Kuidas aurutada porgandit riisipliidis

Riisipliidid pole mõeldud ainult riisi keetmiseks. Sarnaselt mikrolaineahjudele ja muudele seadmetele on enamikul riisipliidi kaubamärkidel ka aururest. Riisipliidi kasutamine auruti võib võtta kauem aega kui pliidiplaadi meetod, kuid see leevendab “köögiliiklust”, avades toiduvalmistamise ajal rohkem ruumi.

1
Pese neid. Loputage neid jooksva vee all, et mustuseosakesed oleksid eemal.

2
Lõika ära alumine punkt ja ülemine punkt. Nende nüüd lõikamine muudab koorimise lihtsamaks.

3
Koorige toit. Kasutage juurviljakoorijat, et koorida täielikult ära igasugune välimine nahk.

4
Viiluta porgandid. Lõika need tükkideks või pulkadeks, et need sobiksid sobivalt riisikeetjaga.

5
Lisa vesi. Lisatava veekoguse kohta lugege oma riisikeetja kasutusjuhendit, kuna mõned märgivad 1/2 tassi, teised aga 1 tassi. Sisestage ka aururest.

6
Lisa porgandiviilud. Soovite need virnastada aururestile, umbes 2/3 ulatuses. Veenduge, et selle all ei oleks midagi, vastasel juhul võivad need keema minna. Alati võite lisada suuremad/paksemad tükid põhja ja väiksemad/peenemad tükid üleval.

7
Auruta porgandid. Sobivate küpsetusaegade kohta vaadake oma kasutusjuhendit; keskmine aeg on 12–15 minutit. Asetage kaas peale, lülitage riisikeetja sisse ja ajastage käsitsi. Lülitage taimer sisse samal ajal, kui lülitate riisikeetja sisse.

8
Lülitage riisikeetja välja ja eemaldage see vooluvõrgust. Seadme “sooja” asendisse jätmine jätkab toidu valmistamist.

9
Kurna porgandid ja kasuta neile jooksvat külma vett. See peatab kogu küpsetusprotsessi.

10
Kasutage seda kohe. Kasutage neid aurutatud lisandina, salatis või eraldi.

11
Pane porgandid sügavkülma. Külmutamine pikendab toidu eluiga. Porgandi kvaliteet säilib külmutatuna 9 kuud.Laota porgandid küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile nii, et nad ei puutuks kokku.Külmkülmutage need umbes tunniks-kaheks.Lisage õhukindlasse anumasse või suletavasse sügavkülma. kotti aurutamise kuupäevaga.