Kuidas valmistada segatud jääga cappuccinot

Segatud jääcappuccino on maitsev suvine jook, mis nii jahutab ja annab kohvist lisaenergiat. Mõnes kohvikus saate tellida jääga cappuccinot, kuigi paljud kohvifännid ütlevad, et cappuccino serveerimine jääl rikub vahu. Kodus saate valmistada ka ise segatud jääkohvijooke ning see protsess hõlmab espresso keetmist ja piima aurutamist cappuccino valmistamiseks ning seejärel joogi segamist jääga.

1
Mõõtke ja jahvatage oad. Cappuccino valmistamine algab espresso valmistamisest. Kuna kavatsete lisada jääd ja joota jooki, on hea mõte alustada topeltjoogiga, mis nõuab umbes 20 g kohvi. Viige mõõdetud kohvioad veskisse ja jahvatage need peeneks jahvatuseks. Peeneks jahvatus tähendab, et kohv on umbes sama suur kui lauasool.

2
Valmistage espresso. Viige kohvijahvatused portafiltrisse. Kasutage tampi, et suruda oad kompaktseks litriks. Asetage portafilter tagasi rühmapeasse ja keerake selle lukustamiseks käepidet. Asetage tass portafiltri alla. Lülitage vesi sisse ja laske sellel 30 sekundit joosta. Lülitage vesi välja, et ampsu välja tõmmata. Veendumaks, et piima jaoks oleks hiljem ruumi, tõmmake espresso 6- või 7-untsi (177–207 ml) tassi.

3
Alternatiivina valmista espressot mõne muu seadmega. Saate siiski valmistada espresso-tüüpi jooke ilma korraliku masinata, kuid parima tulemuse saate spetsiaalse espressomasinaga. Kodus espresso valmistamiseks ilma masinata saate: Kasutage pliidiplaadiga mokakannu. Täitke alumine veepaak veega ja asetage metallkorv mahutisse. Täitke metallkorv kohvijahvatusega ning keerake seejärel kaas ja ülemine paak peale. Kuumuta mokakannu keskmisel kuumusel, kuni kohv täidab ülemise mahuti. Valmistage kange kann kohvi. Viimase abinõuna võite espresso asemel valmistada ka kaks korda kangemat kohvi. Nii et kui kasutate tavaliselt kahe tassi kohvi valmistamiseks kahte kulbitäit kohvi, kasutage nelja kulbitäit ja keetke kannu.

4
Aurutage piim. Valage külm piim metallist aurukannu. Sisestage aurutoru 45-kraadise nurga all kannu ja asetage see nii, et ots jääks piima pinnast allapoole. Lülitage aur sisse ja soojendage piima temperatuurini 149 F (65 C), kuni piima maht on kahekordistunud või kuni kann on katsudes väga kuum. Kuumutage piima pliidil kastrulis, et aurutada ilma espressota. tegija. Kuumuta piim keskmisel kuumusel keema, kuid ära lase keema. Hauta piima umbes viis minutit, kuni see on kuum ja mullitav. Cappuccino koosneb võrdsetest osadest espressost, aurutatud piimast ja vahust, nii et vahustate kaks korda rohkem piima kui espresso.

5
Lisa espressole piim. Keerake piim kannus ringi, et rohkem vahtu tekiks. Hoidke piimakannu otse espressotassi kohal ja valage piim espressosse ühe valamisega. Valamise lõpus raputage õrnalt piimakannu, et ka vaht välja tuleks.

6
Lisa suhkur. Kui teile meeldivad kohvijoogid magusamad, võite cappuccinole lisada ka veidi suhkrut. Suhkur on hea lisada kohe, nii lahustub suhkur kuumas kohvis. Kui lisate jääjoogile suhkrut hiljem, siis see ei lahustu ja jääb teraliseks. Pärast suhkru lisamist segage cappuccinot õrnalt, et see jaotuks ja lahustuks.

7
Jahuta jook. Laske cappuccinol umbes 30 minutit jahtuda ja seejärel viige see külmkappi jahtuma. Laske sellel veel 30–60 minutit jahtuda. Vastasel juhul, kui teete jää-cappuccinot siis, kui kohv on veel kuum, siis see lihtsalt sulatab jääkuubikud ega omanda vahutavat tekstuuri. Enne külmkappi viimist on oluline lasta joogil jahtuda, vastasel juhul muutub temperatuur võib klaasi purustada.

8
Sega jääkuubikud ja cappuccino segistis kokku. Eemaldage jahutatud cappuccino külmkapist ja valage see blenderisse. Lisage segistisse ka viis kuni kümme jääkuubikut. Vähem jääd annab veidi tugevama kohvimaitsega jää cappuccino. Kombineerige kohv ja jää kõrges segamistopsis, kui soovite jää cappuccino valmistamiseks kasutada blenderi asemel blenderit.

9
Soovi korral lisa maitseamps. Saate kohandada oma jää cappuccino maitset, lisades erinevaid siirupeid või maitseampsu. Lisage blenderisse 1–2 teelusikatäit (5–10 ml) oma lemmikmaitset. Populaarsed lisandid cappuccinole on järgmised: sarapuupähkelVanilješokolaadKaramellVahter (joogi magustamiseks ja maitsestamiseks võite kasutada ka ehtsat vahtrasiirupit)

10
Blenderda jook ühtlaseks massiks. Pane blenderile kaas peale ja sea see jääpurustamise või smuuti seadistusele. Segage jääd ja kohvi umbes minut. Segu on valmis, kui jää on peeneks purustatud, suuri jäätükke pole alles ning cappuccino ja jää on omavahel segatud ühtlaseks ja kreemjaks joogiks.

11
Tõsta jääga cappuccino serveerimisklaasi. Kui segatud jääcappuccino on valmis, vala segu blenderist kõrgesse klaasi. Soovi korral jäta kindlasti ruumi vahukoorele ja muudele lisanditele.

12
Kõige peale vahukoor. Vahukoor on populaarne ja maitsev viis mis tahes jääkohvijoogi viimistlemiseks. Pärast segatud jää-cappuccino kõrgesse serveerimisklaasi viimist lisage sellele paar tilka või vahukoort, et saada eriti magusat maiust. Kohvi jaoks võite kasutada tavalist piimapõhist vahukoort või piimavaba kookospähklit. vahukoort samuti.

13
Kaunista see šokolaadi või kakaoga. Olenemata sellest, kas lisate oma jää-cappuccinole vahukoort või mitte, saate selle siiski kaunistada šokolaadi või kakaopulbriga. Kakao lisamiseks puista näpuotsaga pulbrit ühtlaselt joogi pinnale. Šokolaadi lisamiseks raseerige köögiviljakoorijaga mõned šokolaadi lokid tahvlilt ja joogile. Kui kaunistate vahukoore ja šokolaadiga, lisage kõigepealt vahukoor ja peale šokolaad või kakao.

14
Lisa jahvatatud maitseained. Võite ka segatud jääga cappuccinot kaunistada vürtsidega. Vahetult enne serveerimist puista joogile või vahukoorele näputäis (umbes › teelusikatäit (0,3 g)) oma lemmikmaitselisi jahvatatud vürtse. Populaarsed vürtsid, mida kohvijookidega siduda, on järgmised: KaneelPähkelGingerAllspiceCloves

15
Serveeri koos küpsisega. Küpsised ja kohv on maitsev kombinatsioon ning seal on palju erinevaid küpsiseid, mida saate oma segatud jääcappuccinoga siduda. Mõned traditsioonilisemad või populaarsemad küpsised, mida kohvi kõrvale serveerida, on järgmised: BiscottiGinger snaps lühileibPistaatsia küpsised