikulusid, ärge kartke oma sõidukit mõnda teise kauplusesse viia. Mõnikord Kuid teie kindlustusselts nõuab teie piirkonnas kindlat remonditöökoda, seega arutage seda kindlasti oma nõuete esindajaga. Valige remonditöökoda, mis pakub teie auto parandamiseks garanteeritud hindu ja konkreetseid ajakavasid.

8
Korraldage kahjude korrigeerija teie autot vaatama. Kahjude lahendaja on kindlustusseltsi agent, kes kasutab vea kindlakstegemiseks ja kulukalkulatsiooni koostamiseks politsei aruandeid, teie külastatud remonditöökoja sõidukite remondihinnanguid ja muid teie esitatud dokumente. Kui võtate ühendust oma kindlustusseltsiga, küsige, millal ja kuidas kahjukäsitlejaga ühendust võtta. Teatud juhtudel võib ettevõte saata kahjukäsitleja õnnetuskohale või teie auto pärast seda üle vaatama. Korraldaja võib teilt ka küsida. et tuua oma auto tema juurde seda üle vaatama ja hindama.

9
Esitage kehavigastuse nõue. Kui teie autokindlustuspoliis sisaldab isikukahjude kaitset (PIP), võite saada kindlustuskaitse kõikidele autoõnnetuse tagajärjel tekkinud raviarvetele. Kui murdsite õnnetuse tagajärjel käe või kogesite piitsahoopi, saate oma PIP-i ära kasutada, esitades kehavigastuse nõude. Lisage oma kindlustusseltsile saadetava teabe hulka vigastuste aruanded ja haiglaarved. Kasulikud on ka fotod teie või teie reisijate vigastustest.

10
Esitage varakahju nõue. Kui teie autos oli väärtuslikku vara, mis õnnetuse ajal kahjustada sai või isegi autost välja varastati, võite esitada oma kindlustusseltsile varakahjunõude. Näiteks kui tassisite pagasiruumis koju uhiuut arvutit ja keegi põrutas teie autoga tagant sisse, purustades teie uue arvuti, võite esitada varalise kahju nõude. Küsige oma kindlustusseltsilt, kas teie poliis katab varakahju hüvitamise nõuded. Seda tüüpi nõue võib hõlmata ka selliseid asju nagu paadid või erivarustus, mida võisite õnnetuse ajal auto taga vedada.Pildistage isiklikule varale tekkinud kahju õnnetuse tagajärjel, mille kohta esitate nõude.

11
Esitage kolmanda osapoole nõue. Kolmanda osapoole nõue on selline, mille puhul esitate nõude teise juhi kindlustusseltsile. See on tavaline tee, kui otsustatakse, et teine ​​juht on süüdi. Kolmanda osapoole nõue kulgeb peaaegu identselt tavanõudega, mille esitaksite oma autokindlustusseltsile, kuid see võib võtta kauem aega kui teie enda ettevõttega suhtlemisel. Kui ettevõte näib venivat, võtke ühendust oma kindlustusseltsi esindajaga, et saada nõu, kuidas edasi toimida. Nad võivad sekkuda ja saada rohkem teavet. Võimalik, et peate kasutama üleminekut, mille käigus teie kindlustusselts kogub teie õnnetusega seotud kulud sisse ja maksab need teile tagasi. Kui teise juhi poliis ei kata teie kogukulusid, võtke ühendust oma kindlustusseltsiga alakindlustuse esitamise kohta. kattenõue. See võimaldab teil saada kulude vahe oma kindlustusseltsilt.

12
Hankige rendiauto. Olenevalt teie kindlustuspoliisist võib teil olla võimalik rentida auto remondi ajaks ilma lisatasuta. Küsige oma kindlustusesindajalt, kas teie poliis sisaldab üürihüvitist. Kui te ei saa oma kindlustusseltsilt autoga seotud kulusid katta, makske selle eest oma taskust või laske sõbral või pereliikmel teid viia kuhu vaja.

13
Lõpetage nõue. Täitke kõik paberid, mille kohandaja esitab, ja aktsepteerige maksetšekki. Kui tekivad rikete üle vaidlused või tunnete, et teile ei ole autole tekitatud kahju hüvitamiseks piisavalt raha antud, võite õiglase väljamakse saamiseks nõuda, et kindlustusselts uuriks teie juhtumit lähemalt. Kui õnnetus juhtus teie süül ja teile tundub, et maksate liiga palju teise poole remondikulude eest, võib osutuda vajalikuks pöörduda kohtusse. Kui teil ja teisel juhil on juhtunuga seoses kaks erinevat lugu ja teie kindlustusseltsid ei saa tulla. kokkuleppele vastutava isiku kohta, peate võib-olla algatama kohtuvaidluse. Konsulteerige kvalifitseeritud juristiga, kui kavatsete võtta õiguslikke meetmeid.

14
Lase oma auto remontida. Teie kindlustuspoliis võib katta kogu või osa kahju kulud. Pärast nõude kontrolli saamist jätkake oma auto remondiga. Kui teie auto tunnistatakse remondikõlbmatuks (“kokku”), saate sinise raamatu hinna (kasutatud autodele määratud standardhind), mis on kohandatud teatud spetsiifikaga, nagu teie auto läbisõit ja seisukord. Kui teie auto on käes, ei pea te seda ei pea minema autoremonditöökotta, mis tegi teie esialgse kalkulatsiooni. Kui kindlustusselts nõudis autoremonditöökoda, kuhu läksite, vaadake ringi erinevate hindade jaoks. Laske oma auto remontida kõige usaldusväärsemas, kuid soodsamas kaupluses. Raha säästmiseks parandage oma auto üldiste autovaruosadega, mitte tootja soovitatud või sertifitseeritud osadega.