Kuidas juua cappuccinot

Kui soovite juua cappuccinot nagu tõeline itaallane, on selleks õige viis ja kellaaeg. Suurim rusikareegel cappuccinode puhul on juua neid hommikul. Arvatakse, et juua cappuccinot pärast kella 11 hommikul, sest väidetavalt häirib see teie seedimist. Kui valmistate ise cappuccinot, kasutage maitsva hommikujoogi saamiseks võrdses koguses espressot, aurutatud piima ja vahtu.

1
Joo cappuccino enne kella 11 hommikul. Itaalias ei soovitata pärast kella 11 või keskpäeva cappuccinot tellida või juua. Selle põhjuseks on asjaolu, et cappuccinodes on palju piimatooteid, mis pärastlõunal või õhtul kõhtu ei setti. Jooge cappuccinot hommikul, et vältida seedehäireid.Kuigi itaallased ei joo kunagi cappuccinot pärastlõunal ega õhtul, on tavalist kohvi juua igal ajal päeva jooksul ohutu. Selle asemel võite valida pärastlõunal macchiato või pärast õhtusööki espresso.

2
Kui viibite Itaalias, makske oma cappuccino eest esmalt kassas. Kui tellite tõelise itaalia cappuccino, minge tellimiseks otse baari kassasse. Esmalt maksate cappuccino eest ja seejärel ootate, kuni jook valmib. Hoidke kviitung alles, et saaksite selle vajadusel baarmenile üle anda.

3
Rääkige baarmenile oma cappuccino tellimusega seotud erivajadustest. Kui soovite, et teie piim oleks kõrvetamise asemel leige või kui soovite, et cappuccinot serveeritakse teist tüüpi tassis, saab seda tüüpi taotlusi tavaliselt rahuldada. Rääkige baarmenile konkreetsetest juhistest, enne kui ta teie joogi valmistama hakkab.

4
Seisake baaris ja jooge cappuccinot. Kui teil pole tõesti vaja maha istuda, joovad itaallased oma cappuccinot ja muud tüüpi kohvi seistes baaris, kus nende jook valmistatakse. Kui soovite tunduda kohaliku itaallasena, leidke baaris koht ja rüübake oma cappuccinot seistes. Itaalias on baarid sarnased “kohvikutega” muudes kohtades. Cappuccino tellimine ja joomine baar võimaldab maksta tavahinda.Kui laua taha istuda, on hind tavaliselt kõrgem.

5
Lisage cappuccinole suhkrut, kui soovite, et jook oleks magusam. Cappuccinodes ei ole suhkrut, nii et kui soovite veidi lisada, peate seda ise tegema. Kasutage suhkru serveerimislusikat, et jooki välja võtta nii palju lusikatäit kui vaja, segades seda hästi segamiseks. Kui suhkur on pakkides, rebige üks ots lahti ja puistake suhkur joogi sisse. Paljud inimesed joovad cappuccinot lisamata. mis tahes suhkrut, nii et ärge arvake, et teie jook vajab suurepärase maitse saavutamiseks suhkrut.

6
Jooge cappuccino kõrvale klaas vett, et suulae puhastada. Joo paar lonksu vett enne ja pärast cappuccino joomist. Kuigi see pole vajalik, aitab see pärast joogi lõpetamist vabaneda kohvi- või piimamaitsest, mis suhu jäi.

7
Valmistage cappuccino, kasutades võrdsetes osades espressot, aurutatud piima ja vahtu. Cappuccino valmistatakse espressopõhjaga, mis koosneb ligikaudu kolmandikust joogist. Pärast espresso sissevalamist lisatakse kohvile aurutatud piim, tekitades vahuse pealiskihi. Cappuccino konsistents on sametine.

8
Kasutage espresso valmistamiseks mokakannu või espressomasinat. Kui teil on mokakann, täitke alumine osa veega ja sõel espresso-jahvatatud kohviga, kuumutades potti, kuni vesi keeb. Kui teil on espressomasin, järgige oma konkreetse masina juhiseid, et valmistada espressot. Valage espresso tassi, mis on piisavalt suur, et see mahutaks kohvi, piima ja vahtu. Espressot saate valmistada ka aeropressiga. Cappuccino jaoks on vaja umbes kahte ampsu espressot.

9
Aurutage piim enne espressotassi valamist. Kui teil on aurutoru, on see lihtsaim viis piima aurutamiseks. Vastasel juhul võite proovida piima soojendada mikrolaineahjus 30 sekundit kuni 1 minuti jooksul. Kuumutage pool tassi või purki piima, kuni see hakkab vahtuma, ja valage see tassi täitmiseks aeglaselt espressosse. Paljude espressomasinate küljes on ka aurutoru, mis muudab piima soojendamise ja vahu tekitamise lihtsaks. .

10
Märja cappuccino jaoks valage joogi sisse veel aurutatud piima. Kui soovite, et teie cappuccinos oleks rohkem aurutatud piima kui üheski teises koostisosas, lisage joogile pärast valmistamise lõpetamist rohkem piima. Seda nimetatakse “märjaks cappuccinoks”. Kui tellite cappuccinot kohvikus või Itaalia baaris, küsige märga cappuccinot.

11
Kuiva cappuccino saamiseks lisage joogile rohkem vahtu. See tähendab, et teie cappuccino sees on tavalisest vähem piima. Piima aurutades tekitab see aina rohkem vahtu. Cappuccino valmistamisel valage sisse väike kogus piima ja laske ülejäänud vahutada. Kodus on seda raske teha, sest täiusliku vahu tekitamine võib olla keeruline, seega tellige võimalusel kuiv cappuccino professionaalsest ettevõttest.