Kuidas luua veebis Bitcoini rahakotti

Kui kaalute Bitcoini või mõne muu krüptovaluuta ostmist, vajate selle hoidmiseks rahakotti. Rahakotid võimaldavad teil ka teistelt Bitcoine saata ja vastu võtta. Interneti-rahakotid (tuntud ka kui “veebirahakotid”) on tavaliselt kõige lihtsamad, millega alustada. Aga kuidas seda seadistada ja kasutada? Siin oleme koostanud vastused teie kõige levinumatele küsimustele selle kohta, kuidas luua ja kasutada veebipõhist Bitcoini rahakotti.

1
Bitcoini rahakott võimaldab teil Bitcoine saata ja vastu võtta. Enne oma esimese Bitcoini ostmist vajate selle hoidmiseks rahakotti. Rahakotti võib pidada arvelduskontoga sarnaseks. Saate teha sissemakseid ja väljamakseid või kanda oma Bitcoini ühelt rahakotilt (kontolt) Enamik rahakotte salvestab ka teie Bitcoini tehingute ajaloo ja võimaldab hallata oma saldot sarnaselt pangakontoga.

2
Interneti-rahakotid on tavaliselt algajatele kõige lihtsamad. Interneti-rahakott on täpselt nagu Interneti-pangakonto ja liideses on suhteliselt lihtne navigeerida. Kuna paljudel Interneti-rahakottidel on ka mobiilirakendused, pääsete oma Bitcoinile juurde kõikjal. Interneti-rahakottide üks peamisi puudusi on see, et selle asemel, et salvestada teie privaatvõtmeid oma seadmesse, loovad ja salvestavad Interneti-rahakoti pakkujad teie võtmeid võrgus. Kui olete kunagi kuulnud fraasi “mitte teie võtmed, mitte teie mündid”, viitab see sellele, kui teil ei ole oma võtmeid nagu allalaaditava või riistvaralise rahakoti puhul, võib rahakoti pakkuja teie raha kinni pidada. Interneti-rahakottide teine ​​miinus seisneb nende olemuses. Kuna nad on alati võrgus, on nad alati häkkerite suhtes haavatavad. Kui Interneti-rahakoti pakkujasse häkitakse, võite oma mündid igaveseks kaotada. Interneti-rahakoti valimisel vaadake väga hoolikalt üle turvaelemendid ja hoiduge suurte koguste Bitcoini veebis hoidmisest.

3
Tarkvara rahakotid võimaldavad teil hoida oma Bitcoini oma personaalarvutis. Kuna teie Bitcoini võtmeid hoitakse teie arvutis, mitte võrgus, on tarkvara rahakotid palju turvalisemad kui veebipõhised rahakotid. Need on aga sama turvalised kui teie arvuti, seega veenduge, et enne tarkvararahakoti allalaadimist oleks olemas tugev turvalisus ja tulemüürid. Paljud tarkvararahakotte pakkuvad ettevõtted on ühendanud võrgu- või mobiilsed rahakotid. See on lihtne valik, kui tunnete muret kogu oma Bitcoini veebirahakotis hoidmise haavatavuse pärast (isegi kui teil seda nii palju pole).

4
Riistvaralised rahakotid on kõige turvalisem võimalus Bitcoini hoidmiseks. Kui hoiate käes suures koguses Bitcoini või kui plaanite seda hoida pikka aega, on riistvaraline rahakott teie kõige turvalisem panus. Kuna neil pole Interneti-ühendust, ei pea te muretsema selle pärast, et häkkerid varastavad teie varja. Kuna nad pole võrgus, pole need mugavad, kui kavatsete kasutada Bitcoini igapäevaste ostude tegemiseks. Lisaks riistvaralisele rahakotile, näiteks säästu- ja arvelduskontole, võiksite kaaluda ka veebipõhise rahakoti kasutamist, kus hoiate sel eesmärgil väikest kogust Bitcoini.

5
Exodus on üks kõige kättesaadavamaid rahakotte algajatele. Sellel allalaaditaval rahakotil on lihtne ja arusaadav kasutajaliides ning see on saadaval nii töölaua- kui ka mobiilirakenduste kaudu. Sellel on ka tugevad tugifunktsioonid, nii et saate vajaduse korral abi saada. Exodus sisaldab ka teisi krüptovaluutasid, seega on see hea valik, kui te ei kavatse jääda ainult Bitcoini juurde. Exoduse kasutamise eeliseks on see, et see sisaldab -vahetus, mis võimaldab teil kaubelda Bitcoini ja teiste krüptovaluutadega ilma rahakotist lahkumata.

6
Blockchain.com on tõeline veebipõhine rahakott. Kui otsite täielikult veebipõhist rahakotti, millele pääsete juurde mis tahes veebibrauseris, on Blockchain.com lihtne ja populaarne valik. Pidage meeles, et kuigi Blockchain.com on legitiimne ettevõte, millel on funktsionaalne rahakotitoode, ei saa te tegelikult oma privaatvõtmeid, sest neid hoitakse pigem Blockchain.com-i serverites kui teie enda arvutis. Nagu Exodus, toetab ka Blockchain.com mitut krüptovaluutat. . Samuti saate osta Bitcoini rahakotist ja kaubelda seda teiste krüptovaluutade vastu.

7
Electrum on allalaaditav, Bitcoini eksklusiivne rahakott koos riistvaravalikuga. Kui mõtlete mingil hetkel riistvarakoti lisamisele, et hoida suuremat osa oma Bitcoinist, saate seda Electrumiga hõlpsalt teha. Sellel rahakotil on ka palju kohandamisfunktsioone, mida hakkate rohkem kaasates kasutama.

8
Mycelium on riistvaratoega ainult mobiilile mõeldud võrgurahakott. Nagu Electrum, võimaldab Mycelium ühendada ja hallata Bitcoini oma kasutajaliidese riistvaralises rahakotis. Kuid erinevalt Exodust või Electrumist on võrgurahakott juurdepääsetav ainult mobiilirakenduse kaudu.Kasutajad on avastanud, et Mycelium võib algajatele pisut segadusse ajada, kuigi riistvaratoe ja mitme krüptovaluuta hoidmise võimalusega võib see olla teile kasulik. vaadake, kas investeerite rohkem krüptosse.

9
Leidke Bitcoini veebisaidi kaudu enda jaoks parim rahakott. Kõik rahakotid pole kõikides riikides kasutajatele saadaval ja kõige populaarsematel rahakottidel ei pruugi olla soovitud funktsioone. Bitcoini tööriista kasutamiseks minge aadressile https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet. See aitab teil mõnele küsimusele antud vastuste põhjal valida oma vajadustele parima rahakoti.

10
Enamik veebipõhiseid Bitcoini rahakotte on tasuta, kui kasutate neid ladustamiseks. Interneti-rahakoti seadistamise või sellele juurdepääsu eest ei pea te midagi maksma, samuti ei võeta teilt Bitcoini hoidmise eest tasu, sama kehtib ka tarkvara rahakottide eest. Kui aga soovite oma Bitcoini kulutada, maksate iga tehingu eest tasu. Sõltuvalt teie rahakotist või makseviisist võite selle tasu ise määrata, kuid pidage meeles, et kui määrate tasu liiga madalaks, võib tehingute sooritamine võtta kauem aega. Riistvaralised rahakotid ei ole tasuta. Tavaliselt pakuvad nad teile 50–200 dollarit.

11
Avage konto veebisaidil, mis pakub rahakotti. Interneti-rahakoti jaoks on see tavaliselt kõik, mida peate tegema. Kui soovite sellele mobiilset juurdepääsu, laadige oma nutitelefoni alla mobiilirakendus. Valige konto avamiseks kodulehel olev link ja järgige juhiseid. Näiteks kui soovite ametlikku Bitcoini rahakotti, minge aadressile https://wallet.bitcoin.com/. Mobiilirakendus on saadaval nii iOS-i kui ka Androidi jaoks.

12
Looge tugev parool ja kasutage kaheastmelist autentimist. Interneti-rahakoti turvamine sarnaneb teie Interneti-pangakonto kaitsmisega. Suurim erinevus seisneb selles, et Bitcoini rahakottidel pole nii palju võrgus parooli taastamise võimalusi juhuks, kui unustate parooli, nii et jätke see meelde või kirjutage üles ja hoidke seda kindlas kohas! Kui kaotate juurdepääsu oma rahakotile, kaotate juurdepääsu oma Bitcoinile ja ei pruugi olla võimalik seda tagasi saada.Mõelge, et Bitcoini online-rahakott on sama, mis füüsiline rahakott sularahaga. Kui see varastatakse, ei saa te seda tagasi saada, seega hoidke ainult nii palju, kui saate kaotada.

13
Kirjutage oma turvavõti üles ja hoidke seda kindlas kohas. Mis tahes tüüpi Bitcoini rahakoti loomisel kuvatakse teile turvavõti, mis näeb järjestatud loendis välja mitu sõltumatut sõna. See võti on mõeldud teie rahakoti taastamiseks, kui te kunagi oma parooli kaotate. Kirjutage see võti kindlasti täpselt nii, nagu näete. Ärge tehke võtmest ekraanipilti ega fotot ja jätke seda telefoni, tahvelarvutisse või arvutisse, kui keegi leiab teie privaatvõtme, saab ta seda kasutada teie rahakoti taastamiseks ja teie rahale juurdepääsuks. On äärmiselt oluline, et te seda võtit kunagi ei kaotaks!

14
Jah, ja paljudel veebirahakottidel on ka mobiilirakendus. Nutitelefoniga pääsete oma telefoni brauserist ligi võrgurahakotile seni, kuni teil on juurdepääs Internetile. Ehkki see võib olla kõik, mida vajate, võite avastada, et mobiilirakendus (kui see on olemas) on juurdepääsetavam ja hõlpsamini navigeeritav. Mobiilirahakotid on suurepärased, kui plaanite osta Bitcoiniga tavapoodidest asju . Paljud restoranid ja jaemüüjad aktsepteerivad makseid Bitcoinis, nii et kui soovite seda ära kasutada, seadistage oma telefonis rakendus.

15
Ostke Bitcoini krüptovaluutabörsilt, seejärel kandke see üle. Veebipõhised krüptovaluutavahetused töötavad täpselt nagu veebipõhised börsimaaklerid, kuigi need ei ole nii rangelt reguleeritud. Enne börsi valimist uurige, kas see on turvaline ja sellel on tugev maine. Kui olete konto avanud, peate esmase ostu sooritamiseks ühendama pangakonto. Kui teie Bitcoin ilmub teie vahetuskontole, liikuge valikule selle rahakotti ülekandmine, seejärel sisestage oma rahakoti avalik aadress ja Bitcoini summa, mida soovite sinna paigutada. Bitcoin peaks ilmuma teie rahakotti peaaegu kohe pärast seda, kui klõpsate selle ülekandmiseks nupul. Interneti-rahakotid on loodud mahutama nii palju Bitcoini, kui teil pole, ühelgi neist pole Bitcoini hoidmise piirangut. Nagu öeldud, ei ole ikkagi hea mõte hoida palju Bitcoine veebirahakotis, sest võrgus olemine muudab selle häkkerite suhtes haavatavaks.

16
Määrake oma tehingutasu igapäevaste tehingute jaoks võimalikult madalaks. Tehingutasud makstakse “kaevuritele”, kes kontrollivad plokiahelas tehinguid. See on tõesti kõik Bitcoini tehingute rekord. Kaevurid on lihtsalt inimesed, kellel on superarvutid, mis lahendavad keerulisi võrrandeid ülikiiresti, et kontrollida tehingut, kui see ilmub. Tasu on nende “haldus” selle töö tegemise eest. Hea tehingutasu sõltub keskmisest tehingutasust teie ostu ajal (ja see kõikub). Tehingutasusid mõõdetakse satoshis/baidis, kus “satoshi” on ligikaudu 0,00000001 BTC. Keskmise tehingutasu leiate veebist (paljud rahakotid võimaldavad teil vaikimisi valida keskmise tehingutasu). Kui määrate tehingutasu võimalikult madalaks, võib tehingu kinnitamine ja kinnitamine veidi kauem aega võtta. Kuid enamiku tehingute puhul ei tohiks see probleem olla. Näiteks kui keskmine tehingutasu oli 25 satoshit baidi kohta ja määrasite tehingutasuks 40 satoshit baidi kohta, siis tõenäoliselt kinnitatakse teie tehing umbes tunni jooksul. Kuna teil on võimalus määrata tehingutasu Iga tehingu puhul saate seda hõlpsalt tõsta, kui teil on kiireloomuline tehing, mida soovite kiiremini kinnitada.

17
Tavaliselt on ettevõtetel telefoniga skannitav QR-kood. Koodi skannimine annab teile ettevõtte rahakoti aadressi, seejärel sisestate või kinnitate Bitcoini summa, mida soovite saata. Selle funktsiooni kasutamiseks on teil vaja nutitelefonist juurdepääsu oma Bitcoini rahakotile. Kui teie võrgurahakoti jaoks pole mobiilirakendust, tõmmake see lihtsalt telefoni brauseriga üles. Veebi ostmiseks kopeerige lihtsalt müüja Bitcoini aadress ja kleepige see oma rahakoti vastavale väljale, seejärel sisestage Bitcoini summa, mida soovite saata. Maksate tehingutasu iga ostu eest. Seetõttu on hea mõte seada see tasu võimalikult madalaks, kui plaanite teha palju väikeseid oste (nt lõunasöök või tass kohvi).

18
Kopeerige isiku avaliku rahakoti aadress, et saata Bitcoin tema rahakotti. See on tõesti nii lihtne! Lihtsalt küsige inimeselt, kellele soovite Bitcoini saata, avaliku rahakoti aadressi. Avage oma rahakott ja navigeerige funktsiooni “Saada” juurde, seejärel sisestage isiku avaliku rahakoti aadress ja Bitcoini summa, mida soovite talle saata. Enne saatmisnupu vajutamist veenduge, et aadress on õige. Kui teete vea, ei saa te Bitcoini tagasi.