Kuidas teha riisipliidis sushiriisi

Kui teile meeldib sushi, võiksite õppida, kuidas seda kodus valmistada. Suurepärase sushi aluseks on suurepäraselt keedetud ja maitsestatud riis. Riisikeetja kasutamine on kiire ja tõhus viis täiuslikult keedetud riisi saamiseks. Riisi pesemine, et eemaldada pinnalt liigne tärklis, on oluline, et riis ei oleks liiga kleepuv. Pärast seda teeb suurema osa tööst ära teie riisikeetja.

1
Ostke lühikese, keskmise teraga või sushiriisi. Sushit valmistatakse lühiteralise riisiga, sest see püsib paremini kokku kui pikateraline riis. Kui ostate riisi, hankige kindlasti mitte pikateraline riis. Kuigi pikateraline pole võimatu kasutada, ei tööta see nii hästi kui lühemad ja tõenäoliselt vajate rohkem vett.

2
Mõõda ja vala sõelale soovitud kogus riisi. Kasutage kurn-tüüpi sõela, mille augud on piisavalt väikesed, et riis läbi ei kukuks. Järgige keetatava koguse mõõtmiseks riisipakendil olevaid juhiseid. Kui kasutate riisikeetja mõõtetopsi, pidage meeles, et see ei ole tõenäoliselt tavaline USA tass (237 ml). Riisipakend ja riisikeetja on tõenäoliselt on riisi mõõtmiseks erinevad juhised. Kuna riisikeetja on spetsiaalselt konstrueeritud, järgige selle riisipakendil olevaid juhiseid. Pidage meeles, et riis paisub küpsedes, seega võib üks keetmata tassike riisi olla kahe keedetud riisi tassi lähedal.

3
Aseta kauss kraanikaussi ja hoia sõela selle kohal. Võtke tavaline kauss või mis tahes kraanikauss ja asetage see kraanikaussi kraani alla. Kui vesi kurnab läbi riisi ja kukub kaussi, saate mõõta, millal riis on täielikult loputatud.

4
Lase külmal veel riisile üle voolata. Keerake kraan külmaks ja alustage riisi loputamist. See on vajalik, kuna pakendatud riis sisaldab palju pulbrilist tärklist. Riis tuleb täielikult pesta, et see küpseks korralikult ja ei muutuks liiga vedelaks. Külm vesi toimib kõige paremini, et riis ei hakkaks pesemise ajal keema. Kui soovite vett säästa, täitke lihtsalt kauss ja asetage sõel selle sisse. Riis ei saa nii puhtaks, kuid see loputab siiski suurema osa pulbrist maha.

5
Sega riisi kätega ringi. Masseerige ja segage riisi õrnalt kätega nii, et iga tera saaks täielikult loputatud. Ärge vajutage ega pigista riisi, kuna see purustab terad. Riisi loputamise ajal jälgige, kuidas kausis olev vesi muutub pulbrist häguseks. Segamise ajal otsige riisi sattunud võõrkehi. Enamikus riisis ei ole liiga palju mitteriisi, kuid seda on alati hea kontrollida.

6
Lõpetage riisi pesemine, kui selle all olev vesi on jälle selge. Kui kausis olev vesi on selge ega ole udune, loputatakse riis täielikult. Lülitage vesi välja ja tühjendage kauss loputusveega.

7
Asetage riis kuivama. Asetage välja küpsiseplaat või vahapaber ja valage sellele riis. Laota seda käega laiali, nii et see moodustaks ühe kihi ja ei kuhjuks. Jätke riis umbes 15 minutiks kuivama. Kui teil on kiire, pole riisi kuivatamine tingimata vajalik, kuid see aitab paremini küpseda.

8
Lisa riis riisikeetjasse. Tõsta riis hunnikusse ja hakake seda kuivatuspinnalt riisikeetjasse viima. Veenduge, et te pole korraga välja mõõtnud rohkem riisi, kui teie riisikeetja suudab korraga hakkama saada. Kui riis jääb külgedele kinni, pintselda see ülejäänud osaga üle.

9
Valage riisikeetjasse suunatud kogus külma vett. Kui kasutasite riisi mõõtmiseks tavalist USA mõõtetopsi, nõuavad riisi valmistamise juhised tavaliselt võrdset kogust vett. Kui kasutasite riisikeetjaga kaasas olevat tassi, järgige riisikeetja juhiseid selle kohta, kui palju vett kasutada.Riisikeetjatel on sageli vee täitmisjooned, nii et kui kasutaksite ühte riisikeetja tassi riisi, valage see jooneni. märgitud “1.Ärge kunagi arvake, kui palju vett riis vajab. Järgige riisipakendi juhiseid või järgige riisikeetja juhiseid.

10
Ühendage riisikeetja vooluvõrku ja lülitage see sisse. Iga riisikeetja on erinev, kuid kõige parem on see riisi ja veega täita enne selle ühendamist. Vastasel juhul võib see hakata küpsetama enne, kui olete valmis. Kui teie riisikeetjal on mitu seadistust, vaadake kasutusjuhendit. Sellel võib olla isegi sushiriisi keetmise seade. Seadke riisikeetja kindlasti tugevale pinnale. Hoidke muud esemed eemal, kuna kütteelemendid kujutavad alati endast potentsiaalset ohtu.

11
Laske riisikeetjal töötada. Sulgege riisipliidi kaas ja laske sellel riis keema tõusta. Te ei pea riisi küpsemise ajal segama, kuid pöörake tähelepanu sellele, kui kaua see küpseb. Selle määrab rohkem teie riisikeetja mudel kui miski muu. Teie riisikeetjal võib olla taimer või automaatne väljalülitus, kuid kui mitte, siis seadke taimer kindlasti vastavalt riisipakendile või riisile. pliidi juhised. Riis küpseb üle, kui jätad selle liiga kauaks seisma.

12
Segage maitseained riisiäädika, suhkru ja soolaga. Segage väikeses kausis ½ tassi (118 ml) riisiäädikat (mitte muud tüüpi äädikat), kaks supilusikatäit (30 ml) suhkrut ja kaks teelusikatäit (9,9 ml) soola. Segage, kuni kuivained on lahustunud. Need proportsioonid kehtivad kolme kuumtöötlemata tassi (710 ml) riisi jaoks. Reguleerige proportsioone vastavalt vajadusele väiksemate või suuremate riisipartiide jaoks. Maitsestamine sõltub eelistustest, nii et võite soovida tugevamat või nõrgemat maitset. Kui te ei soovi seda ise segada, otsige toidupoest pudelisse villitud sushiäädikat.

13
Pane riis suurde kaussi ja lisa maitseained. Kühveldage riis riisikeetjast suurde kaussi. Kalla maitseaine ühtlaselt riisile. Võib-olla soovite isegi maitseainet korraga lisada, hoolikalt segada ja maitsta. Lisage oma maitse järgi rohkem maitseaineid.

14
Sega maitseaine riisi hulka. Sega riisilabida või laia spaatliga riisi õrnalt, et äädikasegu kataks iga tera võimalikult ühtlaselt. Jaotamiseks segage paar minutit. Kui segate sushiriisi, ärge purustage riisi ja proovige teri mitte purustada.

15
Valmis.