Kuidas grillida kondiga kanarinda

Kondiga kanarindade küpsetamine võtab veidi kauem aega kui kondita kanarindade küpsetamine, kuid tulemused võivad olla seda aega väärt. Marineerige kana eelnevalt, et anda sellele lisamaitset, laske sellel aeglaselt küpseda ja saate oma grillilt maitsvat sööki nautida.

1
Maitse lisamiseks otsustage marinaadi ja kuiva hõõrumise vahel. Võite kana grillida ilma ettevalmistuseta, kuid marinaadid ja kuiv hõõrumine aitavad kana hoida niiskena ja annavad sellele lisamaitset. Marinaadid on eriti tõhusad niiskuse säilitamisel, kuid kana peab enne küpsetamist selles kauem istuma. Kuiv hõõrumine võib aga kanale vahetult enne grillimist peale kanda.

2
Valmista marinaad ja lase kana selles seista vähemalt 1 tund. Otsige kokaraamatust või retseptide veebisaidilt marinaad, mis teile hästi tundub. BBQ stiilis marinaadid on eriti populaarsed kondiga kanaliha puhul, kuid marinaadid võivad kasutada mitmesuguseid koostisosi, sealhulgas tsitruselisi, õli, äädikat ja jogurtit. Kui olete kana marinaadi pannud, katke see kaanega ja asetage külmkappi .Kui kaua soovite oma kana marineerida, sõltub teie kasutatavast marinaadist. Üldiselt soovite oma kana marineerida 2–10 tundi.

3
Vahetult enne grillimist määri kanale kuiv hõõrumine. Segage kuivas vannis olevad vürtsid, ürdid ja muud koostisosad kausis kokku. Hõõruge iga kanarinda mõlemad pooled segusse, et saada ühtlane kate. Kuiv hõõrumine lisab koheselt maitset, nii et saate kana kohe pärast katmist grillile tõsta.

4
Kuumuta grill, nii et sellel oleks kuum ja jahedam pool. Kui kasutate söegrilli, kuhjake süsi peamiselt ühele küljele. Kui kasutate gaasigrilli, soojendage ühte poolt tugeva ja teist madala leegiga. Söegrilli jaoks laske sellel enne liha lisamist umbes 30 minutit eelsoojeneda. Gaasigrilli jaoks eelsoojendage umbes 30 minutit. 10 minutit enne kana alustamist.

5
Õlitage oma grilli restid. Kui teie restid on liiga kuivad, võib kana nende külge kinni jääda. Asetage veidi õli paberrätikule. Seejärel tõstke see rätik tangidega üles ja hõõruge seda mööda grilli kuumutatud reste. Kaitseks kandke ahjukindaid ja jälgige leeki.

6
Prae kana mõlemalt poolt 3-5 minutit. Asetage oma kana rinnad grilli kuumemale küljele. Laske mõlemal küljel küpseda, kuni sellel on nähtavad söe- või grilljäljed. Kana röstimine sel viisil aitab säilitada selle maitset ja niiskust.

7
Liigutage kana grilli jahedamale küljele ja sulgege kaas. Nüüd, kui rindade väliskülg on kõrbenud, soovite seest aeglasemalt küpsetada. Kui kaas on suletud ja kuumus on madal, küpseb teie kana seest ilma, et see kuivaks või kõrbeks. Aeglane niimoodi küpsetamine võtab küll lisaaega, kuid annab mahlasema lihatüki.

8
Kontrollige kana iga 5 minuti järel. Algul peate peamiselt kontrollima, kas see ei põle. Kui see põleb, keerake see ümber ja kaaluge kuumuse veelgi vähendamist. Umbes viieteistkümne minuti pärast kontrollige rindu lihatermomeetriga, et näha, kui lähedal see valmimisele on. See on valmis, kui selle temperatuur keskel on 165 °F (74 °C). Pöörake kana ühtlaseks küpsemiseks. Teie lihatermomeeter näitab teile, kui kuumad on kana erinevad osad. Kui üks pool on teisest oluliselt kuumem, pöörake see ümber, et teine ​​pool saaks kuumusallikale lähemal küpseda.

9
Eemaldage kana, kui selle temperatuur on luu lähedal 74 °C (165 °F). Luu puudutav liha küpseb kõige aeglasemalt, seega veendu, et termomeeter kontrolliks seda rinnaosa. Tõsta kana tangide abil grillilt ja aseta taldrikule. Kui soovite rohkem küpsetada, lülitage grill välja või lisage sellele rohkem kana. Tavaliselt valmib kana grill 20-25 minuti pärast. Kuid küpsetusajad võivad varieeruda sõltuvalt sellest, kui paksud on rinnad.

10
Enne serveerimist laske kanal 5-8 minutit puhata. Liha puhkamine enne serveerimist aitab lihal sisselõikamisel mahla säilitada. See muudab kana niiskemaks, maitsekamaks ja üldiselt maitsvamaks! Ühendage oma kana küljega nagu maisitõlvik või salat. Või lihtsalt naudi seda omaette!