Kuidas ananassi lõigata

Parima maitsega ananassi osad asuvad vilja kõige serval, seega on väga oluline õige lõige. Kõigepealt peske ananass. Kasutage teravat kokanuga, et lõigata vilja pealt ja alt ära. Asetage ananass ühele otsale ja lõigake ettevaatlikult külgedest õhukesed viilud, kuni olete eemaldanud kogu torkiva naha. Jätke ananassile võimalikult palju viljaliha ja ärge muretsege “silmade” või pruunide laikude eemaldamise pärast. Kui olete varre, võra ja naha eemaldanud: lõigake ananass suurteks ringideks või tükeldage see tükkideks.

1
Nuusuta ananassi. Kõige täpsema aroomi saamiseks nuusutage põhjast. Ananass peab lõhnama magusalt ja värskelt. Kui avastate lõhna, mis viitab käärimisele või puudub magusus, jätke see ananass vahele.

2
Vaata ananassi. Mõni roheline ananassi külgedel on OK, kuid kogu ananass ei tohiks olla roheline. Hea ananass on tavaliselt põhjaga kuldne. Vältige ananasse, millel on nähtavad verevalumid.

3
Vajutage ananassile. Ananass peaks olema kõva. See avaldab tugevale survele veidi. Kui ananass tundub pehme ja pudrune, siis on see üleküpsenud. Ananass peaks olema oma suuruse kohta raske.

4
Kontrollige krooni. Tõmmake üks keskmistest lehtedest ära. Kui see tuleb kergesti maha, on ananass hea.

5
Asetage ananass külili. Kasutage lõikelauda või muud lõikepinda.

6
Lõika võra ja vars ära. Terava kokanoaga lõigake need mõlemad umbes poole tolli ulatuses ananassi sisse.

7
Tõstke ananass ühest otsast püsti. Viilutage nahk külgedelt, liikudes ülalt alla. Lõika võimalikult õhukeseks. Jätke ananassile nii palju viljaliha kui võimalik; ananassi magusaim osa on kõige välimine viljaliha. Vilja kontuuri järgimine aitab vältida viljaliha kadu, kus ananass punnitab keskelt.Ärge eemaldage nahka lõikamise ajal silmi (pruunid laigud), vastasel juhul kaotada liiga palju head liha.

8
Eemaldage silmalaigud. Silmalaigud asetsevad ananassil diagonaalsetes ridades. Lõika V-kujuline soon piki diagonaaljoont, et eemaldada iga silmalaikude komplekt. Ülejäänud viljaliha on kohe lõikamiseks valmis. Nii silmad eemaldades kaotate ananassi heast viljalihast veidi rohkem, kuid see võtab oluliselt vähem aega kui iga silma ükshaaval eemaldamine.

9
Lõika ananassist ringid. Asetage kooritud ananass külili ja lõigake umbes 3/4 tolli paksused viilud. Nii jäävad teile terved ananassiringid. Võite torgata kahvli paksu südamiku sisse, et ringi kinni hoida. Südamik on sitke, kuid söödav ja tervislik.Võite muuta ringid rõngasteks, lõigates südamiku välja. Seda saab teha lihtsalt ümmarguse taigna- või taignalõikuri abil.

10
Lõika ananass tükkideks. Tõsta ananass üles ja lõika pikuti neljandikku. Lõika igast ananassiveerandist südamik ja seejärel lõika iga veerand uuesti pikuti pooleks. Asetage kõik ribad maha ja viilutage need tükkideks. Ühest ananassist saab umbes 4 tassi tükke.

11
Lisage ananass oma retseptile või toidule. Süüa on see maitsev ilma lisata või lisada jogurtit, vahukoort, purustatud pähkleid vms. Või kasutada tagurpidi ananassikoogi valmistamiseks, liharoa lisandina või magustoidu kaunistusena.