Kuidas vorsti maitsestada

Maitseained on suurepärane viis vorstide maitse muutmiseks. Proovige ise maitsestada ürtide, vürtside, soola, küüslaugu ja sibulaga. Nautige erinevate ürtide ja vürtsidega katsetamist, et muuta oma vorstide maitset. Kui soovite proovitud retsepti, kasutage allpool toodud Itaalia või hommikusöögivorsti meetodit. Need maitseained on populaarsed ja lihtsad valikud, mis lisavad teie vorstidele palju maitset. Nautige!

1
Lisage kaussi 1 spl (8,4 grammi) küüslauku ja 1 tl (2,3 grammi) sibulat. Mõõda sibul ja küüslauk kaussi koos ürtide ja vürtsidega. Kui teile sibul või küüslauk ei maitse, jätke need lihtsalt välja. Lisage see maitseaine 0,9 kilogrammile (2 naelale) või jahvatatud lihale. Sealiha, veiseliha ja kalkuniliha sobivad hästi. Haki küüslauk ja sibul enne kaussi lisamist peeneks.

2
Mõõtke kaussi 2 teelusikatäit (8,4 grammi) soovitud soola. Sool aitab vorstides maitseid esile tuua, säilitab liha, seob koostisained omavahel. Vorstide hea säilivuse ja maitse säilitamiseks on oluline kasutada soolamisel kvaliteetset soola. Konservisool, koššerhelveste sool ja puhastatud sool on head võimalused, mis sobivad hästi vorstidesse. Vältige jodeeritud soola kasutamist vorstides, kuna see pole piisavalt puhas.

3
Segage sisse oma lemmik ürtide ja vürtside kombinatsioon. Jahvatatud vürtsid on parim valik ise maitseainete valmistamisel, kuna need annavad vorstidele ühtlase maitse. Lisa kaussi kokku 4 teelusikatäit (7 grammi) oma lemmikürte ja vürtse ning sega lusikaga kõik koostisained kokku. Katsetage oma lemmiku leidmiseks erinevaid kombinatsioone. Paprika, basiilik ja tüümian on maitsev kombinatsioon. Hästi sobib salvei, majoraani ja tšilli segu.

4
Mõõda ürdid ja vürtsid väikesesse kaussi. Lisage 2 tl (1,4 grammi) kuivatatud salvei, 2 tl (8,4 grammi) soola, 1 tl (2 grammi) jahvatatud musta pipart, 1/4 tl (0,15 grammi) kuivatatud majoraani, 1 sl (12,5 grammi) pruun suhkur, 1/8 tl (0,12 grammi) purustatud punase pipra helbeid ja 1 näputäis jahvatatud nelki kaussi. Kui teile ei meeldi vürtsikad vorstid, jätke purustatud punase pipra helbed vahele.

5
Sega lusikaga ürte ja vürtse. Segage koostisosi, kuni need on põhjalikult segunenud. See aitab vorstidel saada ühtlase maitse ja tekstuuri. Kui segus on tükke, kasutage nende purustamiseks lusika tagumist osa. Teise võimalusena asetage koostisosad kaanega anumasse ja raputage anumat tugevalt 30 sekundit. Enne raputamist veendu, et kaas oleks tihedalt peal!

6
Segage maitseained ja sealiha suures kausis. Asetage 0,9 kilogrammi (2 naela) sealiha jahvatatud kaussi ja valage maitseainesegu peale. Kasutage koostisainete segamiseks käsi. Jätkake segamist, kuni maitseainesegu jaotub ühtlaselt läbi jahvatatud sealiha. Peske alati käsi enne ja pärast vorstisegu puudutamist, et vältida saastumist. Liha segamine võib olla segane protsess. Enne segamise alustamist eemaldage kõik rõngad, et vältida nende kleepumist ja määrdumist.

7
Säilita vorstiliha õhukindlas anumas külmkapis kuni 1 nädal. Tõsta maitsestatud vorstiliha õhukindlasse anumasse või suletavasse kotti. See ei lase lihal õhuga kokku puutuda ja sealt ära minna. Märgistage anumale kuupäev, et meenutada teile, millal see külmikus oli.Kui soovite liha hiljem kasutada, asetage õhukindel anum sügavkülma kuni 3 kuuks. Kasutage seda segu kõigis retseptides, mis nõuavad vorstiliha või maitseaineid. .

8
Asetage ürdid, vürtsid, küüslauk ja sibul kaussi. Mõõtke 2 teelusikatäit (3,2 grammi) kuivatatud peterselli, 2 tl (3,7 grammi) Itaalia maitseainet, 1 1/2 teelusikatäit (3 grammi) jahvatatud musta pipart, 1/2 teelusikatäit (1 grammi) apteegitilli seemet, 1/2 teelusikatäis (1 grammi) paprikat, 1 tl (0,96 grammi) punase pipra helbeid, 2 tl (8,4 grammi) soola ja 1 spl (8,4 grammi) hakitud küüslauku. Ostke ürtide sektsioonist Itaalia maitseainet toidupoest või spetsialiseeritud köögipoest. Kui teile ei meeldi vürtsikas toit, jätke punase pipra helbed välja.

9
Segage maitseaineid, kuni koostisosad on põhjalikult segunenud. See aitab hajutada erinevaid maitseid ja annab vorstidele ühtlase maitse. Segage koostisosi lusikaga ja suruge segusse kõik tükid. Teise võimalusena asetage koostisosad kaanega anumasse ja raputage anumat tugevalt 30 sekundit. Enne raputamist veendu, et kaas oleks tihedalt peal!

10
Sega veisehakkliha ja maitseained. Asetage 0,9 kilogrammi (2 naela) veisehakkliha suurde kaussi ja puistake seejärel maitseainega üle. Kasutage sõrmi, et maitseaine liha sees hajutada. Jätkake koostisainete segamist, kuni need on segunenud. Peske käed enne liha puudutamist, et vältida bakteritest põhjustatud saastumist. Kui te ei soovi käsi määrida, kasutage liha ja maitseainete segamisel ühekordseid toiduvalmistamiskindaid. Peske käsi enne ja pärast liha puudutamist, isegi kui kasutate kindaid.

11
Säilitage vorstiliha külmikus või sügavkülmas, kui soovite seda hiljem kasutada. Vältige vorstiliha jätmist toatemperatuurile, kuna see võib liha maha tõmbuda. Asetage maitsestatud vorstiliha õhukindlasse anumasse või suletavasse kotti ja asetage see külmkappi või sügavkülma. Vorstiliha säilib külmikus 1 nädala ja sügavkülmas 3 kuud.Märgistage anum kuupäevaga, et meenutada teile, millal see külmikus oli.Kasutage seda segu kõigis retseptides, mis nõuavad vorsti maitsestamist.