Kuidas saada tööd Amazonis

Amazon on tehnoloogiahiiglane, mis annab kogu maailmas tööd tohutule tööjõule, enam kui 560 000 töötajale ehk “amatsoonlastele”. Seattle’is asuv Amazon, millel on kontorid ja keskused üle kogu maailma, pakub palju töövõimalusi. See on ka üks ihaldatumaid tööandjaid Ameerika Ühendriikides, kus iga vaba ametikoha pärast võistlevad tuhanded inimesed. Ärge siiski kartke. Veidi uurimistööd ja ettevalmistust tehes saate teha endast ideaalse kandidaadi Amazoni töökohale.

1
Otsige Amazon Jobsi veebisaidilt. Amazon palkab aastaringselt. Külastage veebisaiti https://www.amazon.jobs/et, et leida avatud ametikohti ettevõtte paljudes erinevates valdkondades. Otsige ametinimetuse või märksõna järgi ribal „Otsi töökohti”. Saate määrata ka soovitud asukoha. Kerige alla ja klõpsake käsul „Vaata avatud töökohti”, et näha ettevõtte erinevates sektorites praegu saadaolevaid võimalusi, sealhulgas üliõpilasprogrammid, täitmiskeskused ja kaugtööd Amazoni ja selle tütarettevõtetega. Saate vaadata ka Amazoni meeskondade, töökategooriate ja kontorite täielikke loendeid üle maailma, et saada ülevaade Amazonis pakutavatest töökohtadest. Mõned tehnilised ametikohad, näiteks tarkvaraarenduse insenerid, nõuavad tehnilist või inseneri kraadi, kuid kõigil töökohtadel ei ole spetsiifilisi haridusnõudeid. Näiteks ei pea te ärirolli jaoks tingimata äriharidust omandama, kui suudate näidata tugevat analüütilist mõtlemist ja probleemide lahendamise oskust.

2
Uurige Amazoni värbamisprogramme. Amazon värbab aktiivselt kandidaate ülikoolidest ja sõjaväest. Järgige Amazoni LinkedInis, et saada lisateavet selle värbamisprogrammide ja asukohtade kohta. Osalege oma valdkonna üritustel ja konverentsidel, et saada võimalus luua võrgustikku Amazoni värbajatega. Amazon saadab värbajaid sellistele sündmustele nagu Grace Hopperi aastakonverents, mis tähistab naisi andmetöötluses, et kohtuda naistega tehnoloogiatööstuses. Amazonil on füüsiline värbamine. kohalolek paljudes ülikoolide ja kolledžite ülikoolilinnakutes üle maailma, olgu selleks siis karjäärimessidel osalemine, klassiruumides tehniliste kõnede pidamine või häkkide korraldamine. Nad korraldavad ka ülikooliõpilastele veebiseminare. Amazon suhtleb potentsiaalsete kandidaatidega sõjalistel üritustel, nagu Service Academy karjäärikonverents ja sõjaväeohvitseride töövõimalused. Kui töötate sõjaväes, osalege nendel üritustel, et luua võrgustikku Amazoni värbajatega. Sõjaväe värbamise kohta lisateabe saamiseks minge aadressile https://www.amazon.jobs/en/military.

3
Hankige saatekiri teiselt Amazonase elanikult. Kui teate kedagi, kes juba Amazonis töötab, küsige nõu, millised rollid ettevõttes teile sobiksid. Kui tunnete end mugavalt, paluge neil saata teile oma juhendajaga soovitus. Kui te ei tea kedagi, kes Amazonis töötab, proovige minna LinkedIni ja leida oma piirkonnast amatsoonlane. Saatke neile meili teel oma CV ja tööhuvid ning küsige, kas nad saavad teile suunata.

4
Tehke ettevõttes praktika. Amazon palkab oma praktikantide hulgast aktiivselt täistööajaga töötajaid. Külastage veebisaiti https://www.amazon.jobs/en/business_categories/university-recruiting, et näha saadaolevaid praktikakohti ja üliõpilasprogramme ettevõtte erinevates valdkondades, sealhulgas tehniliste, mittetehniliste ja kraadiõppega seotud praktikate kohta. Amazonil on praktikaprogrammid bakalaureuseõppe jaoks üliõpilased, MBA-d ja doktorandid. Tavaliselt kestavad need suve jooksul 12 nädalat. Praktikakohad on saadaval erinevates valdkondades, olenevalt teie pädevusvaldkonnast, sealhulgas tarkvaratehnika, ärianalüüs, jaemüük, juhtimisrollid ja rakendusuuringud. Praktikakohad on tasustatud ja Amazon sageli aitab ümberpaigutamise kulude katmisel. Kandideerige praktikakohtadele veebis Student Program/Internship veebilehe kaudu, kus on loetletud ka saadaolevad võimalused.

5
Osalege kohalikul värbamismessil täis- ja osalise tööajaga laokohtade jaoks. Amazon korraldab oma täitmiskeskustes sageli massilisi värbamisüritusi. Mõned neist sündmustest on teretulnud. Lihtsalt ilmuge kohale, kandideerige tööle ja tõenäoliselt pakutakse teile seda kohapeal. Teised on ainult kutsega. Rentimismessile kutse saamiseks täitke lihtsalt veebis avaldus enne tähtaega. Kui saate e-kirjaga kinnituse nõustumise kohta, printige see välja ja võtke endaga kaasa. Kandideerige veebis ja leidke teavet oma piirkonna ürituste palkamise kohta aadressil https://www.amazondelivers.jobs/. Amazoni laokohale palkamiseks peate olema vähemalt 18-aastane ja teil on keskkoolikraad või samaväärne kraad. laokohale kandideerimiseks pole vaja CV-d. Kuid võtke töölevõtmisele kaasa fotoga isikut tõendav dokument ja valmistuge suutampooniga narkotestiks.

6
Kandideerige veebis Amazon Jobsi veebisaidi kaudu teistele ametikohtadele. Otsige veebisaidilt asukoha, kategooria või märksõna järgi, et leida oma ametikoha tööpakkumine. Klõpsake loendilehe ülaosas rollipealkirja kõrval olevat nuppu „Rakenda kohe”. Uue profiili loomiseks või olemasoleva kandidaadina uuesti sisselogimiseks järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid.

7
Looge uus profiil või logige uuesti sisse, kui olete naasev kandidaat. Sisestage oma nimi ja e-posti aadress ning looge parool. Teil on võimalus sisestada ka oma telefoninumber, et Amazon saaks teile sõnumeid saata või kõnepostisõnumeid saata teie taotluse ja tööga seotud küsimuste kohta, nagu ajakava koostamine ja vahetuse meeldetuletused, kui olete tööle võetud. Te ei saa oma Amazon.com kliendi sisselogimine teie rakenduse profiili jaoks. Tööle kandideerimiseks peate looma eraldi profiili.

8
Laadi oma CV või CV üles oma profiilile. Veenduge, et see oleks ajakohane. Kui teil pole ametlikku CV-d või CV-d, kirjeldage lühidalt oma tausta, töökogemust, haridust ja oskusi. Amazon ei aktsepteeri kaaskirju. Profiili loomise ajal saate kasutada oma LinkedIni lehte alternatiivina traditsioonilise CV või CV üleslaadimisele. Amazon aktsepteerib siiski vaid ühe CV iga taotleja kohta, seega valige endale parim valik. Ärge lisage oma CV või CV üleslaadimisel töönäidiseid, nagu kirjutamine, kood või kujundused. Kui teie tööde avalikud koopiad on Internetis saadaval, lisage oma CV-sse nende lingid.

9
Kontrollige oma rakenduse olekut oma profiilis. Amazon võtab ühendust ainult kandidaatidega, keda nad soovivad intervjueerida. Logige sisse oma kandideerimisprofiilile, et vaadata üle taotletud rollid. Kui taotlus on märgitud kui “aktiivne”, pole lõplikku otsust veel tehtud. Kui avaldus on märgitud „arhiivituks” ja teiega pole intervjuuks ühendust võetud, ei ole teid enam selle ametikoha täitmine kaalumisel. Kui Amazon on huvitatud, korraldab ta teiega telefoniintervjuu. Kui teil õnnestub, võite pidada paar intervjuud telefoni teel, enne kui teid kutsutakse isiklikule intervjuule Amazoni kontorisse.

10
Uurige Amazoni töökultuuri ja juhtimispõhimõtteid. Amazonil on ettevõtte veebisaidil välja toodud 14 juhtimispõhimõtet, mis juhivad projektiarendust, probleemide lahendamist ja igapäevast äritegevust. Nende põhimõtete alusel hinnatakse iga kandidaati. Õppige need pähe ja mõelge, kuidas olete neid põhimõtteid oma töökogemuses juba rakendanud. Ettevõtte töökultuuri tundmiseks tutvuge veebisaidil Töökohtade jaotisega “Amazoni kohta”: https://www. .amazon.jobs/en/landing_pages/about-amazon.Amazon on uhke oma kliendikesksuse ja klientide esikohale seadmise üle. See on esimene 14 juhtimispõhimõttest. Uued töötajad peaksid samuti olema väga kliendikesksed.

11
Harjutage intervjuudes käitumispõhiste küsimuste esitamist. Intervjueerija esitab küsimusi mineviku väljakutsete ja olukordade kohta, millega olete silmitsi seisnud ning kuidas olete nendega toime tulnud, kasutades 14 juhtimispõhimõtet. Mõned näited käitumispõhistest intervjuuküsimustest on järgmised: Arutage probleemiga silmitsi seismise aega mitme võimaliku lahendusega – millise valisite ja miks? Arutage korda, millal tegite vea või ebaõnnestusite – kuidas te vastasite ja õppisite. kogemusest?Kas saate kirjeldada aega, mil võtsite juhtrolli?Kuidas motiveerisite üksikisikute rühma või edendasite koostööd konkreetses projektis?

12
Kasutage vastuse vormingut STAR. Kirjeldage olukorda, kirjeldage ülesannet, mille täitsite, selgitage konkreetseid toiminguid, mida olukorras tegite, ja kirjeldage oma tegevuse tulemust. Mõelge enne tähtaega välja mitu olukorda, millega olete tegelenud ja mis sobivad STAR-vorminguga. Need peaksid olema võimalikult hiljutised. Saate tuua näiteid varasematest töökohtadest, kooliprojektidest, vabatahtlikust tegevusest või muudest asjakohastest sündmustest. Varuge konkreetseid näiteid, mis rõhutavad teie teadmisi, näiteid, mis näitavad, kuidas olete võtnud riske, ja näiteid, mis näitavad. kuidas olete õnnestunud, ja teised, mis näitavad, kuidas olete ebaõnnestunud ja sellest õppinud. Amazon soovib teada, et võite ebaõnnestuda ja kogemustest kasvada. Keskenduge oma vastustes iseendale, mitte meeskonnale või rühmale. Kasutage oma tegude kirjeldamisel sõna “mina”, mitte “meie”. Ärge kartke võtta endale tunnustust heade tulemuste eest. Olge oma vastustes võimalikult täpne. Võimalusel tooge näiteid ja mõõdikuid. Väldi üldistusi.

13
Valmistuge käsitlema tehnilisi teemasid, kui intervjueerite tehnilist rolli. Kandidaadid, keda intervjueeritakse tehnilistele ametikohtadele, nagu tarkvaraarenduse insener või tehniline programmijuht, peavad valmistuma selliste tehniliste oskuste arutamiseks ja demonstreerimiseks, nagu kodeerimine, programmeerimine ja süsteemikujundus. Külastage veebisaiti https://www.amazon.jobs/en /landing_pages/p-software-development-topics tehniliste teemade loendi jaoks, mille käsitlemiseks peaksite valmistuma. Kui te pole kindel, kas töökoht, mille jaoks intervjueerite, on tehniline, küsige oma värbajalt.

14
Esitage intervjueerijatele küsimusi, et näidata oma uudishimu. Uudishimu on üks 14-st juhtimise põhimõttest. Näidake seda intervjuus, valmistudes küsimustega projektide ja algatuste, meeskonnakultuuri, ametikoha ulatuse või muu kohta, mille kohta soovite üksikasjalikumalt teada saada. Näiteks võite küsida “Kuidas mõõdate edukust selles rollis?”Kui ettevalmistatud küsimused saavad otsa, improviseerige lihtsate järelpäringute abil teabe kohta, mida värbaja teile annab, näiteks “Kas saaksite mulle sellest rohkem rääkida?”

15
Veenduge, et teil oleks telefoniintervjuu jaoks hea keskkond. Teie esimene (ja võib-olla ka teine) intervjuu toimub telefoni teel. Valige vaikne ja mugav asukoht ilma segajateta. Hoidke valmis arvuti, millel on usaldusväärne juurdepääs Internetile ja e-postile. Kui kasutate mobiiltelefoni, veenduge, et vastuvõtt oleks hea ja aku oleks täielikult laetud. Hoidke oma CV koopiat enda lähedal ja olge valmis pliiatsiga ja paber.

16
Olge isiklikuks intervjuuks täpne, valmis ja riietuge juhuslikult. Üksikasjalikud juhised Amazoni kontorisse jõudmise kohta, kus teid küsitletakse, saadetakse teile meili teel. Saabuge 15 minutit varem. Võtke kaasa valitsuse väljastatud fotoga isikut tõendav dokument. Intervjuu riietumisstiil on mugav ja igapäevane, nii et jätke ametlik tööriietus vahele. Intervjueerijatel on teie CV-st või CV-st koopiad, kuid soovi korral võtke need ka endaga kaasa.

17
Isiklikuks intervjuuks on oodata mitu intervjueerijat. Sõltuvalt sellest, millisele ametikohale kandideerite, kohtute päeva jooksul 2–7 Amazonase kodanikuga. Iga intervjuu seanss kestab tavaliselt 45 minutit kuni 1 tund. Intervjuud on segu käitumispõhistest küsimustest ja aruteludest.Küsitlejad teevad tavaliselt märkmeid sülearvutis, nii et ärge laske sellel teie tähelepanu häirida. Lõunasööki pakutakse juhul, kui intervjuu läheb lõunatunnile. Olge valmis allkirjastama intervjuu standardne mitteavaldamise leping.

18
Kui te ei ole 2–5 päeva jooksul vastu võtnud, võtke ühendust. Teie värbaja peaks teiega ühendust võtma 2 tööpäeva jooksul pärast telefonivestlust. Amazon võtab pärast isiklikku intervjuud ühendust 5 tööpäeva jooksul. Kui te pole selle aja jooksul midagi kuulnud, võtke ühendust oma värbajaga, et küsida viisakalt oma taotluse oleku kohta.