Kuidas teha tequila popperit

Tequila poppers on alkohoolsed joogid, mille valmistamiseks valatakse klaasi tequila ja gaseeritud sidruni-laimi sooda. Põhjus, miks neid popperiteks kutsutakse, on see, et enne selle joomist peaksite oma klaasi lauale lööma, sest löögi mõjul hakkab sooda kihisema ja hüppama. Joogil on paar lihtsat varianti, mis muudavad maitset, kuid põhiretsept ja meetod jäävad samaks. Samuti on olemas eriline viis, kuidas jooki serveeritakse Mehhiko kuurortides, mis on peamiselt mõeldud joobe tekitamiseks.

1
Seadke oma prillid. Asetage klaasid baarile või lauale ja mõõtke tequila igasse klaasi. Joogi jaoks, mis pole nii kange, kasutage ainult veerand või pool untsi (7,5 või 15 ml) tekiilat. Kangema joogi saamiseks kasutage täis untsi (30 ml). Kohvi tequila popperi valmistamiseks kasutage ampsuklaasi asemel väikest serveerimisklaasi. Enne tequila sisse valamist lisage paar jääkuubikut. Valage võrdsetes osades kohviliköör.

2
Lisa sooda. Kasutage võrdsetes kogustes soodat vastavalt kasutatud tequila kogusele. Kui te ei valmista kohvi tequila poppers, võite sellel hetkel lisada grenadiini. Populaarsed sidruni-laimi karastusjoogid on Sprite, 7-Up, Sierra Mist ja Blue Sky. Kohvi-tequila popperi valmistamiseks täitke ülejäänud klaas sidruni-laimi soodaga.

3
Serveeri jooke. Võite jooke enne serveerimist kihisemaks keerata või serveerida kohe ja lasta külalistel ise oma joogid närida. Tequila popperite ja kohvi tequila popperite kihisemiseks: Kata klaasi ülaosa oma käe, alusaluse või salvrätikuga. Lööge klaasi põhi ettevaatlikult laua või baari ülaosale. Mõju aktiveerib sooda karboniseerumise. Serveeri ja joo tequila popper, kui see on veel kihisev ja vahutav.

4
Võtke oma joogid. Mehhikos on mõned kuurordid, kus serveeritakse tequila paprikaid (mõnikord nimetatakse ka Tijuana popperiks), mis erinevad selle poolest, et need valatakse ja serveeritakse otse osaleja suhu ning sageli kasutatakse sooda asemel õlut. Mehhiko tequila popperite jaoks on vaja pudel tequilat (eelistatavalt mõõtetilaga), samuti pudel õlut, näiteks Corona, mis on avatud. Mehhikos puhub teenindaja selle joogi serveerimise ajal pidevalt vilet.

5
Pane joojale rätik kaela. See jook võib muutuda üsna segaseks, seega on hea mõte võtta kasutusele mõned ettevaatusabinõud. Laske osalejal oma pea tahapoole kallutada, suu lahti.

6
Vala sisse tequila. Ülemäärase tarbimise vältimiseks mõõtke kas veerand, pool või täisunts otse osaleja suhu. Öelge osalejale, et ta ei neelata.

7
Loksutage ja valage õlu. Sidruni-laimi soodaga samasuguse kihise efekti saamiseks katke õllepudeli ülaosa pöidla või sõrmega ja raputage õlut. Suunake pudeli ava ettevaatlikult osaleja suhu ja liigutage pöialt kergelt küljele, et õlut suhu pritsida. Ärge pihustage liiga palju, vastasel juhul võib osaleja lämbuda, ja ärge pihustage seda otse alla. kõri. Selle asemel, et õlut kihiseda, valatakse mõnes kuurordis õlu osalejale suhu, hoitakse suud kinni ja raputatakse seejärel õlle kihistamiseks osaleja pead.

8
Sulgege õrnalt osaleja suu. Katke see rätikuga, et vaht kõikjale ei satuks, ja käske osalejal alla neelata.