Kuidas espressomasinat kasutada

Espressomasinad on suurepärane tööriist, mille abil saate kodus valmistada erinevaid maitsvaid kohvijooke. Espressomasinad on saadaval pliidiplaadi või masinaga. Masinasorte on veidi lihtsam kasutada, kuna need nõuavad vähem käsitsitööd. Enamik espressomasinaid on loodud kasutajasõbralikuks, nii et nende kasutamine on lihtne: täita filtrid kohvipaksuga ja oodata, kuni espresso valmib. Puhastage masin kindlasti pärast iga kasutamist.

1
Täitke reservuaar. Mahuti on masina osa, mis hoiab vett. Teie masinal peaks olema selgelt märgistatud mahuti, millel on jooned, mis näitavad, kui kaugele see ühe või kahe ampsu jaoks täita. Soovi korral võite kasutada filtreeritud vett, kuid mõnel espressomasinal võib olla sisseehitatud filter.

2
Lülitage masin sisse. Vajutage oma masina “sees” nuppu, mis peaks samuti olema selgelt märgistatud. Peate ootama, kuni süttivad tuled, mis näitavad, et masin on kasutamiseks valmis. Erinevad masinad näitavad, et nad on valmis erineval viisil, seega vaadake oma kasutusjuhendit.

3
Sisestage löökkorv. Eemaldage kaasaskantav filter oma masina tila alt. Espressomasina kaasaskantav filter täidetakse espressokorviga sõltuvalt soovitud suurusest. Sisestage kaasaskantavasse filtrisse kas ühe- või kahekordse ampsu korv. Kui kasutate ühe ampsu jaoks topeltkorvi või vastupidi, ei pruugi espresso välja tulla. Enne korvi täitmist kontrollige veel kord, et kasutate õiget.

4
Täitke filter kohviga. Lisage oma kohvipaks filtrisse. Kasutage lusikat, et täita see ääreni paksega. Kui filtri küljele on sattunud lahtist kohvipaksu, pühkige need sõrmedega ära. Kui jahvatate ube, on enamikul espressomasinatel sisseehitatud veski, mida saate kasutada. Kui teil on neid käepärast, kasutage espressopaksu asemel. kohvipaks. Espressopaks jahvatatakse peeneks kui kohvipaks. Espresso saab oma kihid ja maitse tänu sellele, et kuum vesi surutakse läbi väga väikese puru. Kohvi kasutamine mõne päeva jooksul aitab üldiselt värskena püsida ja teeb tugevamaitselise espresso.

5
Kasutage oma tamperit. Tamper on väike käepidemega seade, mille abil saate kohvipaksu alla suruda. See aitab tagada, et paks on kokku surutud, et saaksite teha tugeva maitsega espressot. Tamperi kasutamiseks vajutage tamperi ülaosale oma jahvatuse peale. Kohvipaksu ilusaks ja kompaktseks muutmiseks suruge tamper allapoole.

6
Lukustage filter pea külge. Lükake kaasaskantava filtri pea masina tila alla. Enamiku masinate puhul keerate filtrit veidi, kuni kuulete klõpsatust, mis näitab, et filter on masinasse lukustunud.

7
Asetage tass kraani alla. Kui filter on lukustatud, asetage tass vahetult segisti tila alla. Veenduge, et tass oleks piisavalt suur espresso mahutamiseks.

8
Vajutage laskmisnuppu. Espressomasinatel on nupud kas ühe- või kahekordseks võtmiseks. Vajutage kasutatava võttesuuruse nuppu. Masin valmistab nüüd teie espressot ja see valatakse teie tassi.

9
Täitke alumine kamber veega. Pliidiplaadil oleval espressomasinal on ülemine ja alumine kamber. Alumine kamber tuleb täita ääreni külma veega. Hea mõte on kõigepealt kamber kiiresti loputada, et see oleks võimalikult puhas. Parimate tulemuste saamiseks kasutage filtreeritud vett.

10
Lisa ülemisse kambrisse kohv. Tõsta jahvatatud kohv lusikaga ülemisse filtrisse, täites selle ääreni. Ärge pakkige kohvi alla. Selle asemel tasandage see sõrmeotstega ja pühkige üleliigne kohv servadest. Kuigi võite kasutada samu kohvipuru, mida kasutaksite tilgutatava kohvi jaoks, võib espresso espressopaksu kasutamisel parem välja kukkuda. Espressopaks jahvatatakse peeneks ning espresso saab oma kihid ja maitse tänu sellele, et kuum vesi surutakse läbi väga peene, tihedalt pakitud puru.

11
Kinnitage kambrid kokku. Asetage ülemine kamber alumise kambri peale. Kruvige need tihedalt kokku, et kambrid oleksid täielikult suletud ilma tühikuteta. Asetage kambrid lihtsalt üksteise peale ja keerake samamoodi, nagu keeraksite purgi kaant.

12
Asetage espressomasin pliidile. Asetage espressomasin otse pliidile. Potti või panni pole vaja kasutada. Lülitage pliit madalale kuumusele.

13
Eemaldage ja serveerige espresso. Ajad on erinevad, kuid kontrollige espressomasinat aeg-ajalt kogu protsessi jooksul. Kui espresso on valmis, täitub ülemine kamber kohviga. Sel hetkel võite espressomasina pliidilt eemaldada ja endale tassi valada. Espresso valmimiseks ei tohiks kuluda rohkem kui viis või kümme minutit.

14
Investeerige aurutorusse ja roostevabast terasest kannu. Piima vahustamiseks ja aurutamiseks vajate spetsiaalset seadet, mida nimetatakse aurutoruks ja mida saate osta kaubamajast või Internetist. Roostevabast terasest kannuga kasutatakse aurutoru. Enamasti täidetakse kann enne vahustamist või aurutamist umbes kolmandiku ulatuses piimaga. Aurutoru kasutamiseks asetage selle ots piima sisse ja seejärel lülitage see sisse. Mõned espressomasinad on varustatud sisseehitatud aurutoruga, mille saab sisse lülitada masina juhtpaneeli abil.

15
Vahusta piim auruotsaga. Piima vahustamiseks aurutoruga täitke oma roostevabast terasest kann 1/3 ulatuses piimaga. Asetage aurutoru ots umbes pool tolli (1,27 sentimeetrit) piima sisse, hoides seda kannu ühel küljel. Lülitage aurutoru sisse ja oodake, kuni piim tekitab loomuliku keerise. Laske piimal keerleda, kuni see kahekordistub ja on kena vahuse tekstuuriga. Kui mullivann ise ei teki, keerake kannu kergelt päripäeva, et tekitada mullivann.

16
Vahusta piim purgi ja mikrolaineahjuga. Kui teil pole aurutoru, võite kasutada purki ja mikrolaineahju. Valage purki nii palju piima, kui vajate. Keera kaas tihedalt peale ja seejärel raputa purki nii kõvasti kui saad, kuni piima kogus on kahekordistunud. See võtab tavaliselt 30–60 sekundit. Pärast seda kuumutage purki 30 sekundit mikrolaineahjus, et vaht tõuseks piima peale.

17
Aurutage piima aurutoruga. Täitke kannu 1/3 ulatuses piimaga. Sisestage aurutoru nii kaugele, et selle augud jääksid piima sisse. Lülitage võlukepp sisse ja oodake, kuni see süttib. Laske võlukepp lahti, nii et see jääks klaasi küljele ja põhjale. Kui mullivann pöörleb ühtlaselt ja piim on leige, kallutage kannu väikese nurga all. Laske piimal kuumeneda, kuni kannu katsumine hakkab tunduma ebamugav. Mõõtke piima soojust sõrmega, kuid peske esmalt käed.

18
Valmista cappuccino. Asetage tassi üks kuni kaks ampsu espressot. Valage aurutatud piim tassi espresso peale, et see täidaks selle äärest tolli või kaks. Seejärel lisage aurutatud piimale kaks kuni kolm sentimeetrit (0,7–1 tolli) vahustatud piima. Soovi korral võite cappuccino peale lisada näpuotsaga magusat vürtsi, näiteks kaneeli või kakaopulbrit.

19
Tee latte. Valmistage espresso ja valage see laiasse kohvikruusi. Võite kasutada kas ühe- või kahekordset lööki. Valage espresso peale aurutatud piim, nii et see oleks äärest tolli või paar täitunud. Seejärel lisage peale umbes sõrmejagu vahustatud piima.

20
Enne masina kasutamist tutvuge oma kasutusjuhendiga. Iga espressomasin on erinev. Enne masina kasutamist on alati hea mõte läbi lugeda juhised, et veenduda, et kasutate seda õigesti. Kui paberkoopia läks kaduma, võite otsida Internetist oma espressomasina mudelit. Võimalik, et leiate Internetist juhised PDF-vormingus.

21
Kasutage reservuaaris ainult külma ja puhast vett. Must või soe vesi võib teie masina reservuaari lõhkuda. Veenduge, et kasutate iga kord espressot valmistades puhast kraani- või pudelivett, mis on jahe. Kui kasutate kraanivett, on hea mõte see puhtuse suurendamiseks filtreerida.

22
Puhastage oma espressomasinat pärast iga kasutamist. Olenemata sellest, kas kasutate kaasaskantavat või elektroonilist espressomasinat, käivitage filtrid segisti all, et eemaldada jahvatus pärast iga kasutamist. Samuti peaksite lekete eemaldamiseks puhta lapiga pühkima masina segistid ja küljed.