Kuidas kanarinda ribadeks lõigata

Valkudest pakatavad ja madala rasvasisaldusega kana rinnad on tervislike toitujate lemmiktoit. Kuid olenemata sellest, kas teil on iga päev süüa sama grillitud rinda või soovite lihtsalt küpsetusaega kiirendada, on lõbus asju muuta ja kanarinda ribadeks lõigata. Järgige traditsioonilist meetodit ribade viilutamiseks noaga või turvalisema valiku jaoks kasutage köögikääre.

1
Valige terav kokanuga, mis on 8–10 tolli (20–25 cm) pikk. Mida teravam on nuga, seda väiksem on võimalus end vigastada, sest nuga ei libise nii palju. Pikem nuga aitab teil teha sujuvaid ja puhtaid lõikeid, selle asemel, et teha korduvaid lõikeid nagu lühem nuga. Peakoka nuga on ka piisavalt tugev, et vaid vähese survega liha läbi lõigata. Lihtne viis nuga teritada on noateritaja. Vajutage noa tera küljele, millel on silt “jäme” ja tõmmake seda paar korda õrnalt vajutades enda poole. Seejärel tõmmake see läbi “peene” külje. Koka nugade hind on olenevalt kvaliteedist ja materjalidest väga erinev. Ostke köögipoes või veebikaupluses, et valida endale meelepärane ja mugav käes hoida.

2
Aseta kanarind taldrikule 15 minutiks sügavkülma. Kuna toores kana on väga libe, aitab selle enne lõikamist sügavkülma asetamine tugevdada, et seda oleks lihtsam käsitseda. Rinnat ei pea katma ja võite selle kas pakendisse jätta või kõigepealt eemaldada. Kui te ei soovi oodata, kuni kana sügavkülmas taheneb, kasutage kana kuivatamiseks paberrätikut. enne lõikamist. See ei ole nii tõhus, kuid muudab kana veidi vähem libedaks.

3
Tõsta kanarind lõikelauale. Eemaldage rind sügavkülmast ja libistage see taldrikult lõikelauale või võtke see kätega üles ja asetage see maha. See aitab asetada rinda lõikelaua keskkoha poole. Kui see üldse ringi libiseb, jääb see lõikelauale, selle asemel, et leti peale libiseda ja seda potentsiaalselt nakatada. Kui kasutate kana ülesvõtmiseks ja lõikelauale viimiseks kätega, ärge puudutage midagi peale selle lõikelaud, kana või nuga. Toores kanas võivad olla bakterid, mida te ei soovi köögis levida. Kasutage kana jaoks eraldi lõikelauda, ​​et vältida teiste toiduainete saastumist.

4
Kui kasutate kondiga rinda, eemaldage kanarind kohe luudest. Kasutage noaga ribide ja rinnaku ümber lõikamiseks, seejärel tõmmake rinnaliha õrnalt luu küljest lahti. Lõika kindlasti ära ka kõõlus altpoolt.

5
Hoidke rinda oma mittedomineeriva käega paigal. Kasutage seda kätt, millega te lõikama ei hakka. Toeta oma peopesa kindlalt kanatükile ja keera sõrmed kergelt sõrmenukkide alla. See kaitseb neid lõikamise ajal noaga lõikamise eest. Inimestele, kes on altid vigastustele või ei usalda endale üliteravat nuga, ostke paar lõikekindlaid kindaid veebist või köögipoest. Need on valmistatud samast materjalist kui kuulikindlad vestid ja hoiavad teie käed lõikevabad.

6
Viiluta kana vastu tera. Otsige üles tera (pisikesed valged lihaskiud) ja lõigake see risti, mitte sellega paralleelselt. Kui vili jookseb üles-alla, lõigake vasakult paremale. Tehke noaga pikk tõmme, lohistades see ühe puhta viiluna läbi rinna. Terade vastu lõikamine muudab kana pehmemaks, kui see on küpsetatud.

7
Jätkake ühtlaste ribade lõikamist, kuni olete rinna lõpetanud. Tehke ribad nii õhukesed või paksud, kui soovite, kuid hoidke need kõik võrdse suurusega, et need küpseksid ühtlaselt. Olenevalt teie ribade laiusest võib 1 kanarind anda 5–7 riba. Määrake, kui laiad ribad soovite, lähtudes nende kasutamisest. Näiteks Fajitas kasutatakse õhemaid ribasid, mis on umbes 1,3 cm (1–2 tolli) laiused, samas kui praekana ribad tuleks lõigata 2,5–5,1 cm laiused.

8
Valige paar eemaldatavaid köögikääre. Köögikäärid erinevad tavalistest kääridest selle poolest, et need on teravamad ja tugevamad, et saaksid lõigata kõike alates lihast kuni luudeni. Otsige paari, mis on eemaldatav (neil võib olla ka silt “2-osaline”). Seda tüüpi kääridega saate 2 kääride vahelt puhastamiseks lahti võtta. Enamik köögikääre maksab 10–10 dollarit. 20 $. Ostke need köögipoest või veebipoest.

9
Asetage toores kanarind lõikelaua keskele. Kuigi saate kanarinda lõikamise ajal õhus hoida, pole see soovitatav. Lõikelauale asetamine annab teile parema kontrolli rinna üle ja aitab teil teha sirgemaid lõikeid. Teine võimalus on lõigata kana pannil, kus te seda küpsetate. Kuna te kasutate noa asemel kääre, ära pea muretsema pannile lõikamise pärast ja nii kulub üks roog vähem puhastamiseks!

10
Enne ribadeks lõikamist eemaldage rinnast luud. Tehke ribide ja rinnaluu ümber väikesed sisselõiked, tõmmates samal ajal sõrmi liha luu küljest lahti. Seejärel lõigake valge kõõlus ära.

11
Leidke rinna tera ja asetage kääride tera sellele risti. Tera on väikesed valged lihaskiud, mis kulgevad läbi kanarinda. Lõikate vastupidises suunas, nii et ristate teraga, selle asemel, et sellega kaasa lõigata. Teraga koos lõikamine muudab kana nätskemaks ja sitkemaks.

12
Lõika kääridega ühesuurused ribad, tõmmates tera mööda lauda. Kasutage oma mittedomineerivat kätt, et hoida kana lõikelaual paigal, samal ajal kui teise käega lõikate kääridega rinda läbi. Sirutage lõikamise ajal kergelt lõikelauda, ​​et suunata käärid läbi liha sirgjooneliselt. Olenevalt rinna suurusest peate tõenäoliselt tegema riba kohta mitu lõiget. Kui rind on tõesti paks, tehke väikesed sisselõiked, et rinnast täielikult läbi saada, selle asemel, et proovida seda kõike ühe lõikega teha.