Mis on postidraiver?

Postijuht on seade, mida kasutatakse postide või postide maasse seadmiseks. Postijuht rakendab jõudu aia või viidaposti otsa, mis ajab selle maa sisse ilma, et oleks vaja kaevata. Kui traditsiooniline posti seadmine nõuab raske haamri kasutamist ja palju rasket tööd, siis postijuhid nõuavad väga vähe käsitsitööd. Need masinad löövad posti lihtsalt ülalt, kasutades maastiku ja posti mõõtmete põhjal mitut lööki. Erinevat tüüpi postiajureid saab kasutada kõike, alates väikestest aiapostidest talus ja lõpetades suurte munitsipaalrööpa- või märgitugedega.

Ostjatel on võimalik valida hüdrauliliste ja pneumaatiliste postkeerajate mudelite vahel. Hüdraulilised mudelid põhinevad kütusel töötaval mootoril ja loovad hüdrovedeliku abil liikumapaneva jõu. Pneumaatilised või õhujõul töötavad seadmed toetuvad posti maasse surumiseks suruõhukassettidele. Mõlemat saab programmeerida nii, et see lööb posti, kuni see saavutab teatud sügavuse, või neid saab hõlpsaks reguleerimiseks käsitsi juhtida. Ostjad peavad nende kahte tüüpi postidraiveri vahel otsustades arvesse võtma mitmeid tegureid, sealhulgas selliseid asju nagu maastik, posti suurus ja soovitud sügavus.

Väiksemaid või ebatasasel maastikul kasutatavaid postikeerajaid võib kasutada koos teoga. Võimsamaid postiajureid kasutatakse üksinda posti ajamiseks ilma tigu või muud kaevamisseadet kasutamata. Nii tigu kui ka postijuht võib olla paigaldatud traktorile või kaevemasinale. Olenevalt mudelist saab seadme paigaldada traktori ette, taha või isegi küljele. Väiksemaid posti draivereid juhitakse käsitsi, seadet juhib üks või kaks inimest.

Postiajurid pakuvad mitmeid eeliseid võrreldes postide käsitsi kaevamise ja seadistamisega. Need võimaldavad paigaldajatel kiiresti ja tõhusalt paigutada poste suurtele projektidele ning hõlbustavad postide paigaldamist ebatasasele maastikule või kõvale pinnasele. Hüdrauliline või pneumaatiline postikeeraja hõlbustab ka postide seadmist nii, et need oleksid sirged ja tasased, selle asemel, et poste silma järgi tasandada.

Väiksemate projektide puhul on posti seadistamise käsitsi meetodid sageli tõhusamad kui hüdraulilise või õhujõul töötava postikeeraja kasutamine. Käsitsi kaevamine võimaldab suuremat täpsust ja võib olla ohutum piirkondades, kus on maa-alused liinid või torud. Postituse käsitsi seadistamine maksab ka vähem kui masinaga töötavate meetodite kasutamine ning võimaldab suuremat juurdepääsu ja kontrolli väikestel aladel.