Kuidas juua tequila shoti

Tequila kodumaal Mehhikos juuakse seda sageli otse, mõnikord koos sangritaga. Väljaspool Mehhikot on aga tavaline, et tequilat serveeritakse ampsuna koos soola ja laimi- või sidruniviiluga. Need lisandid aitavad kompenseerida madalama kvaliteediga tequila karedust ja neid tarbitakse kindlas järjekorras, nagu allpool kirjeldatud.

1
Lakkuge nahka pöidla ja nimetissõrme või käeselja vahel.

2
Puista alale väike näputäis soola. Sülg aitab sellel kinni jääda.

3
Hoidke pöidla ja nimetissõrmega ühte viilu laimi/sidrunit, kasutades sama kätt, mis sisaldab soola.

4
Hingake välja, limpsige soola, laske oma tequila shot ja hammustage laimi. Mõned inimesed eelistavad laimi hammustada enne sissehingamist, nii et nad ei tunne likööri nii palju. Kui joote ampsu, visake pea tahapoole ja proovige kogu tequila ühe ampsuga alla neelata. Lõppude lõpuks võtate ampsu. Proovige laimi asemel tequila tagaajajana ananassimahla. Nautige tequilat, kuid enne hinge tõmbamist jooge ananassimahla. See vähendab likööri maitset.

5
Valmistage Sangrita, mida naudite koos tequilaga. “Sangrita” tähendab hispaania keeles “väike verd”, mida nimetatakse niimoodi vedeliku värvi tõttu. Sangrita on alkoholivaba. Eraldi tassis segage kokku ja jahutage: 1 tass värskelt pressitud apelsinimahla 1 unts värskelt pressitud laimimahla 1 tl grenadiini 12 tilka kuuma kastet (Cholula on parim)

6
Jaotage sangrita nii, et iga tequila amps oleks seotud sangrita ampsuga.

7
Serveeri sangritat tequila blancoga. Traditsiooniliselt serveeritakse sellega sangritat, kuigi tequila reposadot saab ka sangritaga siduda.

8
Sip, ära tulista, tequila ja sangrita. Põliselanikud mehhiklased ei lase oma tekiilat maha, vaid eelistavad seda rüübata.

9
Ühendage “Mehhiko lipu” jaoks sangrita ja tequila laimimahlaga. See kombinatsioon on saanud oma nime, kuna kolm kaadrit esindavad Mehhiko lipu ühte värvi punast, valget ja rohelist.