Kuidas kaevandada Bitcoini

Olete Bitcoinist kuulnud ja olete valmis kasutama digitaalset rikkust. Seda võib aga olla lihtsam öelda kui teha. Bitcoini “kaevandamisel” kontrollite tegelikult Bitcoini tehinguid avalikus, detsentraliseeritud Bitcoini tehingute pearaamatus (nimetatakse plokiahelaks). Iga kord, kui leiate ahelasse lisamiseks uue ploki, annab süsteem teile preemiaks Bitcoini. Bitcoini algusaegadel oli Bitcoini kaevandamine oma arvuti abil lihtne. Kuna aga krüptovaluuta on muutunud populaarsemaks, on üksikisikute jaoks muutunud Bitcoini kaevandamisel kasumi teenimine täiesti võimatuks. See ei takista aga paljusid inimesi proovimast. Kui soovite Bitcoini kaevandada, võite registreeruda pilvekaevandusettevõttes või ehitada enda kaevandamiseks oma kaevandusseadme.

1
Kui olete alles alustamas, laadige alla tarkvara või mobiilne rahakott. Tarkvarakotid on teie arvutis, mobiilsed rahakotid aga rakendused, mille installite oma nutitelefoni. Tarkvara ja mobiilsed rahakotid on suhteliselt turvalised, neid saab tasuta alla laadida ja need sobivad väiksemate Bitcoini koguste jaoks. Bitcoiniga kasutamiseks heaks kiidetud turvaliste rahakottide loendi leiate aadressilt https://bitcoin.org/en/choose-your -rahakott.Mõned rahakotid on hübriidsed, mis tähendab, et pääsete neile juurde oma arvutis oleva tarkvara ja mobiiltelefoni rakenduse kaudu.

2
Investeerige riistvarakotti, kui suhtute Bitcoini tõsiselt. Riistvaralised rahakotid võivad teile paarsada dollarit tagasi maksta, kuid neid peetakse turvalisemaks. Kuna nad ei ole Internetiga ühendatud, ei ole nad häkkerite suhtes haavatavad. Kui kavatsete oma Bitcoini pikaajaliselt hoida, on riistvarakott tõenäoliselt väärt investeering. Trezor ja Ledger on kaks populaarsemat riistvarakotti. Saate neid osta Internetist või tavapärastest kauplustest, kus müüakse arvutitarvikuid ja -tarvikuid.

3
Lubage oma rahakotil kõik turvafunktsioonid. Kui olete Bitcoini rahakoti valinud, seadistage see oma Bitcoini kaitsmiseks maksimaalse turvalisuse tagamiseks. Kasutage oma konto kaitsmiseks kahefaktorilist autentimist. Sisselogimisel saadetakse teile kood tekstisõnumi või meili teel. Oma kontole juurdepääsuks peate koodi sisestama. See muudab teie konto häkkimise suhtes vähem haavatavaks.Veenduge, et valitud parool oleks turvaline ja seda oleks kellelgi raske ära arvata. Kui teie arvutis või nutitelefonis on paroolihaldur, saate seda kasutada turvalise krüptitud parooli loomiseks.

4
Otsustage, millist pilvekaevandusteenuse pakkujat kasutada. Saadaval on mitmeid erinevaid pilvekaevandamise teenusepakkujaid, millest mõned on paremini väljakujunenud kui teised. Iga teenus nõuab erinevaid tasusid ja saadaval on erinevad lepingupaketid. Genesis, Hashflare ja Minex on ühed populaarsemad pilvekaevandusteenused. Kuid ka kõige populaarsemad ja parima mainega teenused müüakse sageli lepingutest välja. Uurige teenuseid hoolikalt. Pilve kaevandamise pettusi on olnud palju. Veenduge, et ettevõte on legitiimne ja hea mainega. Saate otsida teenuse nime ja vaadata, mida inimesed selle kohta veebis räägivad. Sellised veebisaidid nagu CryptoCompare võivad samuti aidata teil ettevõtte mainet analüüsida. Alustamiseks külastage aadressi https://www.cryptocompare.com/mining/#/companies. Olge ettevaatlik pilvekaevandusteenuse suhtes, mis annab garantiisid või väiteid, mis kõlavad liiga hästi, et olla tõsi. Tõenäoliselt on tegemist pettusega. Ükski pilvekaevandusteenus ei garanteeri teile kindlat tulumäära ega seda, et saate lühikese aja jooksul kasumi või hakkate kasumit teenima.

5
Valige pilvekaevandamise lepingu pakett. Pilvekaevandamisega rendite kaevandusvõimsust teatud perioodiks kaevandusfarmist. Kuni teie leping on aktiivne, saate kogu selle kaevandamisvõimsusega kaevandatud Bitcoini, millest on maha arvatud pilvekaevandusteenusele kaevandamise riistvara hoolduse eest makstud tasud. Lepingud kestavad tavaliselt 1–3 aastat, kuigi mõned neist kestavad kauem . Kuigi lühematel lepingutel võib olla madalam hind, on ebatõenäoline, et teenite lühema aja jooksul raha. Tasakaalu saavutamiseks kulub tavaliselt vähemalt 2 aastat. Hinnad varieeruvad alla 100 dollarist väiksemate lepingute puhul kuni mitme tuhande dollarini suuremate, suurema kaevandusvõimsusega lepingute puhul – väljendatuna räsimäärana. Näiteks alates 2019. aastast pakub Genesis 2-aastast Bitcoini kaevandamise lepingut hinnaga 50 dollarit, mis annab teile 1 TH/s (1 Tera räsi sekundis või 1 000 000 000 000 räsi sekundis). See kõlab palju, kuid on ebatõenäoline, et teeksite nii väikese plaaniga 2 aasta jooksul palju rohkem, kui rikkuda. Spektri teises otsas võite saada 5-aastase lepingu 6125 dollari eest 25 TH/s.

6
Võtke oma tulud oma turvalisse rahakotti välja. Kui ostate lepingu, läheb teie kaevandusvõimsus kohe teie heaks tööle. Kui teenite Bitcoini, kuvatakse see teie pilvekaevandusteenuse kontol. Kui olete piisavalt kogunud, saate selle oma rahakotti saata.Mõned pilvekaevandusteenused võivad teha regulaarseid väljamakseid kindla ajakava alusel, näiteks kord kuus või kord kvartalis. Teised võivad lubada teil oma tulud igal ajal välja võtta, kui teil on minimaalne summa. Miinimum võib olla vahemikus 0,05 BTC kuni 0,00002 BTC.

7
Kasutage kaevandamise tasuvuse arvutamiseks veebipõhist kaevanduskalkulaatorit. Kaevandusplatvormid võivad olla suhteliselt kallid ja tarbivad palju energiat. Veebipõhises kaevanduskalkulaatoris erinevate seadistustega mängimine võib aidata teil otsustada, kas kaevandamisega alustamine on seda väärt. CryptoCompare’il on kaevanduskalkulaator, mis on saadaval aadressil https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/.Kui olete lihtsalt alustades ei pruugi teil olla kogu teavet, nagu kaevandusbasseini tasud või elektrikulud. Mida rohkem teavet esitate, seda täpsem on kasumlikkuse hinnang.

8
Ostke oma kaevandusseadmele ASIC-kaevurid ja toiteallikas. ASIC-kaevur on rakendusespetsiifiline integraallülitus (ASIC), mis on loodud spetsiaalselt Bitcoini kaevandamiseks. Põhimõtteliselt on see arvutikiip, mis vajab töötamiseks toiteallikat. ASIC-kaevurite hind varieerub sõltuvalt nende räsivõimsusest ja tõhususest. Näiteks Bitmain Antminer S15 maksimaalne räsikiirus on 28 TH/s ja see tarbib 1596 W võimsust. Aasta jooksul võite selle kaevandajaga teenida veidi alla 200 dollari väärtuses Bitcoini, olenevalt teie elektrihinnast. Arvestades aga, et kaevandaja maksab 1500–2000 dollarit, kuluks selle kursi juures kasumi teenimiseks vähemalt 7–10 aastat, kui Bitcoini hind on 4000 dollarit. Bitcoini hinda saate jälgida, et arvutada muutused aega kulub kasumi teenimiseks. Kasum võib varieeruda ka sõltuvalt elektrihinnast.

9
Ühendage oma kaevandaja ja käivitage see. Ühendage toiteallikas oma ASIC-kaevuriga ja seejärel ühendage kaevandaja ruuteriga. Kasutage kaevandaja ühendamiseks Etherneti kaablit – traadita ühendus ei ole piisavalt stabiilne. Sisestage veebibrauserisse ruuteri IP-aadress. See viib teid ruuteri administraatori lehele. Oma ASIC-kaevandaja IP-aadressi leidmiseks klõpsake nuppu “Ühendatud seadmed”. Kopeerige ja kleepige oma ASIC-kaevandaja IP-aadress oma veebibrauserisse. See võimaldab teil oma kaevandajat konfigureerida.

10
Laadige Bitcoini kaevandamise tarkvara võrguga ühendatud arvutisse alla. Pärast riistvara ühendamist peate Bitcoini kaevandamiseks tarkvara alla laadima. Valida on mitmete erinevate kaevandusprogrammide vahel. Kaks kõige populaarsemat on CGminer ja BFGminer. Need on mõlemad käsureaprogrammid, nii et kui te ei ole eriti tehnikatundlik, võivad need teile väljakutseid esitada. Enamik Windowsis töötavast kaevandamistarkvarast töötab ka Mac OS X masinates.EasyMineril on graafiline liides mis on intuitiivsem ja hõlpsamini kasutatav, eriti kui olete algaja, kellel on piiratud arvutioskused. EasyMiner töötab Windowsi, Linuxi ja Androidi masinates. 2019. aasta seisuga pole EasyMineril Mac OS X versiooni.

11
Liituge kaevandusbasseiniga. Kaevandusbasseinid on kaevurite rühmad, kes ühendavad oma räsivõimsuse Bitcoini kiiremaks kaevandamiseks. Bassein võimaldab teil konkureerida tohutute kaevanduskonglomeraatidega, millel on tohutu räsimisjõuga kaevandusfarmid. Kaevandusbasseiniga liitumiseks ei pea te midagi ette maksma. Selle asemel võtab bassein kaevandatavast Bitcoinist teatud protsendi (tavaliselt 1–2 protsenti).BitMinter, CK Pool ja Slush Pool on mõned populaarsed, edukad ja väljakujunenud kaevandusbasseinid. Ilma kaevandusbasseinita peaksite kaevan potentsiaalselt aastaid, enne kui näete kasumit. Suure basseiniga on võimalik, et hakkate Bitcoini teenima mõne kuu jooksul.

12
Seadistage oma kaevandaja töötama oma kaevandusbasseinis. Kui olete kaevanduskogumi valinud ja töötaja konto seadistanud, avage oma ASIC-kaevurite konfiguratsiooniekraan ja sisestage oma kaevanduskogumi IP-aadress. Seejärel sisestage kaevanduskogumi jaoks loodud töötaja nimi ja parool. Kui olete selle teabe sisestanud, salvestage oma seaded. Niipea, kui olete seaded salvestanud, hakkab kaevandaja teie kaevanduskogumis tööle. Võite minna oma kaevandusbasseini kontole, et näha oma olekut ja hinnata oma kaevandaja jõudlust. Pidage siiski meeles, et kaevanduskogul võib kuluda kuni tund, enne kui teie kaevandaja räsimäär kuvatakse.

13
Kandke kõik kaevandatud Bitcoinid oma turvalisse rahakotti. Bitcoini kaevandamise ajal kuvatakse see teie kaevandusbasseini kontol. Teie kaevanduskogul võib olla igakuine või kvartaalne väljamaksete ajakava või võite olla vastutav Bitcoini käsitsi teisaldamise eest oma kontolt rahakotti. Mõned kaevanduskogumid võivad lubada teil Bitcoini rahakotti kanda alles siis, kui teil on tavaliselt teatud summa. umbes 0,001 BTC. Võimalik, et saate tasu eest välja võtta väiksemaid summasid.