Kuidas ananassi klaasistada

Olete ilmselt näinud glasuuritud ananassi kaunite magustoitude lisandina. Oma jääananassi loomiseks valmistage lihtne siirup ja valage see ananassirõngastele. Jätkake seda mitu nädalat, et ananass säiliks ja oleks kaetud läikiva siirupikihiga. Kui soovite glasuuritud ananassi kiiremat versiooni, tehke suhkrustatud ananassi. Ananassi säilitamise asemel keedetakse rõngad suhkrusiirupis ja jäetakse kuivama.

1
Koori ja viiluta ananass. Pese üks värske ananass ja lõika terava noaga ettevaatlikult ananassi ülemine ja alumine ots ära. Viiluta torkiv koor ära ja tõsta ananass külili. Lõika ananass rõngasteks ja lõika kondiitrilõikuriga igast rõngast südamikud välja. Peaksite saama umbes 1 naela (453 g) ettevalmistatud ananassirõngaid. Kui soovite aega säästa, võite värskete puuviljade tükeldamise asemel kasutada konserveeritud ananassirõngaid. Ananassi saate ka kuubikuteks lõigata. Ananassirõngaid või kuubikuid võid lõigata nii paksuks, kui soovid.

2
Hauta ananassi, kuni rõngad on pehmed. Pane ananassirõngad kastrulisse. Valage nii palju vett, et ananass kataks, ja lülitage kuumus keskmisele kõrgele. Kui vesi hakkab keema, keera kuumus madalamaks, et see õrnalt mullitaks. Hauta ananassi, kuni see on pehme. Kontrollige ananassi pärast 5-minutilist keetmist.

3
Valmistage lihtne siirup. Kühveldage pehmenenud ananass välja ja asetage see madalasse ahjuvormi. Jätke 1 tass (240 ml) vett kastrulisse või lisage nii palju vett, et valmistada 1 tass (240 ml). Lisa 1/2 tassi (100 g) suhkrut ja 1/2 tassi (155 g) maisisiirupit. Segage segu hästi ja kuumutage keskmisel kuumusel. Siirup peaks hakkama keema ja suhkur lahustuma. Oluline on kasutada maisisiirupit. Kuna maisisiirup on invertsuhkur, takistab see ananassi kristalliseerumist.

4
Kata ananass siirupiga ja lase üleöö leotada. Valage kuum siirup ettevaatlikult otse madalas ahjuvormis ananassile. Puuviljad peaksid olema siirupiga kaetud. Kata nõu kilega ja lase üleöö toatemperatuuril seista.

5
Kuumuta siirup veel suhkruga ja vala see ananassile. Järgmisel päeval eemalda ahjuvormilt kate ja vala siirup kastrulisse. Sega juurde 1/2 tassi (100 g) suhkrut ja keera kuumus keskmisele tasemele. Kui siirup keeb ja uus suhkur lahustub, valage see tagasi ananassile. Katke see uuesti ja laske sellel üleöö leotada.

6
Tugevdage siirupit ja leotage ananassi veel 5 päeva. Jätkake siirupi kuumutamist iga päev täiendava 1/2 tassi (100 g) suhkruga. Peate valama selle ananassile ja laskma üleöö puhata. Tehke seda veel 5 päeva. Praegusel hetkel olete ananassi kallal töötanud ühe nädala.

7
Hauta ananassi kangendatud siirupis ja leota 2 päeva. Valage siirup tagasi kastrulisse ja segage veel 1/2 tassi (100 g) suhkrut. Kuumuta siirup keemiseni ja lisa ananassirõngad. Keera kuumus keskmisele madalale ja hauta ananassi 3 minutit. Pange ananass tassi tagasi ja katke see. Laske 2 päeva seista.

8
Hauta ananass uuesti läbi ja leota. Kuumuta siirupit koos 1/2 tassi (100 g) suhkruga keemiseni. Lisa ananass ja keera kuumus keskmisele madalale. Hauta ananassi 3 minutit ja vala siis kõik nõusse tagasi. Kata ja lase ananassil seista 10 päeva kuni 3 nädalat.Siirup hakkab sel hetkel tunduma kuldne ja õhuke, nagu mesi.

9
Nõruta ja kuivata ananass. Kui ananass on pikemat aega leotanud, tõsta ananass tassist välja. Asetage rest küpsetusplaadi kohale ja asetage ananass restile. Ananassi kuivatamiseks jätke see sooja kohta või kasutage dehüdraatorit. Ananassi võid ka ahjus kuivatada. Valmis ananass peaks olema läikiv, mitte kleepuv. Säilitage glasuuritud ananassi külmkapis õhukindlas anumas. Konserveeritud ananass säilib mitu nädalat. Ananassi kuivatamiseks ahjus keera kuumus madalaimale astmele. Pane ananass paariks tunniks ahju, et see ei oleks enam kleepuv.

10
Kuumuta vesi ja suhkur. Valage 1 1/2 tassi (355 ml) vett suurde raskesse potti ja segage 1/2 tassi (100 g) suhkrut. Lülitage kuumus keskmisele kõrgele ja laske segul keema tõusta. Segage seda aeg-ajalt, kuni suhkur hakkab lahustuma. Sellest tuleb väga kerge siirup.

11
Keeda ananass siirupis. Lisa siirupile 12 ananassirõngast. Keeda ananassirõngaid siirupis 5–10 minutit. Võimalik, et peate segu segama, et ananassirõngad oleksid siirupiga täielikult kaetud. Võite kasutada värskeid kooritud ja viilutatud ananassirõngaid või ananassirõngaid purgist.

12
Keera kuumus madalamaks ja küpseta rõngaid 30 minutit. Keera kuumus keskmisele ja küpseta ananassirõngaid 30 minutit. Rõngad pehmenevad ja siirup pakseneb.

13
Lülitage kuumus välja ja laske rõngastel puhata. Keera kuumus maha ja jäta ananassirõngad 10 minutiks potti seisma. Siirup jahtub veidi ja katab ananassirõngad.

14
Jahuta ananassirõngad alusele. Asetage suhkrustatud ananassi poti kõrvale küpsetusplaat. Asetage alusele küpsetuspaberi leht. Tõsta ananassirõngad ettevaatlikult siirupist välja ja tõsta paberile ning lase täielikult jahtuda. Sukaad ananassi võid serveerida eraldi või teiste magustoitude lisandina. Siirupit võid kasutada rasket siirupit nõudvates retseptides või jookide maitsestamiseks. Säilita järelejäänud suhkrustatud ananassirõngaid õhukindlas anumas umbes nädal aega. . Ananassirõngad võivad aja jooksul kristalliseeruda.

15
Valmis.