Kuidas saata Bitcoine

Bitcoin on teatud tüüpi digitaalne valuuta, mida saate kasutada kaupade ja teenuste eest tasumiseks või lihtsalt kellelegi saatmiseks mis tahes põhjusel, mida soovite. Bitcoini saatmine võib tunduda veidi keerulisem kui lihtsalt kellelegi sularaha üleandmine, kuid saate sellest üsna kiiresti aru. Siin oleme kokku kogunud vastused teie kõige levinumatele küsimustele Bitcoini saatmise kohta.

1
Bitcoini ostmiseks kasutage krüptovaluutavahetust. Krüptovaluutabörsid toimivad sarnaselt online-aktsiate kauplemisplatvormidega, välja arvatud see, et nad kauplevad pigem krüptovaluutaga kui aktsiate ja võlakirjadega. Seadistage oma kauplemiskonto ja ühendage oma konto rahastamiseks kasutatav pangakonto, seejärel esitage tellimus Bitcoini jaoks. Ostetud Bitcoin jääb teie vahetuskontole, kuni kannate selle üle teie kontrollitavasse rahakotti. Võimalik, et saate selle oma vahetuskonto kaudu otse kellelegi teisele saata, kuid oma rahakoti kasutamine on turvalisem. Enne vahetuslepingu sõlmimist uurige veidi. Soovite sellist, millel on tugev maine ja tipptasemel turvalisus. Kui teile ei meeldi börsi kasutamine, saate Bitcoini osta ka Bitcoini sularahaautomaadi kaudu, kasutades oma riigi valuutat.

2
Jah, mis tahes Bitcoini tehingu sooritamiseks on teil vaja rahakotti. Mõelge Bitcoini rahakotile kui arvelduskontole sarnasele. Kannate oma rahakotis oleva Bitcoini rahakotti, mis kuulub isikule, kellele soovite Bitcoini saata, samamoodi nagu võite algatada rahaülekande ühelt pangakontolt teisele oma Interneti-pangakonto kaudu. Võimalik on kasutada mitut tüüpi rahakotte: Interneti-rahakott on kõige sarnasem Interneti-pangakontoga, sarnase kasutajaliidese ja funktsioonidega, mis võimaldavad teil Bitcoini üle kanda. Tarkvararahakotil on tavaliselt Interneti-rahakotiga sarnane liides, kuid see pole võrgus. Selle asemel laadite tarkvara oma arvutisse alla. See muudab selle pisut turvalisemaks kui veebipõhine rahakott. Füüsilised rahakotid ehk riistvaralised rahakotid on tavaliselt koos tarkvaraga, mida kasutate rahakotis oleva Bitcoini haldamiseks. Bitcoin ise salvestatakse füüsilises seadmes võrguühenduseta. See on turvalisem, kuid tehingute tegemiseks pisut tülikam kasutada, kuna peate selle esmalt arvutiga ühendama.

3
Jah, saate Bitcoini saata teksti, e-posti või mobiilirakenduse kaudu. Bitcoini saatmiseks ja hoidmiseks on vaja rahakotti. Krüptoedastusteenustega saadate sisuliselt inimesele sõnumi, milles öeldakse, et saatsite talle kindla koguse Bitcoini. Kuid isik ei pääse sellele tehniliselt ligi enne, kui ta saab rahakoti. Kui kasutate ülekandeteenust, saate tavaliselt teenuselt rahakoti aadressi. Tavaliselt on see “hostitud rahakott”, mis tähendab, et ülekandeteenus hoiab Bitcoini seal lihtsalt seni, kuni inimene selle kätte saab. Lihtsaid veebipõhiseid rahakotte saab kasutada tasuta, seega ei tohiks selle seadistamine neile midagi maksta. Kui aga inimene on krüptovaluutaga uustulnuk, võiksite aidata tal alustada.

4
Tavaliselt on vaja ainult inimese avalikku rahakoti aadressi ja summat. Mõelge, et avalik rahakoti aadress on sarnane arvelduskonto numbrile. Kui teeksite pangaülekannet, vajate raha ülekandmiseks kontonumbrit ja Bitcoin ei erine sellest. Tavaliselt on see kõik, mida vajate, te ei pea teadma inimese nime, aadressi ega muud tuvastavat teavet. Inimesel, kellele saadate Bitcoini, ei pea olema sama tüüpi või sama marki rahakott kui teil. Saate saata meili Gmaili aadressile Yahoo kontolt, eks? Bitcoin töötab samamoodi.

5
Ei, mitte siis, kui teil on mobiili- või võrgurahakott. Kui teil on tarkvara- või riistvarakott, peate olema arvuti taga, kust laadisite alla rahakotiga kaasas olnud tarkvara. Kui teil on aga Bitcoin, mida soovite saata Interneti-rahakotis, pääsete sellele juurde mis tahes seadmest, kui teil on Interneti-juurdepääs. Teil võib alati olla rohkem kui üks rahakott, nii et kui kavatsete väljas olla ja kohta ja mille kohta Bitcoin endal kanda, kandke väike summa veebi- või mobiilirahakotti.

6
Liikuge oma rahakotis saatmisfunktsioonile ja sisestage tehingu üksikasjad. Olenemata kasutatavast rahakoti tüübist on sellel mingisugune kasutajaliides menüüga, mis loetleb teie Bitcoini haldamise valikud. Saatmisfunktsioonis on tavaliselt kastid, kuhu saate sisestada selle isiku avaliku rahakoti aadressi, kellele Bitcoini saadate, ja seejärel konkreetse Bitcoini koguse, mida soovite saata. See on tõesti nii lihtne! Mobiilsed rahakotid võimaldavad teil tavaliselt skannida ka QR-koodi, mis muudab avaliku aadressi õigsuses veendumise palju lihtsamaks. Samuti võite lasta sellel inimesel enda eest oma avaliku aadressi kopeerida ja meili teel saata, seejärel saate selle lihtsalt tühjaks kopeerida ja kleepida. Protsess toimib samamoodi, kui teisaldate lihtsalt oma Bitcoini ühest rahakotist teise. oma. Enamikul rahakottidel on eraldi “rahakottidevahelise ülekande” funktsioon, mis võimaldab seda teha ilma mingeid tasusid maksmata.

7
Jah, saate Bitcoini saata ja vastu võtta Bitcoini sularahaautomaatide kaudu. Lihtsaim viis Bitcoini sularahaautomaadi leidmiseks on minna aadressile https://coinatmradar.com/ ja sisestada oma asukoht. Samuti on kasulik sisestada adressaadi asukohateave, et veenduda, et ta saab teie saadetud Bitcoini kätte saada. Sealt edasi on vaja vaid rahakoti aadressi inimesele, kellele soovite Bitcoini saata. See on suurepärane võimalus, kui soovite saata Bitcoini kellelegi, kes pole krüptovaluutaga nii kursis, kuna ta saab kohalikku valuutat sularahaautomaat teie saadetud Bitcoini eest. Saate luua neile Bitcoini rahakoti ja saata neile rahakoti QR-koodi, et nad saaksid sellele sularahaautomaadist juurde pääseda. Isegi kui te ise Bitcoini ei oma, saate Bitcoini osta pangaautomaadist kohalikus valuutas ja seejärel saata. Bitcoini kellelegi teisele. Seejärel saavad nad Bitcoini enda lähedal asuvast sularahaautomaadist kätte võtta ja soovi korral selle kohalikus valuutas välja võtta.

8
2021. aasta aprilli seisuga on keskmine tehingutasu 59,87 dollarit. Tasud kõiguvad sõltuvalt Bitcoini võrku kasutavate inimeste arvust. Tehingutasusid makstakse kaevuritele, inimestele, kellel on võimsad arvutid, mis lahendavad tehingu kinnitamiseks keerulisi võrrandeid. Mida kiiremini võrrand lahendatakse, seda kiiremini teie tehing kinnitatakse, kuid sellel on oma hind. Kui olete nõus ootama aeglasemat kinnitusaega, saate võib-olla oma tasusid alandada. Teil ei ole võimalust valida kaevandajat või kaevandusettevõtet, kes teie tehingut kinnitab, seega taandub kõik tasu suurusele. Põhimõtteliselt motiveerib kõrgem tasu kaevandajat seda tehingut vastu võtma. Paljud rahakotid võimaldavad teil tehingutasu ise määrata. Siiski pidage meeles, et mida madalama tehingutasu määrate, seda kauem võib teie tehingu sooritamine aega võtta.

9
Otsige tehingut Bitcoini plokiahelast. Kui saadate Bitcoini, saate tehingu ID (pikk tähtede ja numbrite jada). Bitcoini plokiahela ametlikule kirjele juurde pääsemiseks minge aadressile https://www.blockchain.com/explorer. Tehingu otsimiseks sisestage oma tehingu ID lehe ülaosas asuvale otsinguribale. Kui otsite kinnitust, kerige alla tehingu üksikasjade juurde ja vaadake “olek”. Kui see ütleb roheliste tähtedega “kinnitatud”, tähendab see, et olete valmis! Pidage meeles, et teie tehingu kinnitamiseks võib kuluda mitu päeva, olenevalt makstud tehingutasu suurusest.

10
Ei, Bitcoini tehinguid ei saa pärast nende kinnitamist tagasi pöörata. Kui olete teinud vea, võite paluda saajal teie saadetud Bitcoini raha tagasi maksta. See on tõesti teie ainus võimalus. Tavaliselt tähendab see seda, et jääte järjekordse tehingutasu peale. Sellepärast on nii oluline kontrollida topelt- ja kolmekordselt kogu teie esitatud teavet, enne kui klõpsate tehingu algatamiseks nupul “Saada”. tehingut pole üldse kinnitatud, võib-olla saate selle oma rahakoti kaudu tühistada. Kuid pärast ühe kinnituse saamist muutub see pöördumatuks.

11
Kui proovite saata dollarisummat, vaadake Bitcoini konversioonikurssi. Tavaliselt, kui kavatsete kellelegi Bitcoini saata, täpsustatakse Bitcoini kogus. Kui aga saadate Bitcoini konkreetse dollarisumma katmiseks, teisendage Bitcoin kõigepealt dollariteks. Interneti-kalkulaatorite leidmiseks otsige “Bitcoini vahetuskurss”. Oletagem näiteks, et ostate naabrilt diivani ja soovite maksta neile Bitcoinides. Leppisite kokku hinnaga 200 dollarit. Kui tõmbate veebikalkulaatori üles, näete, et üks Bitcoin on väärt 39 820,24 dollarit. Kui jagate 200 dollarit koguväärtusega, saate 0,005. Kui aga ühendate kalkulaatoriga 0,005 Bitcoini, näitab see teile, et see on väärt 199,45 dollarit. 200-dollarise hinna katmiseks peate saatma 0,006 Bitcoini (239,34 dollarit). Mis juhtub, kui saadate rohkem, kui vajate? Saate määrata, kuidas seda käsitletakse. Kas saate vahetusraha teise Bitcoini tehingu näol tagasi oma rahakotti või saate seda kasutada tehingutasuna.

12
Ei, Bitcoini kogusel, mida saate saata, pole piirangut. Tehniliselt on ainus piirang teie rahakotis oleva Bitcoini kogus. Kui teil see on, saate selle kellelegi teisele saata. Samuti pole oluline, millal soovite seda saata või kus saaja asub. Mõned krüptovaluutabörsid piiravad summat, mida saate oma kontolt välja võtta. Need päeva- ja kuulimiidid võivad muutuda olenevalt sellest, kui kaua teil on konto olnud ja kui palju kauplete. Näiteks piirab Kraken algajatele 5000 dollari väljamakseid 24-tunnise perioodi jooksul, samas kui kogenud kauplejad “pro” tasemel võivad teha kuni 10 miljonit dollarit väljamakseid päevas.