Esmakordne joomine peol: 11 võimalust lõbutsemiseks ja turvalisuse tagamiseks

Ah, alkohol. Paljud inimesed käivad pidudel ilma joomata, kuid mõnikord võib väike alkohol aidata teil lõõgastuda ja nautida suhtlemist veelgi! Teisest küljest võib alkohol olla kangem, ebameeldivam või isegi ohtlikum, kui arvata võiks. Ärge muretsege, vaid järgige neid nutikaid joomise tavasid ja olete valmis järgmisel peol osaledes veetma turvaliselt ja lõbusalt aega.

1
Valgurikas toit on suurepärane valik enne õhtust joomist. Alkohol võib tühja kõhuga palju kiiremini tabada. Kui sööte eelnevalt täisväärtusliku eine, on teil parem aeg ja saate kontrollida, kui palju purjus olete. Selleks sobivad kõige paremini kõrge valgusisaldusega toidud, nagu liha, tofu, juust või pähklid. Jätkake näksimist ka peol viibimise ajal. Kui teil on aega napilt, pakkige paar proteiinibatooni, mida peole minnes süüa. Soolased suupisted võivad tekitada janu. See on hea, kui vastate vee, mitte märjuke joomisega.

2
Rüübake jooki aeglaselt, isegi kui te ei tunne alkoholi maitsta. Esimest korda võib õlu või vein maitseda kuidagi ebameeldivalt, nii et naudite kokteili tõenäoliselt rohkem. (See on mahl või sooda, mis on segatud kange alkoholiga, näiteks rummiga.) Kuid ärge laske end sellest meelitada, isegi kui see on maitsev, selles võib siiski olla palju alkoholi. Täiesti hea on võtta tund aega, et jooki juua. See on umbes sama kiiresti, kui teie keha suudab seda töödelda. Ärge tundke survet teiste joodikutega sammu pidada. Ühest või kahest joogist piisab lõbutsemiseks. Samuti on hea mõelda “ühele joogile”, kuna ligikaudu purk õllekokteili või suur klaas õlut võib sisaldada sama palju märjukest kui kaks või kolm jooki, nii et võtke need aeglased. Magusad pudelijoogid, nagu alkopobid ja veinijahutid, on tavaliselt nõrgemad kui kokteilid (umbes 5% alkoholi, nagu õlu), kuid neid võib nende maitse tõttu ka liiga kiiresti juua. Kui joote esimest korda, peaksite kindlasti vältima kangete alkohoolsete jookide joomist üksinda “ampsudena”. Need joovad teid väga kiiresti purju ning võivad olla tugevad ja ebameeldivad, kui te pole nendega harjunud.

3
Alkohol muudab teid lõdvestunud, erutatud ja segaduses. Juba enne ühe joogi lõpetamist võite jõuda nn tühjusesse, mil enamik inimesi tunneb end veidi lõdvestunult, enesekindlamalt ja õnnelikumalt. Kui jätkate joomist, võib see muutuda elevuseks, meeleolumuutusteks ja segaduseks. Kui olete tüsistusfaasist möödas, märkate tugevamaid füüsilisi mõjusid, kuna rääkimine, kuulmine, nägemine ja liikumine muutuvad seda raskemaks, mida joodik olete. Aeglaselt joomine ja jookide vahel ootamine aitab teil püsida varasematel etappidel. Enamik inimesi joob umbes 1 joogi tunnis, nii et kui ootate pärast iga jooki 1 tund, on teil väiksem tõenäosus liigseks joobuks jääda. Kui teie nägu ja kael hakkavad kohe pärast joomist soojaks ja punaseks minema, võib teil tekkida alkoholitalumatus. . See on üsna tavaline, eriti Ida-Aasia geenidega inimeste seas. Parem on joomine kohe lõpetada ja vaadata, kuidas reageerite, sest isegi väike alkohol võib põhjustada ebameeldivaid kõrvalmõjusid, nagu iiveldus või kiire pulss.

4
Joo pärast iga klaasitäit märjukest klaas vett, mahla või soodat. Iga kord, kui jooki lõpetad, vala endale kõrge klaas midagi mittealkohoolset. See annab teie kehale aega äsja joodud alkoholi töötlemiseks, nii et näete oma enesetunnet enne, kui otsustate rohkem juua. See hoiab teid ka hüdreerituna, nii et te ei siruta kätt teise õlle järele lihtsalt sellepärast, et teil on janu.

5
Punchi kausid ja salapärased joogid võivad sisaldada liiga palju alkoholi või veelgi hullemat. See segujook, mis maitseb nagu ananass ja energiajook? Teil pole õrna aimugi, mis seal on, kuid enamikul pidudel võite kihla vedada, et see on tugev. Teie esmakordne joomine peaks olema lõbus, kuid hoolikas kogemus ja see tähendab, et peate teadma, mida jood, mitte oksendama, sest jõite aegunud apelsinimahla, mis on segatud vanni kuusäraga. Kahjuks libistavad inimesed liiga sageli ravimeid järelevalveta jookide hulka, et mitte ravida. see kui reaalne võimalus. Võtke vastu ainult jooke, mis on segatud või avatud otse teie ees.

6
Kasutage kokteili valmistamise juhtimiseks lusikaid või plastikust tassijooni. Teine pidutseja võib teile joogi palju kangemat jooki teha, kui teile meeldiks. Selle asemel segage endale veidi nõrk jook, mida naudite rohkem. See on lihtne, kui kasutate Ameerika plastikust peotopsi, lihtsalt valage liköör (näiteks viin) kuni tassi alumise jooneni, seejärel lisage mahla või soodat, et täita vähemalt pool tassi. Kui sul pole neid tasse kaasas, siis vaata, kas leiad tavalise köögilusika või kahest sellisest piisab nõrgaks segujoogiks. Kui lusikaid pole, võid pudelikorgiga selle asemel silma paista. Pudelikorkide jaoks pole standardsuurust, kuid 2 pudelikorgitäit (või veidi vähem) on tavaliselt õige.

7
Kui viisakas keeldumine ei aita, mine võta midagi alkoholivaba. Vastaste survega tegelemine on peol turvalisuse tagamise oluline osa. Teil on alati õigus joogipakkumisele öelda “ei aitäh” ja te ei tohiks kunagi nõustuda, et olla viisakas. Kui keegi avaldab teile jätkuvalt survet, esitage ebamäärane vabandus (“Mul on homme liiga palju teha”) või öelge: “Ma lähen toon endale midagi” ja valage endale klaas mahla või vett. See kehtib ka pakkumiste kohta ” lisage oma jooki enne, kui olete lõpetanud, mistõttu on teie joomist raske jälgida. Kui keegi joob palju ja üritab kõiki teisi endaga liituma panna, keskendub ta tõenäoliselt lihtsalt purju jäämisele, mitte sina. Öelge midagi mittekohustuslikku, näiteks “kindlasti, võib-olla natuke hiljem” ja nad liiguvad tavaliselt edasi. Kui keegi keskendub otse teile ega aktsepteeri vastuseks “ei”, ärge laske neil end kiusata. Paluge sõbral jääda teie juurde ja aidata teemat muuta, ignoreerida teist inimest või helistada talle otse.

8
Alkoholi segamine teiste ainetega on esimesel korral liiga riskantne. Alkohol raskendab juba heade otsuste langetamist ja oma käekäigu jälgimist. Umbrohi või muud meelt mõjutavad ravimid muudavad selle probleemi veelgi hullemaks ja võivad lisada ohtlikke kõrvalmõjusid. Isegi samal õhtul kofeiini ja alkoholi joomine võib olla riskantne, sest energiline ja erutatud tunne võib viia liigjoomiseni. Nikotiin võib mõjuda veidi nagu kofeiin, tühistades alkoholist tingitud unisuse. Kui olete suitsetaja, proovige tubakast loobuda ja ärge jooge plaanitust rohkem lihtsalt sellepärast, et te ei tunne end liiga purjus. Kui otsustate siiski võtta muid uimasteid, veenduge, et sõber (ideaaljuhul) kaine) teab täpselt, mida sa võtsid. See muudab teie eest hoolitsemise hädaolukorras lihtsamaks.

9
Kui soovite tõesti mängida, kasutage mittealkohoolset jooki. Õllepongil, kuningatopsil ja kõigil muudel joomismängudel on üks põhieesmärk: sind purju juua! Kui laud sõbrad laulavad sind, et jooki juua, on raske nosot öelda, pole üllatav, et joomismängud on seotud paljude “juhusliku” liigsöömisega. Kui soovite tõesti selle peonurgaga liituda, olge selles osas nutikas: Mängige sooda või veega või vähemalt millegi nõrga, näiteks hele õllega. Kui mängureeglid käsivad teil juua, võtke lihtsalt väike lonks, ei ole suur pääsuke.Paluge rohkem joomiskogemusega sõbral olla teiega meeskond, et saaksite joogid teie vahel jagada.Jälgige, kui palju joote ja kuidas te end tunnete. Jätke mäng, kui asjad lähevad üle piiri.

10
Ärge alustage jooma enne, kui teate, et saate turvaliselt koju jõuda. Joomine ja autojuhtimine on uskumatult ohtlikud. Enne peole minekut veenduge, et jõuaksite koju kõndides, ühistransporti kasutades, ühissõidukiga, taksoga või kaine sõbraga sõites. Olenemata sellest, kas arvate, et jääte purju või mitte, on kõige turvalisem plaani halvimaks. Ärge sõitke ja paluge sõbralt seltskonda isegi siis, kui kõnnite koju. Alkohol võib olla ohtlik isegi jalakäijatele. Kui olete ülikoolis, vaadake, kas teie koolil on õpilastele transporditeenus.

11
Seks võib koos märjukega olla palju riskantsem. Purjus inimesed võtavad suuremaid riske kui kained ja see hõlmab ka ebaturvalist seksi. Alkohol võib viia teid (või teie partnerit) liiga purju, et nõustuda, millel on järgmisel hommikul üsna tõsised tagajärjed. Teie esimene joomine ei ole kindlasti õige aeg sellest miiniväljast läbi pääseda. Vägistamine võib juhtuda isegi pikaajalise seksuaalsuhte ajal. Teie partner ei tohiks teiega seksida, kui olete selgete otsuste tegemiseks liiga purjus.