Kuidas Amazonis müüjaga ühendust võtta

Kuigi Amazon müüb ja saadab paljusid oma tooteid otse, pakub see ka mitmesuguseid tooteid kolmandatest osapooltest müüjate kaudu. Kui teil on mõne sellise toote kohta küsimus või soovite tellimusega seotud probleemi lahendada, on sageli kõige parem võtta ühendust otse müüjaga. Õnneks on selleks mitu lihtsat viisi. Saate esitada küsimuse müüja lehe kaudu, probleemist teatada lehe „Teie tellimused” kaudu või suhelda ostja/müüja sõnumite kaudu, kui olete nendega varem ühendust võtnud.

1
Liikuge ühele müüja tooteloendile. Kui soovite müüjalt mõne toote kohta küsimust esitada, saate seda teha toote lehel. Minge saidile Amazon.com ja otsige üles soovitud toode, seejärel klõpsake otsingutulemustes tooteloendi linki. Tooteloendile pääsete juurde ka siis, kui minge Amazoni müüja poe lehele, kui tal see on.

2
Klõpsake lehe paremas servas valiku “Müüja” kõrval müüja nimel. Kui olete tootelehel, otsige lehe paremas servas olevat kasti “Lisa ostukorvi”. ja nupud “Osta kohe”. Nende nuppude all näete sõnu “Müüja”, millele järgneb link müüja nimele. Müüja teabe ja kontaktilehe avamiseks klõpsake sellel lingil. Kui kasutate Amazoni rakendust, kerige selle lingi leidmiseks loendi ülaosast alla.

3
Vajutage müüja lehel nuppu “Esita küsimus”. Kui avate müüja lehe, leidke kollane nupp “Küsi küsimus”. Seda nuppu saate kasutada sõnumi saatmiseks otse müüjale. Olenemata sellest, kas kasutate brauserit või rakendust Amazon Prime, peaksite seda nuppu nägema müüja lehe ülaosas.

4
Järgige juhiseid, et valida oma küsimusele või kommentaarile teema. Kui klõpsate nupul „Esita küsimus”, näete rippmenüüd, mis palub teil valida oma sõnumi teema. Valige teema, mis vastab teie küsimusele või kommentaarile kõige paremini. Samuti võite näha lülitusnuppe, mis küsivad teilt kas soovite müüjaga ühendust võtta seoses müüdava kaubaga või teie juba sooritatud tellimusega. Võimalikud teemad, mille hulgast saate valida, hõlmavad toote üksikasju, saatmist, tagastus- ja tagasimaksepoliitikat ning toote kohandamist.

5
Sisestage üksikasjalik sõnum järgmisel leheküljel olevasse tekstikasti. Pärast teema valimist suunatakse teid uuele lehele, kuhu saate oma sõnumi sisestada. Lisage kõik asjakohased üksikasjad, nagu see, millist toodet te küsite, oma tellimuse number (kui teil on see) ja oma küsimuse, kommentaari, taotluse või kaebuse üksikasjad. Kui kasutate rakendust, kuvage tekstikast kuvatakse samale lehele kui rippmenüü teema. Peate oma sõnumis piirama kuni 4000 tähemärki.

6
Sõnumi saatmiseks klõpsake nuppu “Saada e-kiri”. Kui olete oma sõnumiga rahul, klõpsake tekstikasti all olevat kollast nuppu “Saada e-kiri”. Amazon edastab teie sõnumi müüjale ja saadab teile koopia. Teie privaatsuse kaitsmiseks ei avalda Amazon teie e-posti aadressi müüjale. Selle asemel saadavad nad sõnumi Amazon.com-i e-posti aadressilt. Andke müüjale aega kuni 2 tööpäeva, et teiega ühendust võtta, enne kui proovite temaga uuesti ühendust võtta. Kui te selle aja jooksul müüjalt vastu ei võta või ta ei taha teid teie probleemiga aidata, saate selle võib-olla lahendada Amazoni A-to-Z garantiiteenuse abil.

7
Navigeerige Amazoni kodulehelt jaotisse “Teie tellimused”. Kui olete esitanud tellimuse kolmandast osapoolest müüjalt ja teil on sellega probleeme, saate abi küsida lehelt “Teie tellimused”. Minge saidile Amazon.com ja klõpsake lehe ülaosas vahekaarti “Tagastamine ja tellimused” või navigeerige oma konto lehel jaotisesse “Teie tellimused”. Otsige tellimuste loendist üles üksus, mille osas soovite abi saada. Kui kasutate rakendust Amazon Prime, leidke oma tellimused, klõpsates ekraani vasakus ülanurgas rippmenüü nupul. Leiate jaotise „Teie tellimused” otse jaotises „Avaleht”.

8
Klõpsake “Probleem tellimusega” või “Hankige tellimusega abi”. Kui teie tellimust kolmandast osapoolest müüjalt ei ole veel edukalt kohale toimetatud, võite tellimuse kõrval näha nuppu “Probleem tellimusega” või “Hankige tellimusega seotud abi”. Valige üks neist nuppudest, et teavitage probleemist, seejärel järgige probleemist teatamiseks juhiseid. Näete kollast nuppu “Hangi tellimusega seotud abi” ainult siis, kui müüja tegeleb tarnimisega ise, mitte ei tee seda Amazoni kaudu. Võimalik, et saate probleemi lahendada. ilma, et peaksite Amazoni juhiseid järgides otse müüjaga ühendust võtma. Kui ei, aitab Amazoni klienditoe süsteem teil müüjaga ühendust võtta.Kui teie tellimus on juba tarnitud, kuid soovite taotleda tagastamist, vahetust või raha tagasimaksmist , klõpsake nuppu “Tagasta või asenda üksused”. Kui selliseid tehinguid teostab müüja, võtab Amazon teid temaga ühendust.

9
Kasutage müüja hindamiseks valikut “Jäta müüja tagasiside”. Kui olete toote juba kätte saanud ja soovite lihtsalt müüjale tagasisidet jätta, valige kõnealuse tellimuse kõrval nupp “Jäta müüja tagasiside”. Sealt saate jätta müüjale tärnihinnangu ja kommenteerida oma ostukogemust. Müüja tagasisidet saate esitada kuni 90 päeva jooksul pärast tellimuse kuupäeva.

10
Liikuge jaotisse “Teie konto”. Kui olete juba varem müüjaga suhelnud, saate vestlust jätkata Amazoni ostja/müüja sõnumisüsteemi kaudu. Sõnumite leidmiseks navigeerige kõigepealt lehele “Teie konto”. Amazon.com koduleht.Kui kasutate brauserit, minge Amazoni avalehe paremas ülanurgas vahekaardile “Kontod ja loendid”. Valige rippmenüüst “Teie konto”. Amazonist Prime rakendus, valige ekraani vasakus ülanurgas rippmenüü. Lingi „Teie konto” leiate jaotisest „Teie loendid” ja jaotisest „Ostke osakondade kaupa”.

11
Kerige alla jaotiseni “Suhtlus ja sisu”. Kerige oma kontolehel alla, kuni leiate kasti “Suhtlus ja sisu”. See kast sisaldab mitmeid linke, mis on seotud teie suhtlus- ja teavitusseadetega. Kui kasutate rakendust Amazon Prime, kerige alla, kuni leiate selle asemel päise „Sõnumikeskuse”.

12
Klõpsake “Sõnumid Amazonilt ja müüjatelt”. Sellel lingil klõpsates avaneb postkast, mis sisaldab kõiki teie varasemaid Amazoni ja kolmandatest osapooltest müüjate teateid. Samuti saate vaadata kõiki sõnumeid, mille olete sõnumisüsteemi kaudu saatnud. kui kasutate rakendust, valige päise „Sõnumikeskus” alt „Teie sõnumid”.

13
Valige vahekaart “Ostja/müüja sõnumid”. Sõnumikeskuse postkasti ülaosas näete vahekaarti “Ostja/müüja sõnumid”. Klõpsake sellel vahekaardil, et kuvada ainult teie ja kolmanda vahelisi sõnumeid. -peo müüjad. Pärast nupu “Teie sõnumid” klõpsamist näete rakenduses linke jaotistele “Kõik sõnumid”, “Ostja/müüja sõnumid” ja “Saadetud sõnumid”.

14
Avage sõnum müüjalt, kellega soovite suhelda. Kerige sõnumite loendis allapoole, kuni leiate sõnumi müüjalt, kellega soovite rääkida. Näete nende saadetud sõnumi koopiat koos Amazoni teabega nende ostja/müüja suhtluspoliitika kohta. Kui teil on palju sõnumeid ja teil on raske soovitud sõnumit leida, võimaldab rakendus teil teatud kuupäevavahemiku sõnumite kuvamiseks.

15
Vajutage nuppu “Vasta” ja kirjutage sõnum. Kui olete valinud sõnumi, millele soovite vastata, vajutage lehe ülaosas nuppu “Vasta”. See avab tekstikasti, kuhu saate oma sõnumi kirjutada. Kui olete kirjutatuga rahul, klõpsake sõnumi saatmiseks kollast nuppu “Esita”. Peate oma sõnumis piirama kuni 4000 tähemärki. Kui saadate sõnumi veebist brauseris saate lisada ka manuse, näiteks pildi, PDF-faili või Wordi dokumendi. Amazon ei jaga teie e-posti aadressi müüjaga. Kogu suhtlus suunatakse Amazoni sõnumsideteenuse kaudu.