Kuidas võrrelda ravimiplaane

Hea ravimiplaani koostamine on ravikulude vähendamise oluline osa. Narkootikumide plaanid koostatakse vastavalt teie vajadustele ja asukohale. Kogu selle teabe võrdlemine võib tunduda üle jõu käiv, seega muutke protsess lihtsamaks, arutades oma võimalusi valitsusasutuse või kindlustusseltsiga. Võtke arvesse iga plaani maksumust ja ravimite katvust, et saaksite valida teile sobiva plaani.

1
Võrrelge plaane igal aastal, kui registreerumisperiood avaneb. Sõltuvalt teie elukohast peate võib-olla ootama kindlat aastaaega, et liituda plaaniga või teha muudatusi olemasolevas plaanis. Otsige veebist, tutvuge oma valitsuse kindlustuseeskirjadega või rääkige lisateabe saamiseks kindlustusseltsiga. Registreerimisperiood toimub vähemalt kord aastas. Näiteks USA-s kestab peamine registreerimisperiood oktoobrist detsembrini. Selle aja jooksul on hea mõte oma ravimiplaan igal aastal üle vaadata. Võib-olla soovite seda kulude suurenemise või valemimuudatuste tõttu muuta.

2
Võtke ühendust oma tööandjaga, et saada teavet nende pakutavate plaanide kohta. Kui töötate või olete töötanud, võib teil tööandja või ametiühingu kaudu juba kindlustusplaan olla. See pakett sarnaneb pakettidega, mida saate osta, kuid võite selle kaotada, kui otsustate osta uue paketi. Rääkige personaliosakonnaga, et teada saada, kuidas teie katvus võib muutuda. Tööandjate plaanid on erinevates kohtades erinevad. Mõned plaanid ei pruugi hõlmata vajalikke ravimeid, seega võib plaanide muutmine olla kasulik. Tööandja plaanid võivad aja jooksul muutuda, seega vaadake oma plaan igal aastal üle. Tavaliselt saate tööandja pakutavatest plaanidest loobuda. See võib olla hea mõte, kui plaan on liiga kulukas või ei paku piisavat katvust.

3
Paljude plaanide kiireks võrdlemiseks kasutage veebipõhist plaaniotsingu tööriista. Hea koht uimastiplaanide uurimisel alustamiseks on teie valitsuse veebisait. Teie valitsus võib pakkuda plaanide leidjat, mis muudab plaanide võrdlemise lihtsaks. Kui see pole saadaval, otsige veebist teisi veebisaite, mis võimaldavad teil uurida erinevaid plaane või külastada otse kindlustuspakkujate veebisaite. Näiteks kui elate USA-s, klõpsake aadressil https:/ nupul „Leia tervise- ja ravimiplaanid”. /www.medicare.gov/.Veebitööriist on abiks, kuna see annab teile palju teavet, mida saate omas tempos vaadata.Teine võimalus on helistada sõltumatule kindlustusagendile. Nad aitavad teil plaane võrrelda, pakkudes samas kohandatud tagasisidet. tööriist puudub.

4
Plaani teabe kinnitamiseks rääkige ravimiplaani pakkujaga. Internetis kuvatav plaaniteave ei pruugi olla 100% täpne. Mõnikord erinevad plaani üksikasjad ja tasud veidi. Lisaks annab ravimiplaani pakkujale helistamine teile võimaluse esitada mis tahes küsimusi. Kui olete plaaniga rahul, saate teenusepakkujaga vesteldes registreeruda. Mõned teemad, mida võiksite selgitada, hõlmavad plaanitasusid, seda, millised ravimid on kaetud ja millist apteeki peaksite kasutama.

5
Küsige kindlustusseltsilt, kas neil on eelistatud apteek. Nad võivad arvata, et mõned meditsiiniteenuse pakkujad on nende “võrgustikus”. Kui kasutate apteeki väljaspool nende võrku, võite oma ravimite eest maksta lisatasu. Paljud kindlustusseltsid juhatavad teid konkreetse apteegiketti, mida nad soovivad, et te kasutaksite. .Mõned plaanid võivad nõuda postimüügiapteekide kasutamist, eriti kui vajate teatud ravimit pikaajaliselt. Olenevalt valitud plaanist võib tekkida vajadus apteeki vahetada, et ravimeid mõistliku hinnaga hankida.

6
Ostke plaan kindlustusseltsi kaudu. Pärast plaani kokkuleppimist helistage kindlustusseltsile või külastage oma veebisaiti. Plaani kinnitamiseks peate võib-olla esitama teabe selle kohta, milliseid ravimeid te võtate ja millist apteeki kasutate. See võib muuta teie plaani lõplikku maksumust. Kui soovite siiski plaani, võite alustada igakuiste kindlustusmaksete maksmist. Kindlustusseltsid muudavad oma plaane igal aastal, seega veenduge, et teie plaan pakuks piisavalt katet mõistlike kuludega.

7
Kui soovite telefoni teel otsida, helistage oma valitsuse valitsusasutusele. Kui teie valitsus pakub seda teenust, saate abi töötajatelt, kes on koolitatud aitama klientidel leida kehtivaid ravimiplaane. Nad esitavad teile mõned põhiküsimused, näiteks millist apteeki te kasutate ja milliseid ravimeid vajate. Näiteks USA-s võite võtta ühendust Medicare’iga numbril 1-800-Medicare või 1-800-633-4227. Kontrollige eelnevalt oma sobivust valitsusprogrammidele.

8
Kasutage arvuti kaudu otsimiseks võrguplaani leidjat. Kontrollige oma valitsuse veebisaiti, et näha, kas plaanide otsimise tööriist on saadaval. Plaaniotsija tööriistad nõuavad, et vastaksite samadele küsimustele, mida telefonioperaatorid küsivad, nii et te ei pea otsima mõlemal viisil. Näiteks USA-s saate kasutada aadressi https://www.medicare.gov/.

9
Kasutage oma piirkonna plaanide leidmiseks suunakoodi. Narkootikumide plaanid erinevad olenevalt teie elukohast. Peate sisestama oma sihtnumbri plaaniotsijasse või ütlema selle telefoni teel teenindusesindajale. See võimaldab teil saada selgema pildi teie piirkonnas saadaolevatest plaanidest ja nende maksumusest.

10
Loetlege kõigi oma ravimite nimed ja annused. Kui te pole selles teabes kindel, koguge eelnevalt kokku oma ravimipudelid ja etiketid. Teie vajadustele vastavate plaanide leidmiseks peate selle teabe kohe esitama. Veenduge, et teie esitatud teave oleks täpne ja ajakohane. Kui see pole nii, võite saada plaani, mis ei hõlma teie ravimeid.

11
Valige apteek, kust eelistate oma ravimeid hankida. Valige 2 apteeki, mis ei kuulu samasse ketti. See on vajalik, kuna ravimi- ja plaanikulud sõltuvad sellest, kuhu lähete. Võite saada teistsuguseid pakette, valides lihtsalt mõne muu apteegi. Kui teil on vaja, küsige valitsuse esindajalt, kas teil on vaja eelistatud võrku kasutada. Riiklikud plaanid võivad pakkuda teile rohkem paindlikkust kui eraplaanid, nii et teil ei pruugi olla vaja apteeki vahetada. Võite minna tagasi ja otsida uuesti teisest apteegist et näha, kuidas see plaani kulusid mõjutab.

12
Osta plaan valitsuse kaudu. Kui olete uimastiplaani kasuks otsustanud, saate selle tavaliselt osta telefoni teel või mis tahes plaaniotsingu tööriista kaudu, mida teie valitsus kasutab. Kui see pole võimalik, võivad nad suunata teid kindlustusseltsi juurde. Riiklikud plaanid, nagu Medicare, võivad katta osa või kõik teie ravimikulud. Mõned valitsusprogrammid võivad siiski nõuda, et peaksite ostma ravimiplaani. retseptikulud. Pidage meeles, et kontrollige oma valitsuse plaanide jaoks sobilikkust, kuna te ei pruugi olla mõne programmi kaudu pakutavate plaanide jaoks sobilik.

13
Valige igakuine lisatasu, mida saate maksta. Igal ravimiplaanil on erinev lisatasu, mis on korduv tasu, mida maksate iga kuu. Sõltuvalt sellest, kui palju raha aastas teenite, võib tasu ulatuda kuni 100 USD-ni. Kui teil on muid kindlustuspoliise, võite maksta ka nende säilitamise eest lisatasusid, seega veenduge, et ravimiplaan sobiks teie eelarvega. Lisatasud makstakse otse plaani pakkujale. Kui te ei saa maksta, võite kaotada kaitse ja peate oma ravimite eest maksma täishinna. Võimalik, et saate oma lisatasu kulusid vähendada, hankides valitsuse subsideeritud ravimiplaani.

14
Vaadake mahaarvamisnõudeid, mis võivad teie plaani toimimise peatada. Omavastutus näitab, kui palju raha peate aasta jooksul kulutama, enne kui teie plaan jõustub. Omavastutus ei ületa tavaliselt 400 dollarit aastas. Kui teie ravimikulud on suuremad kui omavastutus, hakkab teie plaan katma vähemalt osa teie ravimite kuludest. Madala omaosaluse saamine on kasulik, kui teil on kitsas eelarve või kulub kalleid ravimeid. Teie plaan hakkab teie ravimite eest maksma varem sel aastal. Mõnel plaanil ei ole omavastutust, seega lugege enne registreerumist üksikasjad hoolikalt läbi.

15
Valige plaan, mis piirab teie tehtavate osamaksete arvu. Osamaksed algavad pärast seda, kui olete oma omavastutuse täitnud, kui plaanil see on. Seejärel peate iga kuu oma ravimite hankimiseks maksma teatud kulu. See makstakse teie apteegile, mis esitab teie kindlustusseltsile arve ülejäänud ravimite maksumuse eest. Näiteks võidakse teilt küsida 10 dollarit iga kord, kui teil on vaja retsepti uuesti täita. See on palju odavam, kui ravim tavaliselt maksab. Ravimite tasud on erinevad vastavalt teie plaani valemitasemetele. Geneerilised ravimid on odavamad ja sageli madalama tasuga kui kaubamärgiga ravimid. Sarnane võimalus on kaaskindlustus. Kindla tasu asemel maksate teatud protsendi ravimi maksumusest, näiteks 25%.

16
Valige plaan, mis vähendab meditsiinilise katvuse lünki. Plaani otsimisel võite kuulda terminit “kattevahe” või “sõõrikuauk”. Ravimiplaan võib katta teie kulud kuni teatud summani. Pärast seda võidakse teilt nõuda ravimi kogumaksumuse tasumist. Paljud plaanid vähendavad nüüd katvuse lünki. Näiteks USA-s hüvitab Medicare üha enam kattelünkadest tulenevaid kulusid. Mõnel plaanil on katastroofiline kattepoliitika. Kui olete kulutanud teatud summa, näiteks 7000 dollarit, on teie ravimid taas teie plaaniga kaetud.

17
Kontrollige uusi plaane, et näha, kuidas need teie olemasoleva plaaniga suhtlevad. Muud kindlustusplaanid võivad katta teie ravimikulud. Kui registreerute uuele ravimiplaanile, võidakse teie vana plaan kehtetuks muuta. Lugege üksikasjad hoolikalt läbi, et tagada kindlustuskaitse säilimine ja mittevajalike tasude maksmine. Kui vajate rohkem abi, rääkige valitsuse esindaja, kindlustusseltsi või nõustamisteenusega. Näiteks võib teie ravimid juba olla kaetud teie tööandja, veteranipoliisi või mõne muu valitsuse programmiga. Kui asute USA-s, Näiteks retseptiravimite plaaniga liitumine muudab kehtetuks kõik teie Medicare Advantage’i C osa plaanid.

18
Kontrollige ravimi koostist, et veenduda, et teie ravimid on kaetud. Kindlustusselts peaks selle teabe esitama enne registreerumist. Selle leiate, külastades nende veebisaiti või uurides veebis ravimiplaani. Valem on kindlustusplaaniga hõlmatud ravimite loend, seega veenduge, et kõik teie kasutatavad ravimid oleksid seal loetletud. Ravimid võib sortida tasanditesse. Mõned ravimid on kõrgemal tasemel ja maksavad rohkem. Kui teie ravim ei ole kavas, võib teil olla võimalik seda katta erandiga. Selle arutamiseks võtke ühendust kindlustusseltsiga.

19
Küsige, kas teie arst ja apteek on plaani võrku kaasatud. Sellistes riikides nagu USA toimivad uimastiplaanid võrgusüsteemis. Teie arstipunkt ja apteek peavad võrgustikku kuulumiseks sõlmima lepingu kindlustusseltsiga. Teil ei pruugi olla võimalik külastada raviteenuse pakkujaid väljaspool oma plaani võrku. Saate vaadata plaani üksikasju veebis või rääkida kindlustusseltsiga, et veenduda, et teie raviteenuse osutajad on plaaniga hõlmatud. Kui kasutate apteeki väljaspool plaani võrku, teie ravimid maksavad rohkem.

20
Pange tähele, kas plaanil on ravimite kättesaadavusele mingeid piiranguid. Paljudel ravimiplaanidel on kolm eraldi piirangut, mida peate arvestama. Eelneva loa, kogusepiirangute ja astmeteraapia üksikasjad leiate plaani üksikasjadest. Kõik need eeskirjad määravad kindlaks, kas ja kuidas saate vajalikke ravimeid.Eelluba tähendab, et peate enne ravimi hankimist täitma konkreetsed meditsiinilised nõuded, näiteks esitama arsti tõendi, et vajate reumatoidartriidi ravimit. Kogusepiirangute korral saate ainult teatud kogus ravimit, tavaliselt ühe kuu väärtuses korraga. Astmeteraapias proovite enne ravimi hankimist muid võimalusi. Näiteks prooviksite enne kaubamärgi versiooni kasutamist üldist atsetaminofeeni.

21
Küsige oma valitsuselt madala sissetulekuga inimeste toetuste kohta. Kui teie valitsusel on selline toetus, võite saada ravimiplaani ilma igakuist lisatasu maksmata. Arutage seda teie piirkonna tervishoiu või sissetulekute reguleerimise eest vastutava valitsusasutusega. Seejärel taotlege teenust, kui see on saadaval. USA-s nimetatakse seda programmiks Extra Help, mida näete aadressil https://www.ssa.gov/benefits/medicare/prescriptionhelp/. See on oluline et enne plaani valimist välja selgitada, kas teil on õigus saada toetust.

22
Rohkemate plaanide võrdlemiseks võtke ühendust kindlustusabi programmiga. Vaadake oma valitsuse veebisaiti, et näha, millist uimastiplaani nõustamist teie piirkonnas pakutakse. Narkootikumide plaani leidmine võib mõnikord tunduda üle jõu käiv, kuid nõustaja võib aidata teil oma valikuid läbi töötada. Nõustamisteenuste kasutamine on sageli tasuta. Näiteks USA-s otsige enda lähedal asuvat riikliku tervisekindlustuse abiprogrammi (SHIP) aadressilt https://www.shiptacenter.org/.

23
Võrrelge teiste klientide ravimiplaanide hinnanguid. Kui kasutate veebipõhist plaaniotsingu tööriista, pääsete neile hinnangutele kohe juurde. Plaate hinnatakse skaalal 1–5 tärni. Hinnangud mõjutavad klienditeenindust, klientide kaebusi ja muid üksikasju, näiteks seda, kui kiiresti katvuskaebusi käsitletakse. Kui arvate, et peate võib-olla sageli kindlustusseltsiga rääkima, pöörake tähelepanu klienditeeninduse hinnangutele. Samuti võite sisestada nime kasutajate arvustuste leidmiseks veebiotsingumootorisse. Uurige mis tahes ettevõtte kohta, mille kasutamises te pole kindel.